TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wywiady z twórcami "The Clone Wars"

2012-02-29 22:35:34 Różne

W najbliższy piątek zobaczymy dwudziesty już odcinek czwartego sezonu TCW - "Bounty". W związku z jego bliską emisją kilka portali internetowych przeprowadziło wywiady z ludźmi odpowiedzialnymi za tworzenie serialu. Największą niespodzianką jest ujawnienie aktora odgrywającego rolę Dengara - będzie to Simon Pegg, najbardziej znany z ról w "Mission Impossible III" i najnowszym "Star Treku", gdzie grał Montgomery'ego Scotta. Co może zaskakiwać to fakt, że zgodził się zagrać w "The Clone Wars". Pegg jest znany z - delikatnie mówiąc - krytyki prequeli "Gwiezdnych Wojen". Mimo tego, powiedział dla Entertainment Weekly: To zaszczyt grać tajemniczego, twardego człowieka z mojej ulubionej części "Gwiezdnych Wojen", "Imperium kontratakuje".

Wyżej wymieniony portal zdradził też ogólny zarys fabuły odcinka - Asajj sprzymierza się z łowcami nagród, aby pomóc im w pewnym zadaniu. Owym zadaniem ma być przewiezienie pewnego cennego ładunku na planecie, używając w tym celu pociągu. Oczywiście na drodze staną im mroczne siły. Klip z udziałem bohaterów możecie zobaczyć poniżej:Yahoo z kolei przygotowało dla nas rozmowy z Matthew Woodem i Davidem Acordem - aktorami i pracownikami Skywalker Sound. Rozmowa z Woodem dotyczy głównie odcinka "Massacre", lecz znajduje się w niej interesujący fragment:

Gdy nagrywasz Grievousa, to czy myślisz czasem o różnych okresach w jego historii i życiu?

Gdy robiliśmy "Zemstę Sithów", nie miałem za wielkiego pola do popisu. Przedstawialiśmy postać po raz pierwszy. Gdy idziemy z nim naprzód, staram się dodawać element frustracji w jego głosie. Nigdy nie udało mu się osiągnąć tego, czego pragnął. Dostał armię droidów, która jest nieskuteczna wobec Jedi. Myślę, że coraz bardziej denerwuje go Dooku. W poprzednich odcinkach nawet przerywał z nim rozmowę.

Wywiad z Acordem to przede wszystkim przedstawienie nowej postaci - droida Highsingera. Wedle słów aktora: Jest łowcą nagród i towarzyszem Boby Fetta. Jest jak jego własny Chewbacca. To droid-zabójca i ochroniarz Fetta (...). David opowiada też o swoim doświadczeniu jako dźwiękowiec: dla Skywalker Sound stworzył bibliotekę około tysiąca dźwięków, takich jak lasery - (...) bierzemy jeden taki efekt i robimy może z tuzin jego wariacji. Lasery mogą mieć albo wysoki dźwięk, albo niski. (...). Dzięki temu nie powtarzamy się ciągle. Drobna zmiana odgłosu wystrzału daje nam jakość musicalową.

Serwis pokazał też zdjęcie droida, które możecie zobaczyć poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Zwiastun końcówki czwartego sezonu TCW

2012-02-24 08:22:32 USA Today

Koniec sezonu w "The Clone Wars" oznacza zwykle zwiększoną dawkę klipów i nie inaczej jest tym razem. Teraz to serwis USA Today zaserwował nam nowy trailer, przedstawiający sceny z ostatnich czterech odcinków. Jeśli chcecie przypomnieć sobie poprzednie klipy, kliknijcie tu i tutaj.

W artykule Dave Filoni wspomina, że zobaczymy inną stronę Maula - nie tylko wojownika z "Mrocznego widma", lecz także osobę o wielkim intelekcie i sprycie. Oczywiście w trakcie najbliższych odcinków zmierzy się ponownie z Obi-Wanem, ale nie będzie miał podwójnego miecza, bo ten został uszkodzony w bitwie. Zamiast tego, będzie walczył pojedynczym ostrzem.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (39)

Wojny Klonów

TCW #85 w USA

2012-02-24 07:58:52 Starwars.com

Dziś wieczorem, pod dwutygodniowej przerwie, na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek czwartego sezonu "Wojen klonów". Epizod ten nosi tytuł "Massacre". Będzie to pierwszy odcinek z aktu zamykającego sezon czwarty. Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Hrabia Dooku jest zdeterminowany, by zemścić się na Siostrach Nocy za ich zdradę. Generał Grievous atakuje posługujące się magią wiedźmy z pomocą swoich zrobotyzowanych sił. Matka Talzin i Asajj Ventress dowodzą obroną, przywołując całą mroczną potęgę, jaką dysponują.

Przypominamy, że powtórki "Wojen klonów" są emitowane na polskim Cartoon Network w zwykłe dni o godzinie 8:40.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Kolejny klip z Maulem

2012-02-17 18:43:34 MTV Geek

Nie tak dawno zaserwowaliśmy dla Was news z filmikiem ukazującym Dartha Maula w TCW. Tym razem serwis MTV Geek ma dla nas materiał filmowy prezentujący odtwórcę roli Lorda Sithów - jak podejrzewano, wcieli się w niego Sam Witwer. Aktor opowiada o swoich doświadczeniach związanych z tą rolą; mamy również kilka ujęć przedstawiających Maula i Opressa i sceny nagrań w studiu, gdzie Witwer wypowiada kilka kwestii tego pierwszego. Wedle artykułu, Sith nie zadebiutuje w najbliższym odcinku (który ma premierę za tydzień, 24 lutego), lecz dopiero 9 marca.

Get More: MTV ShowsZapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (27)

Wojny Klonów

Teaser z Darthem Maulem

2012-02-10 22:09:57 Entertainment Weekly

Co prawda do premiery ostatniego aktu czwartego sezonu TCW pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale już dziś strona Entertainment Weekly opublikowała krótki klip z Darthem Maulem w roli głównej. Choć ma on tylko około trzydziestu sekund, to słyszymy w nim po raz pierwszy jak będzie brzmiał głos Sitha. Jak donosiliśmy w tym newsie, ma go grać prawdopodobnie Sam Witwer - i zdaje się, że na filmiku głos należy właśnie do niego. Zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (38)

Wojny Klonów

TCW #84 w USA

2012-02-10 06:02:38 Różne

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek czwartego sezonu "Wojen klonów". Epizod ten nosi tytuł "Crisis on Naboo". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

W przyszłym tygodniu czeka nas jednak przerwa. Nowy odcinek, zatytułowany "Massacre", zobaczymy 24 lutego. Będzie to jednocześnie pierwsza część ostatniego aktu sezonu, opowiadającego o Maulu. Dla ciekawych mamy reportaż przygotowany przez ekipę TFN-u, związany z ich wizytą na Ranczu Skywalkera z okazji premiery "Mrocznego widma" 3D. Rozmowa o roli Maula w TCW zaczyna się nieco przed ósmą minutą filmu. W tym miejscu znajduje się natomiast kilka zebranych przez fanów zdjęć Zabraka z serialu.

Kanclerz podróżuje na Naboo w otoczeniu Rycerzy Jedi, by przewodniczyć publicznej ceremonii. Dooku i jego łowcy nagród - w tym też przebrany Obi-Wan - rozpoczynają swój plan dotyczący porwania Palpatine'a.

Przypominamy, że powtórki "Wojen klonów" są emitowane na polskim Cartoon Network w zwykłe dni o godzinie 8:40, a na TVP od wtorku do piątku w godzinach 10: lub 10:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

TCW #83 w USA

2012-02-03 06:12:14 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek czwartego sezonu "Wojen klonów". Epizod ten nosi tytuł "The Box". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Przebrany Obi-Wan towarzyszy Moralo Evalovi i Cadowi Bane'owi w drodze na Serenno, gdzie zapisują się do brutalnego konkursu wraz z innymi łowcami nagród z całej galaktyki, aby zdecydować kto weźmie udział w spisku mającym na celu porwanie Palpatine'a.

Przypominamy, że powtórki "Wojen klonów" są emitowane na polskim Cartoon Network w zwykłe dni o godzinie 8:40, a na TVP od wtorku do piątku w godzinach 10: lub 10:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #27

2012-02-01 14:38:24 Facebook

Od jakiegoś czasu główny reżyser TCW ma w zwyczaju odpowiadać na pytania fanów za pośrednictwem Facebooka. Ostatnio również to uczynił i chcielibyśmy Wam przedstawić co takiego Filoni ma do powiedzenie o postaciach, wydarzeniach i przyszłym sezonie. Oryginalny post, wraz ze wszystkimi, mniej ważnymi pytaniami, znajduje się w tym miejscu.

Pytanie: Czy masz już napisaną historię Ventress? Czy wróci ona do KNS, bo Dooku i Sidious zrozumieją, że nie mogą wygrać wojny bez jej umiejętności? W ten sposób ostatnie odcinki z nią byłyby jak w komiksach z serii "Obsesja". (...).

Historia Ventress to jedna z najciekawszych, jaką opracowaliśmy z Georgem. Odkrywamy to, czym ona naprawdę jest, a ten sezon nie różni się pod tym względem od poprzedniego. Czeka nas jeszcze wiele historii o niej, o których ludzie nie zdają sobie sprawy, a także kilka fajnych nowych kostiumów dla niej. Nie sądzę, byśmy nawiązali do historii z komiksu, a w każdym razie nieprędko. Nasza "bezwłosa harpia" wkrótce bardzo się rozwinie.

Pytanie: Czy są jakieś odcinki z pierwszego i drugiego sezonu, które chcielibyście przerobić, skoro macie teraz więcej technicznych możliwości?

Niedawno ja i George rozmawialiśmy o tym o ile lepiej zrobilibyśmy odcinki, gdybyśmy mieli do dyspozycji to, co teraz. Wyobraźcie sobie "Malevolence". To kuszące, ale jednocześnie widzę jak nasza ekipa wyewoluowała i jestem z niej bardzo dumny. Gdyby George powiedziałby: "Dave, idź zrób edycję specjalną", to nie odmówiłbym.

Pytanie: Chciałbym zapytać, czy zobaczymy rewolucję na Mandalorze. "The Essential Atlas" wspomina, że klon Alpha-02 "Spar" był tym, który przywrócił planetę do jej wojowniczej przeszłości. Czy zobaczymy to wydarzenie i, co ważniejsze, co się stanie z Satine?

To, co widzieliście w odcinkach ze Strażą Śmierci w tym sezonie, to tylko mały zaczątek tego, co ma się stać. Myślę, że Mandalorianie to nasz najlepszy akt w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o Spara, to musicie zrozumieć, że w filmach i serialu klony nie identyfikują się z Mando. Większość z nich nigdy nie spotkała Jango, a serial skupia się raczej na indywidualnej kulturze, którą wytworzyli sklonowani żołnierze, a nie przejęli od kogoś, z kim praktycznie nie mieli kontaktu. Satine powróci i obiecuję, że tym razem będzie miała większe problemy od zatrutej herbaty.

Pytanie: Czy zobaczymy rozkaz 66 w serialu?

Jeśli tak, to z innej perspektywy, niż w filmie.

Pytanie: Czy kiedykolwiek pojawią się Marines?

Bardzo chciałbym, by tak się stało, więc zobaczymy. Na razie jeszcze ich nie ma. Po drodze mamy paru nowych żołnierzy, części z nich wcześniej nie widzieliście.

Pytanie: Czy kiedykolwiek pan, któryś z pisarzy lub sam Stwórca zastanawialiście się nad stworzeniem aktu o Darthu Sidiousie, który skupiałby się na nim jako na Lordzie Sithów? (...).

Darth Sidious to dość delikatna sprawa, dlatego z całą stanowczością zdecydowaliśmy się pokazywać go w serialu tylko w formie hologramu. Jednakże oczekiwałbym, że jako mroczny lord będzie bardziej aktywny w przyszłości.

Pytanie: Czy Obi-Wan i Satine spotkają się jeszcze twarzą w twarz?

To bardzo przemyślane pytanie, a moja odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK.

Pytanie:(...) Chciałabym wiedzieć jakie są plany na przyszłość dotyczące Ahsoki.

(...). Ahsoka w przyszłym sezonie zmierzy się z jednym ze swoich największych wyzwań. Nie mogę zdradzić detali, ale będzie to jeden z jej najmroczniejszych momentów (...).

Pytanie: Czy kiedykolwiek dowiemy się o motywacjach Matki Talzin i czy dowiemy się czegoś więcej o niej? Na pewno ma wiele tajemnic.

Bardzo się cieszę, że o nią pytasz, bo jest ważniejsza, niż ludzie sądzą. Jesteś na dobrej drodze. O co jej chodzi? Dlaczego tak bardzo interesuje się Savagem i Maulem? Cierpliwości... w odpowiednim czasie wszystkiego się dowiecie.

Pytanie: Czy będzie odcinek pokazujący dlaczego Anakin i Obi-Wan zmienili rękojeści mieczy?

Nie, nad tym nie będziemy się rozwodzić, ale dowiecie się więcej o mieczach w przyszłości.

Pytanie: Czy w serialu pojawią się Jeźdźcy Tusken? Czy będzie słówko o starożytnych Sithach i czy polecimy na jeden z ich światów? Czy Hondo pojawi się znowu?

Hondo - TAK.
Jeźdźcy Tusken - TAK (ale w przyszłości, nie teraz).
Sithowie... hmmm... hmmm... cierpliwości. Sithowie byli cierpliwi, dlatego przetrwali. Zobaczycie. Tylko bądźcie cierpliwi.


Pytanie: Czy są jakieś plany zmiany wyglądu Grievousa, tak, by pasował do Epizodu III, z sześcioma palcami zamiast czterech?

To świetny pomysł. Nigdy nie zmienialiśmy jego modelu, a jest on już nieco przestarzały. Niech no porozmawiam z Kilianem i zobaczymy, co on powie, ale to świetny pomysł. Serial się zmienił, więc i generał powinien.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (23)
Loading..