TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Sezon czwarty "The Clone Wars" na DVD i blu-ray - UPDATE

2012-06-29 22:17:59 Różne

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów "The Clone Wars" - jak donosi Blu-ray forum, czwarty sezon serialu już wkrótce trafi na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Stanie się to 23 października tego roku. Serial będzie dostępny na DVD i blu-ray; cena tego pierwszego to 44,98 $, za drugą wersję przyjdzie nam zapłacić 59,99 $. Prócz dwudziestu dwóch odcinków na płytach znajdziemy: pięć komentarzy wideo od twórców; tylko na blu-ray i tylko przez pewien okres czasu: Archiwa Świątyni Jedi - baza danych wczesnych prac koncepcyjnych i animacji oraz modele 3D. W opakowaniu znajdzie się również plakat.

Producent wykonawczy George Lucas i Lucafilm Animation prezentują: "Star Wars: The Clone Wars", sezon czwarty. Bitwa o ocalenie galaktyki jest coraz niebezpieczniejsza i mroczniejsza. Szlachetni rycerze Jedi i żołnierze - klony bronią egzotyczne planety przed siłami wroga. Prowadzą potyczki pod wodą, na planecie okrytej cieniem; stają także przeciwko bezlitosnej Straży Śmierci. Przed naszymi herosami stają niespotykane dotąd wyzwania - Anakina nawiedzają duchy przeszłości, Ahsoka walczy o uwolnienie swojego ludu, a Obi-Wan, korzystając z przebrania, bierze udział w śmiertelnym turnieju łowców nagród. Kulminacją sezonu czwartego jest powrót czarnego charakteru z przeszłości: bezlitosnego Dartha Maula, który nie cofnie się przed niczym, byle tylko się zemścić. Wartka akcja, ponadczasowi bohaterowie i niesamowite miejsca oraz muzyka "Gwiezdnych Wojen" kumulują się w sezonie czwartym "The Clone Wars".

Inną wiadomością jest fakt, który ogłosił niedawno Kyle Newman na swoim Facebooku. Znany dotąd jako reżyser Fanboys, Newman dołączył do ekipy aktorów dubbingowych z "The Clone Wars". Jak sam napisał, jego postać będzie zabawna, a sceny nagrywał razem z żoną, Jaimie King (która wcieliła się między innymi w łowczynię nagród Aurrę Sing). Nie wiadomo jednak na razie, czy wystąpi on jeszcze w tym sezonie.

UPDATE

IGN podał więcej szczegółów na temat nadchodzącego wydania oraz udostępnił trailer, który można zobaczyć poniżej.Dźwięk na płytach będzie w formacie 5.1 z angielskim, francuskim i hiszpańskim dubbingiem i napisami w tych samych językach. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej komentarze, będą to:
  • "The Battle of Mon Cala" - który wyjaśni proces powstawania środowiska podwodnego.

  • "Darkened World of Umbara" - w którym zostaną omówione aspekty techniczne tworzenia Umbary i tajemnice scenariusza czteroodcinkowego aktu.

  • "Obi-Wan Undercover" - o historii Obi-Wana działającego pod przykrywką.

  • "Slaves of Zygerria" - będzie mowa o historii, która swoje życie rozpoczęła jako komiks, by następnie przeobrazić się w animowaną opowieść.

  • "Darth Maul Returns" - jak nazwa wskazuje, dyskusja będzie dotyczyć powrotu Sitha i związanych z tym trudnościach.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Trailer piątego sezonu "The Clone Wars" wreszcie oficjalnie dostępny

2012-06-12 09:14:23 EW.com

Na stronie Entertainment Weekly pojawił się wczoraj trailer sezonu piątego, którego amatorskie nagrania z Disney Star Wars Weekends już przedstawialiśmy. Tym razem jest on dostępny w bardzo dobrej jakości (w końcu!). Dodatkowo autor artykułu, w którym się ów trailer pojawił podzielił się z czytelnikami kilkoma swoimi przemyśleniami i wypowiedziami Dave'a Filoniego, których fragmenty przedstawiamy poniżej:

1. Dlaczego Maul wygrał pojedynek podczas swojego pierwszego spotkania z Obi-Wanem po 10 latach? Dlatego za pierwszym razem był tylko najemnikiem wypełniającym wolę swojego pana, Sidiousa. Teraz zaś napędzała go żądza zemsty i stał się "superprzewodnikiem" Ciemnej Strony. Dave Filoni mówi: "Maul będzie miał do rozwiązania kilka problemów. Będą one inne od tych, których się spodziewaliście". Zapowiedź tego co się zdarzy mamy w trailerze, kiedy mówi o "tym pretendencie, Dooku". Zapewne Darth Maul będzie wściekły na Sidiousa za opuszczenie go, a na Dooku za zajęcie miejsca u jego boku. Raczej wątpliwe jest, żeby Maul i Savage przyłączyli się do Separatystów. Kto wie, czy nie pokieruje jakąś trzecią stroną przeciwko nim i Republice? Prawdopodobnie będą to widoczni na trailerze Faleenowie i Czarne Słońce.

2. Wygląda na to, że Straż Śmierci przygotowuje się do kampanii w celu odzyskania dominacji nad Mandalore. W końcu Dooku opuścił Pre Vizslę kiedy ten zawiódł w zabójstwie Satine. Być może przywódca Mandalorian będzie szukać zemsty na własną rękę.

3. Jednym z pól bitwy będzie znana m. in. z komiksów "Tales of the Jedi" planeta Onderon. To może być sprytne posunięcie ze strony twórców TCW ze względu na popularność gry "The Old Republic". Poza tym, jak mówił w jednym z wywiadów Filoni, mają już modele Darthów Bane'a i Revana, które to postacie miały pojawić się w Trylogii Mortis z trzeciego sezonu, lecz zostały wycięte. Czyżbyśmy mieli zobaczyć nieco dawnej historii?

4. Hondo Ohnaka, mimo kilku porażek w poprzednich sezonach serii, powróci i pewnie rozpocznie nową karierę jako półlegalny dostawca broni. Podczas jednego z czatów niejaki Alex Gregory zapytał Filoniego czy Dooku wróci na planetę Florrum, by zemścić się na przywódcy piratów, jak obiecał w sezonie pierwszym. "Dooku ma dobrą pamięć" - stwierdził wówczas Filoni.

Na koniec jeszcze jedna wypowiedź reżysera TCW:

"Myślę, że pomału zobaczycie jak The Clone Wars coraz bardziej zbliża się i wiąże z Nową Nadzieją. Przygotowujemy się już do tego, co w przyszłości stanie się Galaktycznym Imperium".

A teraz już obiecany trailer:Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (39)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #31

2012-06-10 14:26:54 Różne

Star Wars Weekends już dobiegają końca, ale to właśnie na ostanie spotkanie twórcy przygotowali najwięcej atrakcji dla odwiedzających. Jedną z nich jest nagrany z kamery, ale za to prawie dwuminutowy klip przedstawiający łowcę nagród Embo ścigającego Padme i Anakina. Filmik jest dostępny poniżej, a na Oficjalnej możecie zobaczyć klip, w którym Dave Filoni wyjaśnia dlaczego Obi-Wan w sezonie czwartym tak często obrywał. Reżyser zapewnia, że w piątym będzie podobnie.Ten weekend był wyjątkowy ze względu na obecność Filoniego, który spotkał się z fanami oraz zdradził to i owo o nadchodzącym sezonie. Tosche Station donosi na przykład, że nadchodząca historia na Onderonie będzie zwiastunem tego, co zdarzy się w przyszłości - zawiązania Sojuszu Rebeliantów. Ventress ma współpracować z kimś "bardziej interesującym" niż Obi-Wan, a opisując relację Mistrza Jedi z Satine, reżyser użył zwrotu: "Smutek potrafi mieć czasem słodki smak". Kwestia "zmartwychwstania" Maula ma być wyjaśniona dogłębniej. Na koniec Filoni dodał, że na Celebration prawdopodobnie zostanie wyświetlony któryś z odcinków.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (24)
Loading..