TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wywiady z twórcami "The Clone Wars"

2012-07-20 10:46:44 Różne

Comic Con już za nami, ale to nie oznacza, że skończyły się wieści - w Sieci ukazało się kilka interesujących wywiadów z twórcami "The Clone Wars". Pierwszy z nich zaprezentowało MTV i jest to rozmowa pomiędzy Ashley Eckstein a Davem Filonim i Catherine Taber. Zapraszamy do oglądania.Z wywiadu można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Pierwszą połowę sezonu zdominują Darth Maul i Straż Śmierci, choć ten pierwszy pojawi się częściej, niż tylko w zapowiadanych początkowo czterech odcinkach. Komandor Cody i jego 212 batalion nie będą na ekranie tak częstymi gośćmi, za to na pewno duża rola przypadnie drużynie Wolfpack. Widzowie ponownie zapytali reżysera o Bena Quadrinarosa - i tym razem odpowiedź nie brzmiała "nie", lecz "zobaczymy". Filoni podkreślił jak ważny jest dla niego wpływ fanów. Kitsterowi dał natomiast kategoryczne "nie".

Wielbiciele Yody też nie będą zawiedzeni - mistrz będzie miał w jednym z odcinków jeszcze większą rolę, niż w debiutanckim "Ambush", lecz ów epizod zapowiadany jest na przyszły sezon. Inną niespodzianką w nadchodzących odcinkach będą koty - Filoni zauważa, że w mrocznych zakamarkach różnych planet zawsze ukazywali zwierzęta podobne do szczurów i tym razem przyszedł czas na koty. Reżyser określił je jako "dziwne" i zdradził, że pojawiają się w scenie z Ahsoką.

Poniższe dwa wywiady - z Filonim i Eckstein - przeprowadził serwis TV Equals. W pierwszym reżyser mówi, że ekipa ma nowych animatorów zajmujących się choreografią walk na miecze świetlne, także pojedynki będą dużo lepsze, nowe też będą "kombinacje" osób walczących ze sobą. Wyznaje też, że filmowe TCW było dla niego porażką i gdyby mógł cofnąć się w czasie, zrobiłby z niego o wiele lepszy film. Natomiast Ashley zdradza, że w życiu Ahsoki nastąpi duży zwrot i będzie ona miała jakiś udział w historii z Mandalorianami.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

SDCC 2012: Wieści o "The Clone Wars" - UPDATE #2

2012-07-15 09:33:10 Różne

Wczoraj na konwencie Comic Con odbył się panel "The Clone Wars: Onto Season 5", który przyniósł wiele nowych informacji na temat nadchodzącego sezonu serialu. Na początek dawka wieści pochodzących od uczestników panelu - blogerki Amy Radcliffe i ekipy ze Star Wars Underworld.

  • Jak pisaliśmy wcześniej, serial będzie miał swój debiut na Celebration. Underworld donosi, wbrew wcześniejszym zapowiedziom z Insidera, że pierwszy odcinek nie będzie nazywał się "A War on Two Fronts", lecz "Revival". Informacja ta jest jednak na razie nie do końca potwierdzona.

  • Darth Maul zmieni się w pewien sposób - prawdopodobnie coś stanie się z jego nogami.

  • Sezon piąty to wielki czas dla Obi-Wana. Zobaczymy, co mistrz Jedi wie na temat związku swojego byłego ucznia z Padme Amidalą. Poznamy też część motywów, które później skłoniły go do zamieszkania samotnie na pustyni.

  • Będzie dużo powrotów: Bo-Katan, która, według słów Filoniego, ma zrobić więcej, niż Boba Fett do tej pory, który to z kolei w sezonie piątym się nie pokaże. Wrócą za to sklonowani komandosi (choć prawdopodobnie będzie to tylko jeden z nich), a więcej jest planowane na przyszłe sezony. Większa będzie rola oddziałów szturmowych. Pokaże się również Tarkin i inni oficerowie, choć na razie nie wiadomo którzy.

  • Darth Sidious nie będzie zadowolony ze wszystkich pretendentów do miana Sitha. W tym sezonie jeszcze usłyszymy Iana Abercrombiego w tej roli.

  • Należy się spodziewać śmierci wielu postaci.

  • Ciekawostka z innej beczki: Matt Michnovetz, scenarzysta przyjętego niezwykle ciepło aktu o Umbarze jest zaangażowany w tworzenie gry "Star Wars: 1313".

Na dokładkę mamy dwa klipy, zaprezentowane przez Entertainment Weekly i IGN. Pierwszy z nich - który wedle SWU pochodzi z pierwszego odcinka - przedstawia Maula i Savage'a walczących z droidami. Drugi skupia się na Obi-Wanie, Bo-Katan i pewnej zakapturzonej postaci. Warto zwrócić uwagę na obecną w nim muzykę Johna Williamsa. Lepsze wersje dostępne w powyższych linkach, poniżej youtubowe.

UPDATE

Oficjalny blog również zdał raport na temat panelu w San Diego. Choć większość informacji się powtarza, to można wyłowić parę nowych. Twórcy mają zamiar skupić się na relacji Maul - Savage; ten drugi nie zdaje sobie sprawy z niegodziwości swojego brata, a jednocześnie nie chce być dla niego sługą.

Padme i Anakin również nie będą mieli lekko - Filoni mówi: Był taki pomysł, by ukazać, że jest między nimi idealna więź. A potem powiedzieliśmy: A może jednak mają swoje wyzwania. Może będą musieli je przezwyciężyć. On jest dużo młodszy od niej. Potrafi być porywczy. Potrafi być dziecinny. Ona jest starsza. Jest tą mądrą. Jest senatorem. Czy to powoduje napięcia między nimi?

Jeśli chodzi o Bobę Fetta - na blogu pada informacja, że nie ujrzymy go w zbroi w tym sezonie, lecz jego pojawienie się jest niewykluczone. Michnovetz napisał scenariusz do odcinka z komandosem - klonem i żołnierz będzie w nim niezwykle istotny. Nie pojawią się nowe zbroje, lecz rola wojska - nie tylko armii klonów - zostanie znacznie zwiększona.

UPDATE #2

Jak potwierdza 135 numer czasopisma Star Wars Insider, pierwszym odcinkiem w istocie będzie "Revival". Epizod ten będzie się skupiał na postaci Dartha Maula.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (21)
Loading..