TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #2

2012-09-30 15:27:22 Oficjalny blogW ramach naszej nowej serii "Hologramy z oficjalnej" przedstawiamy Wam drugą już wypowiedź Lelanda Chee na temat chronologii i kanonu w "The Clone Wars". Pierwszy post Strażnika Holokronu możecie przeczytać w tym newsie.

Jako kontynuacja mojego pierwszego spojrzenia na chronologię w "The Clone Wars", oto lista kolejnych czterech odcinków i kilka uwag na temat tego, na którym miejscu w osi czasu się znajdują.

"Ambush" (S101) - Po przybyciu do neutralnego układu gwiezdnego z zamiarem pozyskania jego lojalności dla Republiki, Yoda zostaje zaatakowany przez Separatystów, w wyniku czego rozpoczyna się zawzięta walka pomiędzy nim a Sithem Asajj Ventress.

"Ambush" jest premierowym odcinkiem serialu, lecz pod względem chronologicznym nie jest to ani pierwsze pojawienie króla Katuunko, ani Asajj Ventress. "Supply Lines" pokazał, że Toydaria przechyla się bardziej w stronę Republiki, ale dopiero tutaj następuje prawdziwy test. Porucznik Thire jest klonem służącym mistrzowi Yodzie, a w "Zemście Sithów" zobaczymy go w randze komandora. W tym odcinku na chwilę widzimy też okręt króla, "Thief's Eye". Inna wersja statku pojawia się znacznie później na osi czasu. Katuunko daje mistrzowi swój ceremonialny miecz jako dowód oddania Republice. W dalszych epizodach ma inne ostrze.


"Rising Malevolence" (S102) - Generał Grievous testuje nową, potężną broń, której używa do zdziesiątkowania floty mistrza Plo Koona; Anakin i Ahsoka w kreatywny sposób interpretują rozkazy, dzięki czemu mogą ruszyć ocalałym na ratunek.

"Shadow of Malevolence" (S103) - Rycerz Jedi Anakin Skywalker i padawanka Ahsoka Tano prowadzą atak przeciwko krążownikowi Konfederacji, który jest wyposażony w nową, straszliwą broń.

"Destroy Malevolence" (S104) - Flota republikańskich gwiezdnych niszczycieli próbuje pochwycić generała Grivousa, zanim ten zdoła naprawić mocno uszkodzony hipernapęd swojego śmiercionośnego okrętu flagowego.

Akt "Malevolence" był pierwszym, który został wyemitowany w kolejności chronologicznej. To tu po raz pierwszy w serialu pojawiają się Plo Koon i komandor Wolffe, choć ten drugi nie jest wymieniony z imienia ani w odcinku, ani w scenariuszu; nosi również mundur oficerski, a nie zbroję. On i jego 104 batalion (Wolfpack) będą obiektem licznych zmian w kwestii wyglądu ich pancerza; jest on inny w każdym sezonie. Statek Padmé w "Destroy Malevolence" to jacht Nubian typu H - ten sam model, co w "Ataku klonów". Ma ona ich co najmniej jeszcze dwa.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

TCW #89 w USA

2012-09-28 11:35:58 StarWars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany debiutancki odcinek piątego sezonu serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Revival". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka. Jeden jest również dostępny pod tym linkiem, lecz ma dziwną tendencję do pojawiania się i znikania. Przy okazji, Filoni odpowiedział na kolejne pytanie - "Jak naprawdę na imię miał Darth Maul?" - choć właściwie nie udzielił żadnej odpowiedzi poza tą, że "zobaczymy".

Napędzani rządzą zemsty i gniewem, zjednoczeni na nowo bracia Savage Opress i Maul rozsiewają terror i przemoc po galaktyce. Gdy sithańscy bracia siłą rekrutują Honda Ohnakę i jego piratów, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia ruszają za nimi w pościg, który prowadzi do śmiertelnej konfrontacji.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (22)

Wojny Klonów

Tartakovsky o nowych „Wojnach klonów”

2012-09-27 07:07:06 Huffington Post

Z końcem września na amerykańskie ekrany wejdzie film animowany „Hotel Transylwania” w reżyserii Genndy’ego Tartakovsky’ego, czyli twórcy pierwszej odsłony „Wojen klonów”. Przy okazji wywiadu udzielonego Huffington Post dotyczącego nowej produkcji rozmowa dość mocno odeszła od głównego tematu i zboczyła w tematy gwiezdno-wojenne. Dość drażniące dla Tartakovsky’ego, zdobywcy Emmy właśnie za serial „Wojny klonów”, który jakby nigdy nie istniał, zastąpiony nową wersją.

W roku 2003 George Lucas zlecił Tartakovsky’emu wyprodukowanie animowanego spin-offa, którego akcja działaby się między „Atakiem klonów” a „Zemstą Sithów”. W 2008 wyszła nowa wersja „Wojen klonów”, jakby reboot, który początkowo bazował na niektórych postaciach i ich projektach, z czasem jednak zaczął wymazywać wydarzenia z serialu Tartakovky’ego z oficjalnych biografii.

P: W jednej scenie mamy latające stoły, które w pewnym momencie przypominają trzy TIE Fightery ścigające X-Winga. Czy to celowe nawiązanie do „Gwiezdnych Wojen”?
O: Tak. I nic nie można z tym zrobić, to część naszego życia. Pozwoliłem sobie teraz tylko na jedno odniesienie do „Gwiezdnych Wojen”.

P: Tylko jedno? Nawet nie czułem, by to było bezpośrednie nawiązanie. Trzeba mocno się skupić, by je wyłapać.
O: To prawda. To super subtelne nawiązanie, a takie zazwyczaj są najlepsze. Myślę, że w trakcie pracy nad filmem mieliśmy nawet kwestię „I have you now”, ale to zaszłoby za daleko.

P: Nie ma możliwości przeholowania z nawiązaniami do Gwiezdnych Wojen.
O: Cóż, zrobiłem „Star Wars”. I myślę, że tworzyłem tego więcej zanim naprawdę je tworzyłem. Ale gdy w końcu je stworzyłem, mogłem sobie powiedzieć: „Wow, zrobiłem coś prawdziwego”. Potem trzeba się wycofać. Przeszedłem długą drogę.

P: A skoro już jesteśmy przy twojej wersji „Wojen klonów”, czy martwi cię to, że powstała inna wersja, a twoja już raczej znajduje się poza kanonem?
O: Taa. Oczywiście, że mnie to martwi. Ale, wiesz, to postaci George’a. To jego świat i on robi to, co musi. A nawet nowe „Wojny klonów” są inspirowane tym, co robiliśmy. Wiele postaci i przedmiotów ma podobny kształt.

P: I to też cię martwi?
O: Nie, powtórzę, to nie są moje postaci, więc on może robić sobie z nimi co chce. Ale chodziły słuchy, że to ja miałem coś z tym robić. Zamierzałem pójść do Lucasa i stać się ich odpowiednikiem Johna Lassetera, czyli osobą która robi filmy i nadzoruje serial telewizyjny „Star Wars”. Jakoś to się jednak rozeszło po kościach i takie tam. W każdym razie jestem super dumny z tego, co zrobiliśmy. Czułem, że sprawiedliwie się obeszliśmy z „Gwiezdnymi Wojnami”, także jako fan.

P: Chodzi o to, że ludzie nie zapomnieli o tym, co zrobiliście, nawet jeśli tego się od nich oczekuje?
O: To jedna z tych rzeczy, która jest dla mnie strasznie dziwna, że on chce się tego wszystkiego pozbyć. Przecież byliśmy w encyklopediach, znaczy niektóre z postaci, które stworzyliśmy. A teraz tego wszystkiego nie ma. Nawet nie można dostać DVD i wszystkich tych dodatków, gadżetów. I to jest jak..., zresztą nieważne. Co masz zamiar z tym zrobić? Przecież to istniało!

P: Trochę mam odczucie, że wyrzucono was do śmietnika razem z „Holiday Special”.
O: Myślę, że George jest geniuszem. Myślę, że on chce... Choć nie znam dokładnie powodu. Ale jedyny sens, jaki sobie mogę wyobrazić, jest taki, że on chce to wszystko wyczyścić. Jest przecież tyle fikcji, która powstała z „Gwiezdnych Wojen”, acz nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie.

Rozmowę przeprowadzono podczas Toronto International Film Festival, gdzie Tartakovsky promował swój najnowszy film. „Hotel Transylwania” wejdzie do amerykańskich kin 28 września, do polskich dopiero w listopadzie.
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #32

2012-09-26 09:35:01 Różne

Premiera nowego sezonu TCW już w sobotę, a kampania reklamowa nie ustaje. Po filmiku sprzed kilku dni przyszedł czas na kolejny, tym razem z Darthem Maulem i Czarnym Słońcem w roli głównej. Inne klipy, z nadchodzącego odcinka "Revival", możecie znaleźć na naszym forum. Jeśli zaś jesteście ciekawi jak przebiegała premiera dwóch pierwszych epizodów - "Revival" i "A War on Two Fronts" - w Lucasfilmie, to tutaj znajduje się post na oficjalnym blogu, a w tym miejscu wrażenia jednego z fanów.W ramach promocji sezonu reżyser Dave Filoni powrócił do odpowiadania na pytania fanów w formie wideo. W chwili obecnej nie wiadomo, czy jeszcze można zapytać go o coś, ale warto spróbować na jego Facebooku lub fanpage'u The Clone Wars. Pierwsze pytanie dotyczy pobocznych Jedi pojawiających się w serialu i tu, niestety, odpowiedź brzmi: nie zobaczymy więcej odcinków, w których głównymi bohaterem będą Kit Fisto lub Luminara Unduli. Kolejne filmy są już mniej udane, bowiem pytania brzmią: "Jak zakończy się historia kpt. Reksa?" i "Czy zobaczymy więcej Ahsoki i Luksa?" Na pierwsze oczywiście reżyser nie może odpowiedzieć, a drugie jest dość oczywiste. Tym niemniej, zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

Nowy klip z "Revival"

2012-09-19 09:22:49 USA Today

Do premiery piątego sezonu "The Clone Wars" zostało dziesięć dni, więc kampania reklamowa rusza ostro do przodu. Dzisiaj USA Today napisało artykuł na temat tego, czego należy się spodziewać w nadchodzących odcinkach. Choć większość z tych informacji jest już dawno znana, znajduje się tam parę nowych ciekawostek. Poczynania Jedi w czasie wojen klonów zaczną być negatywnie odbierane przez część społeczeństwa, co ma się wiązać z atmosferą panującą w "Zemście Sithów", gdzie Palpatine oskarżył Rycerzy o zdradę. Ważna również będzie kwestia odpowiedzialności Jedi za podjęte decyzje. Maul z kolei, aby zyskać poparcie, zacznie zadawać się z półświatkiem - Filoni wspomina tutaj o czarnym rynku i handlu narkotykami. Powrócą stare twarze, w tym Tarkin, kowakiańska małpojaszczurka, którą może być Salacious B. Crumb oraz Snaggletooth, jeden z gości kantyny w "Nowej nadziei". Z kolei ostatni Insider potwierdził, że filmik z Obi-Wanem, Bo-katan i Sidiousem pochodzi z odcinka "The Lawless", który zobaczymy raczej pod koniec sezonu.

Przede wszystkim jednak, serwis przedstawił nowy klip z odcinka "Revival". Był on wyświetlany na Celebration, a za dwa dni odbędzie się kolejny pokaz specjalny, tym razem w siedzibie Lucasfilmu w San Francisco. Miejsca oczywiście są ograniczone. My na razie musimy zadowolić się filmikiem, który jest dostępny poniżej.Zapraszamy do dyskusji o nadchodzącym odcinku w tym temacie na forum.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #1

2012-09-16 12:29:54 Oficjalny blog

Czy ktoś "The Clone Wars" lubi czy nie, trzeba obiektywnie powiedzieć jedną rzecz: serial namieszał w istniejącym kanonie, nie tylko z powodu ignorowania faktów z EU, lecz także poprzez niechronologiczną kolejność wyświetlania odcinków. Kwestię tę postanowił w końcu naprawić Strażnik Holokronu, Leland Chee. W pierwszym poście z zapowiedzianej przez siebie serii wyjaśnia on jak odcinki TCW mają się do siebie nawzajem i istniejącego kanonu. Jego wypowiedź bardzo dobrze wpasowuje się w wywiad, którego udzielił Genndy Tatrakvsky, twórca oryginalnego serialu "Clone Wars". Choć reżyser przyznaje, że "Gwiezdne Wojny" to świat Lucasa i może on robić z nim co chce, to nie może sobie logicznie wytłumaczyć dlaczego najpierw stworzono cały projekt multimedialny, włącznie z jego serialem, tylko po to, by potem zastąpić go czymś innym. Tartakovsky ma również żal o to, że CW nie jest już dostępne na DVD. Co zatem ma do powiedzenia Chee? Zapraszamy do czytania:

Bez wątpienia najczęstszym pytaniem, które zadają mi ludzie od kiedy cztery lata temu nastąpiła premiera "The Clone Wars" jest: "Jak TCW wpisuje się w chronologię wojen klonów z Expanded Universe?" Specyfika pierwszych sezonów polegała na tym, że odcinki nie były pokazywane w kolejności chronologicznej. Są odcinki w serii trzeciej, które są prequelami do tych z sezonu pierwszego i drugiego. Oto kilka z moich notatek, które pomogą ustawić epizody w kolejności chronologicznej. Najpierw spójrzmy na pierwsze dwa odcinki, które były wyświetlane w USA:

"Cat and Mouse" (S216) - Obi-Wan i Anakin muszą przełamać blokadę Separatystów, by dostarczyć zaopatrzenie na Christophsis. Ścierają się z dowódcą Separatystów, Trenchem, oraz dostają więcej, niż na co liczyli.

"Hidden Enemy" (S116) - Podczas próby poprowadzenia sił Republiki do wyzwolenia planety Christophsis, Anakin i Obi-Wan odkryli, że pośród ich szeregów znajduje się zdrajca.

Numery w nawiasach pokazują kolejność wyświetlenia - S216 oznacza sezon drugi, odcinek szesnasty. Czemu nie zacząć od pierwszego odcinka pierwszego sezonu? Ponieważ tu po raz pierwszy prezentuję epizody "The Clone Wars" w porządku chronologicznym. Jeśli chodzi o kwestię EU, oto jak wydarzenia układają się przed "Cat and Mouse": Asajj Ventress stała się zabójczynią służącą hrabiemu Dooku i kilkakrotnie już potykała się z Obi-Wanem i Anakinem. Generał Grievous dowodzi armią droidów Konfederacji i toczył wielokrotnie bitwy z Republiką, lecz jeszcze nie spotkał Ventress. Anakin uzyskał rangę Rycerza i ma już bliznę jako pamiątkę po wojnach klonów. Jednostka 501st pod dowództwem kapitana Reksa została przydzielona do Skywalkera. Kenobi zajął miejsce w Radzie, a jego wierny oddział klonów to noszący pomarańczowe zbroje 212 batalion dowodzony przez komandora Cody'ego. R2-D2 to prezent od Padmé i służy teraz Anakinowi, a dla C-3PO wymieniono stare powłoki na nowe i jest na służbie u pani senator.

Oba te odcinki mają miejsce przed filmem kinowym, w którym to bitwa o Christophsis zostaje zakończona, a Ahsoka debiutuje jako padawanka Anakina. Inne ważne wydarzenia z tego okresu to: zdobycie "Twilighta" przez Skywalkera oraz uwięzienie Ziro za konspirację przeciwko Huttom i Republice. No i Jabba ma syna. Admirał Yularen zostaje przydzielony do Anakina w "Cat and Mouse", co sprawia, że ten odcinek jest jego debiutem. W tym epizodzie wspomina się, że ów oficer już wcześniej stoczył bitwę z Trenchem, lecz te wydarzenie nie zostało pokazane. A oto spojrzenie na kolejne dwa odcinki:


"Clone Cadets" (S301) - Pięć upartych klonów - Hevy, Cutup, Droidbait, Fives i Echo - usiłują skończyć swój trening na oceanicznej planecie Kamino.

"Supply Lines" (S304) - Ryloth jest oblężona. Uwięziony na jej powierzchni, mistrz Jedi Di zbiera lokalne siły pod dowództwem Chama Syndulli.

Zauważcie, że oba te odcinki zostały wyświetlone podczas sezonu trzeciego. Główna grupa klonów z "Clone Cadets" pojawia się w tym odcinku po raz pierwszy pod względem chronologicznym, mimo że ich debiut to sezon pierwszy. Wtedy też mamy chronologiczne pierwsze pojawienie króla Toydarian, Katuunko.

Wszystkie te odcinki mają miejsce ledwie w kilka miesięcy po bitwie o Geonosis, widzianej w "Ataku klonów". Wiele z dat i wydarzeń wcześniej istniejących w EU zostały skondensowane w taki sposób, by zmieściły się przed historią w "Cat and Mouse".

W przyszłych postach będę nadal dzielić się moimi notatkami na temat chronologii wojen klonów i dodawać kolejną zawartość w miarę, jak będą wyświetlane odcinki.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

"Darth Maul Returns" na DVD

2012-09-07 13:45:29 TheForce.net

Dziwną - i trochę nieoczekiwaną - wiadomość o "The Clone Wars" przekazał dziś serwis TheForce.net. Choć premiera czwartego sezonu serialu dopiero w październiku, to już od 11 września będzie można kupić na DVD... ostatnie cztery odcinki, od "Massacre", po "Revenge", które składają się na historię o Maulu. Choć wydawcy, zarówno amerykańscy, jak i polscy, w przeszłości wypuszczali na rynek odcinki rozdzielone na kilka różnych części, to jest to pierwsza sytuacja, w której wydanie jest niekompletne. Owa płytka będzie dostępna wyłącznie w sklepach Target, w cenie 9,99 $. Co ważne, będzie to edycja reżyserska, choć na chwilę obecną nie wiadomo jakie zmiany wprowadzono względem pierwotnej wersji odcinków. Poniżej znajduje się informacja prasowa i zwiastun.

Dramatyczny powrót Dartha Maula to jedna z najczęściej omawianych zmian w "The Clone Wars". Zły lord Sithów nadal będzie siał zniszczenie w galaktyce w nadchodzącym piątym sezonie serialu animowanego. Bądź światkiem jego wskrzeszenia w wersji reżyserskiej, dostępnej tylko w sklepach Target od 11 września.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)
Loading..