TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW #107 w USA

2013-02-22 14:02:30 Starwars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "To Catch a Jedi". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy.

Ścigana Ahsoka ucieka w przestępcze otchłanie Coruscant.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #8

2013-02-16 18:06:03 Oficjalny blogLeland Chee przedstawił kolejną, ósmą już część wiadomości na temat chronologii serialu "The Clone Wars". Spis wszystkich poprzednich jego ustaleń znajdziecie tutaj.

Ogromne potwory! Szpiegostwo! Zaczyna się druga bitwa o Geonosis!

"The Zillo Beast" (S218) - Najnowsza superbroń Republiki budzi bestię zillo na Malastare. Teraz Jedi muszą zmierzyć się z nowym problemem - jak powstrzymać śmiercionośnego potwora.

"The Zillo Beast Strikes Back" (S219) - Siły Republiki przewożą bestię zillo na Coruscant, by ją przestudiować. Gdy ucieka, Jedi muszą zadecydować czy ocalić miliony istnień, niszcząc zillo, ostatniego przedstawiciela swojego gatunku.

 • Malastare wymienia się w "Mrocznym widmie", ale się tam nie pojawia.

 • Anakin traci kolejny ze swoich myśliwców Delta-7B.

 • Akt kończy się konspiracyjną rozmową o sklonowaniu bestii zillo.

"Senate Spy" (S204) - Na prośbę Rady Jedi, Padmé bada sprawę konspiracji Separatystów w Senacie.

 • Senator Lott Dod z "Mrocznego widma" nadal reprezentuje Federację Handlową w Senacie. Mimo że pojawia się w serialu po raz pierwszy, to jego debiut chronologiczny to odcinek "Supply Lines".

 • Poggle Mniejszy z "Ataku klonów" debiutuje w serialu. Ten odcinek stanowi wstęp do późniejszego czteroczęściowego aktu o Geonosis.

 • Cato Neimoidia jest wspomniana w "Zemście Sithów", ale nigdy się tam nie pojawia. Ostatnio odwiedziliśmy ją ponownie w sezonie piątym. [Tu Chee się pomylił - planeta występuje na krótko w Epizodzie III; tam ginie Plo Koon. Autor wpisu poprawił się w komentarzu pod tekstem - przyp. tłum.]

 • Padmé ma teraz gwiezdny skiff, którego używa w "Zemście Sithów".

 • Senator Rush Clovis ma powiązania w Intergalaktycznym Klanie Bankowym, który zapewnia fundusze na zbrojenia zarówno Republice, jak i Separatystom. Wczesne zajawki piątej serii pokazywały powrót historii o Clovisie, ale została ona wycięta z rozkładu tego sezonu.

"Landing at Point Rain" (S205) - Anakin, Ahsoka i Ki-Adi Mundi prowadzą oddziały, które mają zniszczyć fabrykę droidów na Geonosis. Muszą ją zatrzymać, zanim będzie w pełni sprawna.

 • Ki-Adi Mundi pojawia się po raz pierwszy w serialu.

 • Mimo że Republika wygrała pierwszą bitwę o Geonosis w "Ataku klonów", to Poggle Mniejszy zebrał swoich ziomków z katakumb i ponownie przejął odlewnie droidów na planecie.

 • Powracają Waxer i Boil z "Innocents of Ryloth", nosząc zbroję ARF, ozdobioną rysunkiem ich młodej twi'lekańskiej przyjaciółki, Numy.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Wojny Klonów

TCW #106 w USA

2013-02-15 09:46:44 StarWars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "The Jedi Who Knew Too Much". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Gdy wojsko Republiki przejmuje sprawę eksplozji w Świątyni Jedi, Ahsoka zaczyna nie zgadzać się z admirałem Tarkinem.

Wydaje się, że i tym razem dostaliśmy prezent - poprzedni odcinek, "Sabotage", można normalnie oglądać na Oficjalnej (wciąż jest dostępny), więc zapewne tak będzie w przypadku kolejnych. Epizody pojawiają się tam w niedzielę wieczorem czasu polskiego.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

TCW #105 w USA

2013-02-08 08:51:25 StarWars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Sabotage". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Anakin i Ahsoka badają sprawę śmiercionośnego bombardowania, do którego doszło w Świątyni Jedi.Jeśli opis z Oficjalnej komuś nie wystarcza, poniżej znajdują się dokładniejsze, dotyczące trzech najbliższych odcinków. Zdradzają one jednak wiele z fabuły.
 • "Sabotage" - (Spoiler):Anakin i Ahsoka zostali wezwani z powrotem do Świątyni Jedi, aby zbadać okoliczności eksplozji, która w hangarze zabiła zarówno wielu niewinnych pracowników, jak i Jedi. Rosną podejrzenia, że mogła być to sprawka przedstawiciela Zakonu, który przeszedł na Ciemną Stronę, więc rycerze odczuwają ulgę, gdy dochodzenie doprowadza ich do żony pracownika Świątyni, Letty Turmond.(Koniec Spoilera)

 • "The Jedi Who Knew Too Much" - (Spoiler):Gdy Ahsoka spotyka się z Lettą Turmond, kobieta ponosi śmierć z rąk nieznanego sprawcy. Ahsoka szybko zostaje aresztowana i mimo jej protestów, zostaje oskarżona o morderstwo. Anakin stara się dowieść braku winy z jej strony, a Tano nie widzi innego wyboru, jak tylko uciec do podziemia Coruscant, by znaleźć dowód swojej niewinności.(Koniec Spoilera)

 • "To Catch a Jedi" - (Spoiler):Ahsoka ucieka od sił Republiki w najniższe poziomy podziemia Coruscant. Tam dobija paktu z Asajj Ventress (teraz łowczynią nagród). Kobieta doprowadza ją do magazynu, w którym, wedle Ahsoki, znajdują się wszystkie odpowiedzi. Ścigana przez Anakina Skywalkera i Plo Koona, Tano zostaje bez swojej wiedzy wrobiona przez osobę odpowiedzialną za śmierć Letty i łatwo pochwycona przez poszukujące ją siły, a nieznany złoczyńca ucieka bez śladu.(Koniec Spoilera)


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #34

2013-02-07 12:19:58 Różne

Dziś zapraszamy na kolejną porcję plotek i wiadomości o serialu "The Clone Wars" - tym razem będzie to przede wszystkim zwiastun tetralogii o Ahsoce, która najprawdopodobniej zamknie sezon. Ponieważ wideo jest dostępne tylko w Stanach, poniżej przedstawiamy jego wersję z YouTube.Oficjalny kanał Star Wars opublikował też trwający prawie godzinę czat wideo, który odbył się tydzień temu. Poniżej prezentujemy film i wyciąg najważniejszych informacji z rozmowy.Niestety, większość tematów, które poruszono podczas rozmowy, ma charakter ciekawostek, a nie konkretów, tym niemniej warto się z nimi zapoznać. Duża część wywiadu dotyczyła aktu o Maulu, z którego wiele scen trzeba było wyciąć: walki na miecze były dłuższe, trwały nawet parę minut; do ostatniego odcinka nie trafiła też scena, w której Obi-Wan pożycza "Twilight" od Anakina. Wszystkie zapewne trafią na blu-ray. Filoni wyjaśnił też, że Bo-Katan była siostrą Satine, obie prawdopodobnie zostały rozdzielone za młodu, ale członkini Straży Śmierci nie jest matką Korkiego, siostrzeńca księżnej.

Rozmowa dotyczyła też aktu o Ahsoce; wedle osób, które już go widziały, jest bardzo wzruszający. Twórcy rozwiną tam między innymi postać Tarkina, który będzie przyczyną kłótni między Tano a Skywalkerem. Ashley Eckstein dyskutowała z reżyserem na temat losu swojej postaci i podobno "jest on o wiele fajniejszy, niż wszystkie pojawiające się teorie". Matt Lanter opowiedział też o swoim pierwszym spotkaniu z tą aktorką: pierwsze słowa, które do niego skierowała, brzmiały: "Chcę, by było to jasne. Nie ma nic romantycznego pomiędzy naszymi postaciami". Na filmie pokazano też prace koncepcyjne z nadchodzących odcinków - są ok. 17:31 i 19:53.

Obecny w czacie Sam Witwer wypowiedział się również dla Hollywood.com; w rozmowie tej porusza głównie temat Dartha Maula. Twórcy kazali mu w tej roli inspirować się Gollumem, choć aktor dostrzegł wiele podobieństw tej postaci do Kurtza z "Jądra ciemności" i jego filmowej wersji - "Czasu apokalipsy". Aktor na razie nie chce rozmawiać o ostatecznym losie Dartha, ale jest pewne, że jeszcze go zobaczymy; postać ta będzie miała "trwały wpływ na serial".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #7

2013-02-02 11:08:34 Oficjalny blogPrzyszedł czas na kolejne notatki Lelanda Chee dotyczące chronologii serialu "The Clone Wars". W przeciwieństwie do kilku poprzednich wpisów, tu kolejność nie jest tak oczywista. Spis wszystkich poprzednich jego ustaleń znajdziecie w tym miejscu.

Holokron w akcji! Podróż na Mustafar! Embo!

"Holocron Heist" (S201) - Cad Bane infiltruje Świątynię Jedi i próbuje ukraść starożytny holokron Jedi. Zadaniem Anakina, Obi-Wana i Ahsoki jest powstrzymanie łowcy nagród przed ucieczką z cennym artefaktem.

"Cargo of Doom" (S202) - Anakin i Ahsoka zatrzymują okręt wojenny Cada Bane'a, w nadziei na odzyskanie skradzionego holokronu.

"Children of the Force" (S203) - Cad Bane dostaje nową misję: ma porwać wrażliwe na Moc dzieci z całej galaktyki i przynieść je na Mustafar, gdzie będą mogły przejść trening na Sithów.

Ten trzyczęściowy akt to pierwsze pojawienie Cada Bane'a pod względem chronologicznym, który zadebiutował w sezonie pierwszym. Mimo że Todo 360 wybucha w "Holocron Heist", zostanie w późniejszych odcinkach odbudowany. Felucię, planetę, na której w "Zemście Sithów" wykonano rozkaz 66, odwiedzamy wielokrotnie w trakcie trwania fabuły serialu. Powraca komandor Wolffe, wraz z blizną na prawym oku; w komiksie pokazano jak ją zdobył. To debiut Warthoga, pilota w jednostce Plo Koona. Po raz pierwszy widzimy również kanonierki z emblematem "Braci Plo".

Ahsoka dorasta pod przewodnictwem Anakina, ale jej impulsywność sprawia, że dostaje reprymendę od Rady Jedi. To nie ostatni raz, gdy będzie musiała przed nią stawać. Łowczyni nagród Cato Parastii zostaje aresztowana w "Holocron Heist", ale w przyszłości znajduje sposób, by uciec z więzienia. Jocasta Nu, bibliotekarka z "Ataku klonów", pojawia się po raz pierwszy. To również debiut holokronu, który istnieje w Expanded Universe jako skarbnica wiedzy Jedi. Tutaj jest używany jako czytnik specjalnych kryształów Kyber. W przyszłych odcinkach przekonamy się, że owe kryształy mają jeszcze inne, ważne zastosowanie. W tym akcie odwiedzamy Mustafar, na którą powróciliśmy ostatnio w "Eminence".

"Bounty Hunters" (S217) - Anakin, Ahsoka i Obi-Wan formują niełatwe przymierze z czworgiem śmiercionośnych łowców nagród, by pomóc chronić farmerów przyprawy przed Hondem Ohnaką i jego bandą piratów.

Jak napisałem wyżej, Felucję odwiedzamy wielokrotnie w serialu, więc oto jesteśmy. W tym odcinku przedstawiono Sugi, łowczynię nagród z sumieniem - do tej pory pokazywano przedstawicieli tego zawodu jako amoralnych. W drużynie Sugi znajduje się Embo, łowca z wielofunkcyjnym kapeluszem. Stał się on stałym bywalcem w serialu. Nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że miał zginąć w pierwotnej wersji scenariusza. Statek Sugi, "Halo", ledwo widać w tym odcinku. Pojawia się również ulubiony przed wszystkich pirat, Hondo, który teraz gra rolę złoczyńcy.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

TCW #104 w USA

2013-02-01 09:34:57 Różne

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "The Lawless". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Darth Maul używa księżnej Satine jako przynęty, by wciągnąć Obi-Wana w pułapkę.Choć akt z Darthem Maulem niebawem się zakończy, to nie kończą się wieści o nim; przy okazji premiery "Eminence" ekipa TCW odwiedziła bazę wojskową w San Diego, gdzie zaprezentowano specjalny pokaz serialu dla żołnierzy i ich rodzin. Poniżej przedstawiamy filmik z imprezy, jak również kilka ciekawostek wyczytanych z sesji pytań i odpowiedzi. • Choć na te pytanie padła już kiedyś odpowiedź, powtórzmy - raczej nie zobaczymy więcej drużyny Delta z "Republic Commando", ponieważ twórcy nie chcą mieszać z kanonem jej dotyczącym. TCW ma już własnego komandosa - Gregora - ale niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy też nowe drużyny. Twórcy celowo nie pokazali dokładnie sceny jego śmierci, ponieważ wierzą, że może jeszcze kiedyś wróci.

 • Filoni powiedział, że w trakcie procesu produkcji myślano o Maulu i Savage'u jako o nierodzonych braciach, to jest mających różne matki. W odcinkach celowo pozostawiono tę kwestię jako niejasną. Reżyser nie chciał też zdradzić kto wydał na świat dwóch Sithów. Nie da się nie zauważyć, że jeśli twórcy w istocie pociągną ten wątek dalej w serialu, to (Spoiler): będzie się to w oczywisty sposób kłóciło z "Darthem Plagueisem", w którym i tak naciągnięto istniejącą dotąd historię.(Koniec Spoilera)

 • Cad Bane nie powróci w tym sezonie - za to następnym razem może pokazać się u boku Boby Fetta.

 • Podczas nagrywania ostatniego odcinka tego sezonu w jednej ze scen wyproszono wszystkich aktorów ze studia i pozwolono zostać jedynie Mattowi Lanterowi (Anakin) i Ashley Eckstein (Ahsoka). Tydzień później reżyser zaprosił ich ponownie do studia i nagrali tę scenę ponownie, ale w zupełnie inny sposób. To kluczowa scena dla ich postaci pod koniec tego sezonu i tylko nasza trójka zna szczegóły. A przynajmniej tamci dwoje myślą, że znają, ponieważ mogłem znowu namieszać i poskładać scenę jeszcze raz, gdy nic o tym nie wiedzieli. Uwielbiam to robić, zwłaszcza Eckstein. Pomysł wziąłem [od sceny z Vaderem i Lukiem w Epizodzie V]. Gdy George robił "Imperium", powiedział tylko Markowi Hamilowi. Aktor grający Vadera nawet nie wiedział co mówi, tylko to odgrywał. Mark Hamil, Irvin Kershner i George Lucas byli jedynymi osobami, które wiedziały co Darth naprawdę powiedział.

 • Zaczynający się w przyszłym tygodniu akt z Ahsoką to krok naprzód, jeśli chodzi o muzykę - po raz pierwszy Kevin Kiner dostał pod swą batutę pełną orkiestrę.

 • Nie ma szans na Starkillera z "The Force Unleashed" z logicznego powodu - jeszcze wówczas nie było go na świecie.

Dodatkowo, w tę sobotę o godzinie 10:30 czasu pacyficznego na Google + odbędzie się czat wideo na żywo z reżyserem i kilkoma aktorami z serialu. Moderacją rozmowy zajmą się Pablo Hidalgo (jako przedstawiciel Lucasfilmu) i Christian Blauvelt (z Hollywood.com). Jeśli komuś nie uda się załapać, zawsze będzie mógł obejrzeć relację na oficjalnym kanale Star Wars na YouTube. Podczas rozmowy zostaną przedstawione zdjęcia i klipy, w tym też z kolejnego odcinka, "Sabotage".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (24)
Loading..