TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Klip z materiałów bonusowych "The Clone Wars"

2013-04-30 23:25:17 USA Today

Po długim okresie niepewności nareszcie nadchodzą pierwsze poważniejsze wieści dotyczące szóstego sezonu/materiałów bonusowych "The Clone Wars" - a konkretnie, drugi już klip wideo, pokazany przez USA Today (jeśli chcecie przypomnieć sobie pierwszy, kliknijcie tutaj). Zapraszamy do oglądania.Filmik, który widzieliśmy powyżej, to część aktu opowiadającego o mistrzu Plo Koonie. Znalezienie przez niego miecza świetlnego na pustyni to początek tajemnicy, przez którą Jedi zaczną kwestionować nie tylko swój udział w wojnie, lecz także istnienie we wszechświecie. Filoni mówi: Jedi walczą w konflikcie po stronie żołnierzy, którzy zostali stworzeni na polecenie jednego z nich, Sifo-Dyasa. Ale kim był ten Sifo-Dyas i co się z nim stało? Mroczny lord Sithów utkał sieć, którą opętał rycerzy, ale nie jest ona niezniszczalna, a czasem niewiele trzeba, aby ją zerwać.

Filoni na razie nie może podać kiedy, jak i gdzie zostaną wyświetlone nowe odcinki; ekipa właśnie dopracowuje animację. Czy może to znaczyć, że wspominane przez różne źródła historie o Yodzie i łowcach nagród, które również były na wykończeniu, ujrzą jednak światło dzienne? Nie wiadomo. Za to dobre wieści nadeszły od Ahsley Eckstein z C2E2 - aktorka jest przekonana, że sezon piąty wyjdzie na DVD i blu-ray jeszcze w tym roku (dla wyjaśnienia, do tej pory nie było oficjalnej zapowiedzi, która zazwyczaj ukazywała się w okolicach marca lub kwietnia), ale również nie jest pewna kiedy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #9

2013-04-30 10:02:45 Oficjalny blogLeland Chee długo się nie odzywał, ale w końcu napisał kolejną notatkę na temat chronologii "The Clone Wars". Spis wszystkich odcinków znajdziecie tutaj. Warto wspomnieć, że najnowsza książka Jasona Fry, "Star Wars: The Clone Wars Episode Guide", która ukaże się na początku czerwca, będzie przedstawiała wszystkie odcinki w kolejności chronologicznej.

Geonosiańskie zombie! Robaki mózgowe! Barrissa Offee!

"Weapons Factory" (S206) - Luminara i Anakin przyjmują rolę przynęt, aby odwrócić uwagę nowych superczołgów wroga, a padawanki Ahsoka i Barrissa Offee próbują zniszczyć fabrykę droidów.

 • Ahsoka spotyka Barrissę Offee, padawankę Luminary Unduli.

"Legacy of Terror" (S207) - Gdy Luminara gubi się, Anakin i Obi-Wan przejmują dowodzenie nad plutonem klonów, aby ją odnaleźć. Ich poszukiwania doprowadzają ich do tajemniczego leża, gdzie Jedi stają naprzeciw hordzie nieumarłych wojowników.

 • Poggle Mniejszy zostaje schwytany i pozostanie w areszcie na czas trwania serialu.

 • Spotykamy Karinę Wielką prawdziwą władczynię Geonosian.

"Brain Invaders" (S208) - Gdy geonosiańskie robaki mózgowe przejmują kontrolę nad statkiem dostawczym, Ahsoka i Barrissa muszą powstrzymać rozprzestrzenienie się plagi na całą galaktykę.

 • Sztuczki Jedi nie działają na Geonosian. Kto by pomyślał?

 • Za to tortury fizyczne, kolejny dowód mroczniejszej przyszłości Anakina, dobrze ogrywają swoją rolę.

 • Pod wpływem robaków mózgowych, Barrissa krzyżuje miecz z Ahsoką.

"Grievous Intrigue" (S209) - Mistrz Jedi Eeth Koth zostaje złapany i torturowany przez Grievousa. Anakin, Obi-Wan i Adi Gallia wdrażają śmiałą akcję ratunkową, lecz wkrótce zdają sobie sprawę, że generał ma własny plan.

 • Planetę Saleucami po raz pierwszy widzieliśmy w "Zemście Sithów".

 • Adi Gallia i Eeth Koth debiutują w serialu. Do floty Separatystów zostaje dodany niszczyciel Gildii Kupieckiej, do statków Republiki - lekki krążownik Jedi.

 • Komandor Wolffe wymienia swój oficerski uniform na zbroję klona.

 • Kilkoro Jedi pojawia się po raz pierwszy w tle sceny rozgrywającej się w pokoju wojennym: Tera Sinube (Cosianin), Halsey (Roonanin), Finn Ertay (Twi’lekanka) i Eekar Oki (Kalamarianin).

 • To pierwszy odcinek z dwuczęściowego aktu przedstawiającego pościg za Grievousem na Saleucami.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

TCW 5x11-5x15 w Polsce

2013-04-29 09:14:02 Cartoon Network

W tym tygodniu czekają na nas kolejne odcinki piątego sezonu "The Clone Wars" na Cartoon Network. Są one wyświetlane o godzinie 20:15, a poniżej możecie zapoznać się z opisami i zobaczyć klipy z odcinków.

"A Sunny Day in the Void" - 29 kwietnia

Opis: Gdy kometa uszkadza wahadłowiec R2-D2, porucznika Gascona i reszty droidów, załoga rozbija się na opuszczonej planecie, gdzie musi przebyć przez oszałamiająco wielką pustą przestrzeń w celu wykonania swojej misji.Temat na forum.

"Missing in Action" - 30 kwietnia

Opis: W niemalże wyludnionym mieście R2-D2 i jego towarzysze znajdują klona-komandosa cierpiącego na amnezję.Temat na forum.

"Point of No Return" - 1 maja

Opis: R2-D2 i jego drużyna muszą powstrzymać sabotowany krążownik Jedi przed przewaniem niezwykle ważnej konferencji Republiki.Temat na forum.

"Eminence" - 2 maja

Opis: Savage i Maul formują przymierze ze Strażą Śmierci, by dopaść wspólnego wroga: Obi-Wana Kenobiego.Temat na forum.

"Shades of Reason" - 3 maja

Opis: Sithowie i Straż Śmierci, dzięki wsparciu kryminalnego podziemia, rozpoczynają atak na Mandalorę.Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

TCW 5x06 - 5x10 w Polsce

2013-04-23 21:02:14 Cartoon Network

W tym tygodniu czekają na nas kolejne odcinki piątego sezonu "The Clone Wars" na Cartoon Network. Są one wyświetlane o godzinie 20:15, a poniżej możecie zapoznać się z opisami i zobaczyć klipy z odcinków.

"The Gathering"

Opis: Ahsoka eskortuje grupę młodzików na Ilum, gdzie będą pobierały nauki od Yody i przejdą ważny rytuał inicjacji: konstrukcję swoich mieczy świetlnych. Będą zmagać się zarówno z fizycznymi, jak i duchowymi wyzwaniami, gdy staną twarzą w twarz z niebezpiecznym zadaniem, które je czeka.Temat na forum.

"A Test of Strenght"

Opis: Gdy młodziki wracają z Ilum wraz z Ahsoką, ich statek zostaje zaatakowany przez piracki gang Honda. Dzieci muszą użyć pomysłowych i zaimprowizowanych pułapek, by powstrzymać bandytów.Temat na forum.

"Bound for Rescue"

Opis: Ahsoka zostaje porwana przez piratów Honda, więc młodziki współpracują, by zinfiltrować ich kryjówkę, używając swojej inteligencji i odwagi, by zmylić Ohnakę i rozpocząć śmiałą akcję ratunkową.Temat na forum.

"A Necessary Bond"

Opis: Gdy generał Grievous rozpoczyna inwazję na pełną skalę, której celem jest baza piratów na Florrumie, Ahsoka i młodziki walczą ramię w ramię z Hondem i członkami jego gangu, by odeprzeć siły Separatystów.Temat na forum.

"Secret Weapons"

Opis: R2-D2 dołącza do grupy republikańskich droidów wybranych do przeprowadzenia ważnej misji, dowodzonej przez malutkiego pułkownika Gascona. Ich celem jest zdobycie zakodowanego modułu z pancernika Separatystów. Droidy muszą pokonać wiele trudnych przeszkód, by osiągnąć sukces w tym kluczowym zadaniu.Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

TCW 5x01-5x05 w Polsce

2013-04-15 08:52:49 Cartoon Network

Już od dziś polscy fani będą mogli się cieszyć piątym sezonem "The Clone Wars" na Cartoon Network Polska. Pierwszych pięć odcinków zobaczymy od dziś do piątku, o godzinie 20:15 na antenie stacji. Poniżej możecie zapoznać się z opisami i zobaczyć klipy z odcinków.

"Revival" - 15 kwietnia

Opis: Napędzani żądzą zemsty i gniewem, zjednoczeni na nowo bracia Savage Opress i Maul rozsiewają terror i przemoc po galaktyce. Gdy sithańscy bracia siłą rekrutują Honda Ohnakę i jego piratów, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia ruszają za nimi w pościg, który prowadzi do śmiertelnej konfrontacji.Temat na forum.

"A War on Two Fronts" - 16 kwietnia

Opis: Anakin, Obi-Wan, Ahsoka i Rex podróżują na Onderon, świat znajdujący się pod kontrolą Separatystów. Tam będą trenować grupę powstańców - w tym Luksa Bonteriego - aby pomóc im odbić stolicę, Iziz, z rąk fałszywego króla.Temat na forum.

"Front Runners" - 17 kwietnia

Opis: Nadzorowani przez Ahsokę, rebelianci z Onderonu infiltrują stolicę i przeprowadzają serię ataków na cele rozsiane po całym mieście. Gdy sprzymierzony z Separatystami król ulega coraz większej presji, by poradzić sobie z rosnącymi siłami rebelii, buntownicy wybierają nowego przywódcę.Temat na forum.

"The Soft War" - 18 kwietnia

Opis: Po próbie uratowania prawdziwego króla Onderonu, Ramsisa Dendupa, przez rebeliantów, na scenie pojawia się nieoczekiwany sojusznik, który powstrzymuje egzekucję monarchy i wspomaga sprawę buntowników.Temat na forum.

"Tipping Points" - 19 kwietnia

Opis: Gdy Onderon zostaje uwikłany w inwazję na pełną skalę, rebelianci zadają krytyczny cios sprzymierzonemu z Separatystami królowi. Niestety, za takie zwycięstwa trzeba zapłacić wysoką cenę.Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #35

2013-04-05 23:16:23 Różne

Choć w „The Clone Wars” od czasu decyzji o anulowaniu serialu niewiele się dzieje, to jednak powoli zaczynają docierać do nas plotki dotyczące nadchodzących odcinków. Wszyscy wypowiadający się ostatnio aktorzy i twórcy serialu zgodnie twierdzą, że decyzja o skróceniu nie była z nimi konsultowana; nie wiadomo też czemu właściwie się na to zdecydowano. Co jednak z przyszłością TCW? Sam Witwer zapewnia, że dostaniemy wszystkie odcinki, które zostały ukończone. Jednakże prawdopodobnie już nigdy nie zobaczymy Maula w serialu, bowiem kwestie z odcinków na Mandalorze były ostatnimi, które nagrał w tej roli. Ewentualny powrót Sitha miał być zaplanowany na później; to kłóci się z wcześniejszymi słowami aktora, bowiem wcześniej wielokrotnie twierdził, że postać ta będzie miała „istotny wpływ na dalsze wydarzenia w serialu”. Tom Kane natomiast, w wywiadzie dla Bombad Radio, potwierdził dawną już plotkę o powstawaniu aktu poświęconego Yodzie. Dzięki tej historii mieliśmy nie tylko „wejść” do umysłu mistrza i poznać motywy jego postępowania podczas wydarzeń odcinków o Ahsoce, lecz także (Spoiler):dowiedzieć się czegoś z jego przeszłości – podobno opowieść ta pochodzi od samego Lucasa, który ma ją w głowie od początkowych szkiców „Gwiezdnych Wojen”. Oczywiście nie byłaby to dokładna biografia, raczej przebłyski, bo - jak sam stwierdził Kane - to bohater, o którym fani nie chcą wiedzieć za wiele.(Koniec Spoilera) Aktor zdradził, że ów akt miał być niedługo skończony, dlatego nie wiadomo czy go w ogóle zobaczymy.

Interesującą rozmowę z Dave’em Filonim przeprowadzili przedstawiciele Rebel Force Radio. Reżyser wyznał, że jest jeszcze za wcześnie, by zdradzić szczegóły dotyczące „materiałów bonusowych” – ekipa pracuje nad nimi (to samo potwierdzili animatorzy, choć nie jest całkiem jasne co przez ową pracę rozumieją – czy dopracowywanie niemal skończonych epizodów, czy coś innego), ale nie chce zdradzać zbyt wiele za wcześnie. Na pewno zobaczymy zapowiedzianą już dawno historię o Clovisie (można więc przypuszczać, że pogłoski o jedynie dwóch historiach w sezonie szóstym są nieprawdziwe). Akt pokazany w klipie będzie w pewien sposób odnosił się do rozkazu 66, ale znów – Filoni nie podał szczegółów, choć zaznaczył, że pytanie o to, jak klony takie jak Rex wykonały ów rozkaz, jest bardzo dobre w tym kontekście. Dwie kobiety-Jedi, które pojawiają się w filmiku, zostały zainspirowane konceptem „wiedźmy Sithów” Iana McCaiga.

Jeśli chodzi o los Ahsoki, Filoni nie jest w stanie sobie wyobrazić lepszego zakończenia, niż to, które miało miejsce w ostatnich odcinkach i ma jednocześnie nadzieję na to, że jakieś inne medium podejmie się opowiedzenia reszty historii. Reżyser potwierdził też słowa Witwera – Maul prawdopodobnie skończy jak bestia zillo i jego historia nie zostanie opowiedziana w TCW. Filoni ma zamiar nadal pracować w gwiezdnowojennej animacji i zdradził, że już zaangażował się w projekt nowego serialu animowanego, aczkolwiek nie powiedział w jakim charakterze (chodzą słuchy, że może zostać jego reżyserem).

Filoni zdaje sobie sprawę z istnienia ruchu „Save The Clone Wars” i jest wdzięczny za jego wsparcie, acz nie skomentował czy ma on jakieś szanse osiągnąć swój cel. A co się ostatnio działo wśród fanów? Oto raport z ich działalności:
 • Save The Clone Wars, główna facebookowa strona ruchu, ma już ok. 2700 kliknięć „lubię to” od dnia swojego powstania (prawie trzy tygodnie).

 • Petycja zbliża się do 2900 podpisów; część fanów napisała podanie do Białego Domu, ale raczej wątpliwe, by rząd Stanów zajmował się anulowanymi serialami.

 • Star Wars Underworld zorganizowała pewnej soboty akcję na Twitterze, podlegającą na używaniu tagu #SaveTheCloneWars. W ciągu 24 godzin powstało 7 tysięcy takich tweetów – do ruchu przyłączyli się między innymi Peter Mayhew (Chewbacca) i Amy Ratcliffe (oficjalny blog).

 • 11ThirtyEight wysłała w pierwszej fali prawie 250 listów fanów spoza USA. Nadal istnieje możliwość zwrócenia się do przedstawicieli Disneya i Lucasfilmu za pośrednictwem tej strony.

 • ”The Clone Wars” może również trafić na smgo (Show Must Go On) – podobny do Kickstartera projekt, mający na celu „ratowanie” seriali. Taka akcja trwa trzy etapy: najpierw przedstawiciele muszą dostać odpowiednią liczbę indywidualnych zgłoszeń danego serialu. Gdy tak się stanie, rozpoczyna się publiczne głosowanie. Jeśli serii uda zebrać się odpowiednią ilość głosów, następuje część, w której internauci zbierają fundusze na częściowe pokrycie kosztów produkcji kolejnego sezonu – mają na to 90 dni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)
Loading..