TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #11

2013-05-31 10:47:13 Oficjalny blogLeland Chee przedstawił jedenasty już post dotyczący chronologii serialu "The Clone Wars". Spis wszystkich jego ustaleń znajdziecie tutaj.

Uciekająca Satine! Plus finał sezonu drugiego z Bobą Fettem!

"Duchess of Mandalore" (S214) - Na Coruscant Satine zostaje oskarżona o morderstwo. Księżna, uciekając wraz z Obi-Wanem, wyrusza, aby dowieść prawdy.

 • Po nieudanej próbie rozniecenia iskry, która wznieciłaby ognie wojny domowej, sojusz Pre Vizsli i hrabiego Dooku się załamuje.

 • Davu Golec, Aramis i minister deputowany Jerec dołączają do listy osób lojalnych Satine, które oddały życie za jej pacyfistyczne idee.

"Death Trap" (S220) - Młody chłopiec wypowiada wojnę Rycerzom Jedi, którzy osierocili go oraz pozostawili zgorzkniałego i osamotnionego. W trakcie uzyskuje pomoc od jednych z najbardziej śmiercionośnych i bezwzględnych łowców nagród.

 • W "Ataku klonów" widzieliśmy jak Mace Windu dekapituje ojca Boby, Janga Fetta.

 • Aurra Sing z "Mrocznego widma" i Bossk z "Imperium kontratakuje" dołączają do drużyny Boby.

"R2 Come Home" (S221) - Gdy banda łowców nagród zastawia puapkę na Anakina i Mace'a na Vanqorze, do R2-D2 należy zadanie przedostania się na Coruscant i ostrzeżenie Jedi.

 • Boba Fett instaluje bombę w hełmie Janga, w trzeciej próbie zabicia Mace'a Windu.

 • Znowu powracamy na powierzchnię Vanqora, którego widzieliśmy w "Dooku Captured"

"Lethal Trackdown" (S222) - Po przeczesaniu dolnych poziomów Coruscant w poszukiwaniu Boby Fetta, Ahsoka i Plo Koon wyruszają, aby złapać go i towarzyszących mu łowców nagród na Florrumie.

 • Plo Koon i Ahsoka przelatują statkiem przez punkt przewozowy, który prowadzi na dolne poziomy Coruscant.

 • Aurra Sing morduje komandora Pondsa, wiernego towarzysza Mace'a Windu od sezonu pierwszego.

 • "Slave I" rozbija się, najwidoczniej zabijając Aurrę Sing. Zarówno statek, jak i jego pilotka jeszcze powrócą.

 • Boba Fett i Bossk zostają aresztowani i zabrani do więzienia. Wciąż będą się tam znajdować, gdy zobaczymy ich po raz kolejny.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (1)

Wojny Klonów

"The Clone Wars" na SMGO

2013-05-20 18:02:50 SMGOJakiś czas temu pisaliśmy o wysiłkach fanów chcących przywrócić tworzenie przynajmniej szóstego sezonu serialu "The Clone Wars". I choć stara ekipa jest już zajęta pracą nad Star Wars: Rebels, to istnieje cień szansy, że działania miłośników TCW przyniosą owoce. Przedstawiciele strony Show Must Go On, która specjalizuje się w ratowaniu zagrożonych seriali, dołączyli do niej nową zakładkę, związaną właśnie z "Wojnami klonów". Jak wiemy z ich Facebooka, przed tym faktem spotkali się z przedstawicielami Disneya, aby przedyskutować taką możliwość, jest zatem szansa, że ludzie z firmy nie zignorują tego faktu.

O co dokładnie chodzi? W pierwszej fazie mamy głosowanie na dany serial - może to zrobić każdy, wystarczy zarejestrować się na stronie lub zalogować za pomocą Facebooka. Aby przejść do kolejnej fazy, "The Clone Wars" musi uzyskać 10 tys. głosów, dlatego każdy się liczy. Jeśli tak się stanie, to rozpoczyna się faza druga, w której internauci finansują produkcję, jak na Kickstarterze. Im większy przekazany przez nas datek, tym większy prezent otrzymujemy potem - na SMGO jest to możliwość oglądania serialu w jakości HD bez reklam, są również specjalne zestawy DVD, a jeśli ktoś jest bardzo hojny - nawet spotkanie z producentami. Ważne jest, że głosowanie na serial nie jest równoznaczne z deklaracją jego finansowania - można to zrobić dopiero w drugiej fazie. Jeśli do niej dojdzie, to środki z konta bankowego fundatora zostaną przelane dopiero wtedy, gdy wszyscy internauci zbiorą wymaganą kwotę.

Nawet jeśli ostatecznie do skończenia sezonu szóstego nie dojdzie, to jest to dobra szansa, by pokazać przedstawicielstwu Disneya do czego zdolni są fani. Zatem, zapraszamy do głosowania!

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Star Wars Weekends 2013: Klip z "The Clone Wars"

2013-05-18 19:22:44 YouTube

Tegoroczne Star Wars Weekends można uznać za otwarte i, jak co roku, nie mogło zabraknąć smaczków w postaci fragmentów kolejnej odsłony "The Clone Wars". Tym razem organizatorzy przedstawili nowy filmik, w którym główną rolę odgrywa mistrz Yoda. I, jak to zwykle bywa, został nagrany kamerką przez jednego z fanów.

Uczestnicy imprezy donoszą na różnych forach, że jeszcze nie padła żadna oficjalna zapowiedź dotycząca ostatecznych losów serialu. Potwierdzono za to inne wieści: zaprezentowany niżej filmik pochodzi z aktu o mistrzu Yodzie, o którym jakiś czas temu wspominał Tom Kane. Aktor nie miał pewności odnośnie statusu jego ukończenia, może to zatem znak, że inne niemal skończone historie też zostaną wyemitowane. Scenarzysta Matt Michnovetz potwierdził też na swoim Twitterze, że historia o sędziwym mistrzu będzie powiązana z tą dotyczącą Sifo-Dyasa, z której filmik niedawno pokazano w internecie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars"#10

2013-05-09 14:13:22 Oficjalny blogLeland Chee nadrabia zaległości i po niedawnym poście przyszedł czas na kolejny, dziesiąty z serii. Spis wszystkich ustaleń chronologicznych znajdziecie tutaj.

Cut Lawquane: Klon. Farmer. Rodzinny człowiek. I Mandalorianie!

"The Deserter" (S210) - Podczas poszukiwań generała Grievousa na Saleucami, Rex spotyka klona-dezertera.

 • Przybywamy na powierzchnię Saleucami, o której wspominano w "Grievous Intrigue", lecz jej nie widzieliśmy.

 • W epizodzie tym debiutują Kix, Jesse i Hardcase, klony służące pod rozkazami Reksa w 501st. Będą mieli bardziej znaczące role później w serialu.

 • Cut Lawquane to kolejny przykład klona ukazującego swą indywidualność. Widzieliśmy już to w sezonie pierwszym na przykładzie Slicka, walczącego o wolność swoich braci.

 • Dając wyraz swej własnej indywidualności, kapitan Rex decyduje się nie donosić na Cuta za dezercję.

 • Cut i Rex grają w dejarika, szachową grę holograficzą widzianą w "Nowej nadziei".

"Lightsaber Lost" (S211) - Gdy przebiegły kieszonkowiec kradnie miecz świetlny Ahsoki, zwraca się z prośbą o pomoc do starożytnego Jedi, aby pomógł jej namierzyć broń i odzyskać honor.

 • Ahsoka spotyka Terę Sinube, którego widzieliśmy w tle "Grievous Intrigue".

 • Ahsoka wybiera się na wycieczkę w dolne poziomy Coruscant. To nie będzie jej ostatnia.

 • Tu pojawiają się po raz pierwszy droidy policyjne z Coruscant.

 • Bannamu jest Patrolianinem (pierwsze wystąpienie chronologiczne tej rasy); Tera Sinube to Cosianin (pierwsze znaczące wystąpienie tej rasy); Cassie Cryar to Tereliańska skoczkini jango (pierwsze i jedyne wystąpienie [Nie jest to prawda, druga przedstawiciela tej rasy występuje w duologii o zaginionej Ahsoce. Chee poprawił się w komentarzu - przyp. tłum.]); rasa Ione Marcy nie została zidentyfikowana (pierwsze i jedyne wystąpienie); rasy Rana Deezy'ego i Farna Klina nie zostały zidentyfikowane (powracające postacie z tła).

 • Kowakiańska małpojaszczurka występująca w tym odcinku, oznaczona w napisach jako "Muk Muk Monkey", ma konkretne imię: Lee-Chee Mukmuk.

"The Mandalore Plot" (S212) - Podczas badania pogłosek dotyczących konspiracji prowadzonej przez księżną Satine z Mandalory, Obi-Wan odkrywa prawdę na temat tajemniczego "spisku mandaloriańskiego".

 • To pierwszy z serii odcinków opowiadających o Mandalorze i jej roli w wojnach klonów.

 • Obi-Wan spotyka Satine, z którą miał wspólną przeszłość. Księżna przez cały serial będzie opowiadać się za pokojem.

 • Pre Vizsla, kolejny z powracających wielokrotnie bohaterów, jest pierwszy na długiej liście osób, którzy zdradzą zaufanie księżnej Satine.

"Voyage of Temptation" (S213) - Gdy Jedi i klony chronią księżną przed próbami zabójstwa, Anakin odkrywa, że Obi-Wan i Satine mają wspólną przeszłość.

 • Tal Merrik to kolejna osoba na liście zdrajców Satine.

 • Aby ocalić statek i wszystkich na pokładzie, Anakin przebija mieczem Merrika, co w straszliwy sposób zapowiada jego przyszłe, mordercze wcielenie.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

TCW 5x16-5x20 w Polsce

2013-05-06 10:16:47 Cartoon Network

W tym tygodniu czeka na nas ostanie pięć odcinków piątego sezonu "The Clone Wars" na Cartoon Network. Są one wyświetlane o godzinie 20:15, a poniżej możecie zapoznać się z ich opisami i zobaczyć klipy.

"The Lawless" - 6 maja

Opis: Darth Maul używa księżnej Satine jako przynęty, by wciągnąć Obi-Wana w pułapkę.Temat na forum.

"Sabotage" - 7 maja

Opis: Anakin i Ahsoka badają sprawę śmiercionośnej eksplozji, do której doszło w Świątyni Jedi.Temat na forum.

"The Jedi Who Knew Too Much" - 8 maja

Opis: Gdy wojsko Republiki przejmuje sprawę eksplozji w Świątyni Jedi, Ahsoka zaczyna nie zgadzać się z admirałem Tarkinem.Temat na forum.

"To Catch a Jedi" - 9 maja

Opis: Ścigana Ahsoka ucieka w przestępcze otchłanie Coruscant.Temat na forum.

"The Wrong Jedi" - 10 maja

Opis: Podczas procesu, oskarżona o morderstwo Ahsoka staje naprzeciw swemu największemu wyzwaniu.Temat na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..