TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

„Wojny klonów” nagrodzone

2013-06-19 17:44:35

Co prawda serial „Wojny klonów” dogorywa, nie będzie już nawet pełnego szóstego sezonu, większość sił jest przerzucana na „Star Wars: Rebels”, ale jednak jeszcze nie umarł. „Wojny klonów” dostały dwie nagrody Emmy, a właściwie to Daytime Emmy. Nagrody Emmy są telewizyjnym odpowiednikiem Oskarów, ale od kilkudziesięciu lat są podzielone na osobne wydarzenia (np. oddzielne dla programów sportowych). To bardziej znane to oczywiście Primetime Emmy, nagrody przyznawane dla programów, filmów i seriali, które lecą w szczycie oglądalności, czyli najczęściej wieczorami. Te nagrody zostaną przyznane po raz 65 we wrześniu. 14 czerwca natomiast odbyła się 40. gala Daytime Emmy, nagród przyznawanych serialom, programom czy filmom, które lądują w dziennej ramówce (od rana mniej więcej do popołudnia, choć tu czasem ciężko znaleźć sztywne godziny rozgraniczające).

„Wojny klonów” zgarnęły nagrody w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to najlepszy występ w programie animowanym. Zwyciężył David Tennant (przez wielu bardziej znany jako doktor Who), który wcielił się w rolę Huyanga. Swoją drogą „Wojny klonów” miały dość ciężko w tej kategorii, gdyż konkurowały ze sobą. Nominowano tu także Jima Cummingsa (Hondo Ohnaka) oraz Sama Witwera (Darth Maul).

Jednak jeszcze bardziej cieszy inna nagroda, za najlepszy program animowany. Tę nagrodę odebrali producent wykonawczy George Lucas, główny producent serii Cary Silver, producentka Athena Yvette Portillo oraz główny reżyser Dave Filoni. Nagrodę wręczyła Carrie Fisher.

Inne nominacje to najlepszy montaż dźwięków (David Acord i Cameron Davis), muzyka (Kevin Kiner). Na koniec kilka zdjęć z ceremonii.
Listę wszystkich nominacji i zwycięzców możecie znaleźć tutaj.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #36

2013-06-14 10:43:38 Różne

Nadal brakuje konkretów dotyczących nadchodzących materiałów bonusowych z "The Clone Wars", acz w sieci udało się zebrać całą garść drobnych plotek. Chyba najważniejszą informację ujawnił ostatnio Kevin Kiner w wywiadzie dla podcastu Full of Sith. Stwierdził on, że ekipa pracuje nad dziesięcioma odcinkami ("shows"), które wejdą w skład materiałów bonusowych. Dodatkowo, trwają negocjacje nad dodaniem do nich ścieżki dźwiękowej z serialu - wielu zaczyna więc teoretyzować, że nowe odcinki zostaną wydane od razu na płytach lub w dystrybucji cyfrowej. Z całą pewnością byłby to miły dodatek, bowiem jedyna płyta z utworami Kinera to muzyka z filmu pełnometrażowego. Części z jego utworów możecie posłuchać na stronie kompozytora.

Nie wiadomo jednak jak można interpretować wypowiedź Kinera - czy będzie to dziesięć odcinków plus akt o Clovisie (trzy epizody, które pierwotnie miały się znaleźć w sezonie piątym), czy też dziesięć odcinków łącznie z nim. Sama zawartość materiałów bonusowych też zaczyna powoli się wyłaniać: Brent Friedman potwierdził, że akt o Yodzie/Sifo-Dyasie ma cztery odcinki. Scenarzysta nie wie czy akt o łowcach nagród (napisany przez Matta Michnovetza, twórcę historii o Umbarze) zostanie ukończony. Jedno jest pewne: mały się tam pojawić zarówno stare twarze, jak i nowi łowcy. Sam Michnovetz wyjawił, że zostałyby ukazane tam ostateczne losy niektórych postaci. Jeśli już o to chodzi, to istnieje szansa, że część nieskończonych wątków z "The Clone Wars" podejmie "Rebels".I na koniec praca koncepcyjna, którą Dave Filoni podzielił się z okazji swoich niedawnych urodzin, a która powstała podczas jednego z zebrań z udziałem Lucasa. Stanowi prawdopodobnie drobną wskazówkę na temat tego, czego możemy się spodziewać w historii o Yodzie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Cała chronologia "The Clone Wars" ustalona

2013-06-06 22:13:57 Star Wars Report

Nareszcie, po wielu latach od premiery pierwszego sezonu "Wojen klonów", możemy już oficjalnie dowiedzieć się jak należy oglądać odcinki. Jak wiadomo, jednym z konceptów przy tworzeniu serialu było pokazywanie epizodów w kolejności niechronologicznej; z założenia miało to prawdopodobnie pomóc w ukazaniu wielości perspektyw i wprowadzić urozmaicenie w narracji. W praktyce, pomysł nie spodobał się większości fanów, bo wprowadził wiele zamieszania. Przez kilka ostatnich miesięcy mieliśmy okazję śledzić posty Lelanda Chee na temat chronologii serialu - niestety, autor poinformował w komentarzu do jedenastego wpisu, że ten był jego ostatnim, ponieważ cała reszta została ustalona w książce Jasona Fry, pod tytułem "The Clone Wars Episode Guide". Miała ona swoją premierę kilka dni temu, a dzięki stronie Star Wars Report możemy się dowiedzieć jak wygląda właściwa kolejność odcinków. Uzupełniony bastionowy spis znajduje się w tym miejscu.

Niestety, jeszcze nie można powiedzieć, że sprawa jest ustalona raz na zawsze. Fry nie ustrzegł się błędów i umieszcza na przykład "Shadow Warrior" po "Water War", mimo że wiadomo już od dawna, że jest odwrotnie. Dochodzi jeszcze sprawa "materiałów bonusowych" i historii o Clovisie, która - jako że powstała dla sezonu piątego - prawdopodobnie "wejdzie" przed historię o młodzikach. Chee obiecał, że rozważy sprawę napisania dodatkowych postów wyjaśniających dokładne położenie bonusów na osi czasu. Miejmy też nadzieję, że będzie to również wstęp do pogodzenia "The Clone Wars" z materiałami z Expanded Universe.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Film "Wojny klonów" dziś w TVP

2013-06-02 10:21:46 TVP

Już dziś o 10:15 na antenie TVP 1 będziemy mieli okazję ponownie obejrzeć pilota serialu "Wojny klonów". Poniższy opis pochodzi ze strony stacji i - jak to było w poprzednim przypadku - znowu został pomylony z "Ambush".Mistrz Jedi Yoda jest na sekretnej misji, aby zawrzeć pakt z królem strategicznego układu Toydaria, kiedy nagle jego statek zostaje zaatakowany przez hrabiego Dooku. Yoda i trzej żołnierze - klony muszą odeprzeć złowrogą zabójczynię Ventress."

KOMENTARZE (14)
Loading..