TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Opisy dwóch ostatnich odcinków "The Clone Wars"

2014-01-29 17:34:17 RóżneOd dwóch tygodni wiemy już, że materiały bonusowe "The Clone Wars" zadebiutują na niemieckiej stacji Super RTL w dniu 15 lutego. Dziś, dzięki serwisowi StarWars-Union, możemy poznać opisy ostatnich dwóch odcinków (będzie ich w sumie trzynaście). Warto tutaj nadmienić, że redaktorzy TheForce.net skontaktowali się z przedstawicielem stacji, który potwierdził, że pojawiające się w internecie opisy i daty premier są prawdziwe. Ekipa wysłała również prośbę o komentarz do Lucasfilmu, lecz nie uzyskała odpowiedzi.

Uwaga! Z uwagi na to, że są to ostatnie odcinki całego serialu, przestrzegamy przed dużymi spoilerami. Jeśli chcecie sobie przypomnieć poprzednie opisy, kliknijcie tu i tutaj.

1. Schicksal (Destiny)

(Spoiler):Prowadzony przez Moc, Yoda podróżuje do centrum galaktyki. Tam, na planecie na której dowiaduje się o początkach Mocy, musi stawić czoła trudnym próbom. Tylko po sprostaniu im Mędrcy [niem. Weisen, ang. Sages - przyp tłum.] uznają, że jest godny nauczenia się o największych tajemnicach Mocy...(Koniec Spoilera)

2. Opfer (Sacrifice)

(Spoiler):Na Moribandzie [sic!], ojczystej planecie Sithów, nadszedł czas na ostatni test Yody. Tylko wtedy pozna najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego zakonu, ale najpierw czeka na niego najpotężniejszy wróg...

(Komentarz: W opisie prawdopodobnie znajduje się błąd i chodzi o Korriban, od dawna zresztą już zapowiadany).
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #40

2014-01-22 22:45:25 RóżneZaledwie tydzień temu pojawiła się plotka o potencjalnej premierze materiałów bonusowych "The Clone Wars" w połowie lutego w Niemczech, wraz z opisami nowych odcinków. Dziś, dzięki stronie Jedi-Bibliothek możemy przeczytać o kolejnych trzech epizodach. Lucasfilm do tej pory nie potwierdził prawdziwości tych doniesień, dlatego należy podchodzić do nich z pewnym dystansem - aczkolwiek Brent Friedman napisał, że opisy brzmią znajomo. Do tego, pasują do dwóch klipów, które ukazały się w zeszłym roku. Zapraszamy do czytania.

1. Verschollen, Teil 2 (Disappeared, Part 2)

(Spoiler):Aby wypełnić mroczną przepowiednię, tajemniczy kult porywa Julię, królową planety Bardotta. Teraz Jedi Mace Windu i przedstawiciel Senatu Jar Jar Binks muszą dać z siebie wszystko, aby powstrzymać wroga. Jeśli im się nie uda, kultyści mogą uwolnić śmiercionośną moc...(Koniec Spoilera)

2. Spuren (The Lost One)

(Spoiler):Mistrz Jedi Sifo-Dyas zmarł w tajemniczych okolicznościach lata temu. Gdy sekretna misja Jedi przypadkowo znajduje jego miecz świetlny, mistrzowie Yoda, Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker badają jeszcze raz sprawę jego śmierci. Aby nie odkryli konspiracji Sithów, Darth Sidious wysyła swojego sługę, Dartha Tyranusa, by zatarł wszelkie ślady.(Koniec Spoilera)

2. Stimmen (Voices)

(Spoiler):Yoda popada w głęboki niepokój, gdy słyszy w głowie głos zmarłego przyjaciela, Qui-Gon Jinna, ponieważ wie, że nawet Jedi nie może mówić do żywych zza grobu. Rada Jedi martwi się o zachowanie mistrza i chce go zbadać. Ale z pomocą Anakina, Yoda ucieka ze szpitala i wyrusza w drogę, by samemu znaleźć źródło głosu.(Koniec Spoilera)

Na dokładkę kilka drobnych informacji od Friedmana: akt o rozkazie 66 napisała Katie Lucas, autorka historii o Siostrach Nocy z trzeciego sezonu. Odcinki o pewnym Jedi i pewnym członku Senatu są za to autorstwa Henry'ego Gilroya i Steve'a Melchinga, odpowiedzialnych za akt o niewolnikach. W obu przypadkach scenarzysta poradził, by nie sugerować się skróconymi opisami (fani w rozmowach z nim narzekali na powtarzalność motywów i obecność nieszczególnie lubianego bohatera), bo gotowe odcinki są według niego świetne. Do niemieckiej premiery pozostał niecały miesiąc, a tymczasem musimy czekać na oficjalną zapowiedź.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Jest data premiery materiałów bonusowych "The Clone Wars"? - UPDATE

2014-01-16 16:24:48 RóżneDobre wieści - choć na razie to jeszcze niepotwierdzona informacja - dotarły z niemieckiej stacji telewizyjnej SuperRTL. Z zaprezentowanej tam informacji prasowej można się dowiedzieć, że premiera szóstego sezonu (nie pada tam sformułowanie "materiały bonusowe") nastąpi u naszych sąsiadów w sobotę, 15 lutego o godzinie 20:15. Co ciekawe, podczas premiery zostaną pokazane cztery odcinki. W tekście znajduje się również krótki opis epizodów z mistrzem Yodą - wersja angielska dostępna jest tutaj, poniżej tłumaczenie.

Mistrz Yoda musi więc wykonać specjalną misję, ponieważ zwodniczy przeciwnik z przeszłości może wkrótce zdobyć tajemniczą broń o ogromnej sile. Aby temu zapobiec, mistrz Yoda musi wyruszyć w długą podróż, podczas której wyjaśni zniknięcie zaprzyjaźnionego Jedi i odkryje tajemnicę ukrytego wroga.

Dodatkowo, strona StarWars-Union podaje tytuły wyżej wspomnianych czterech odcinków wraz z ich opisami, aczkolwiek nie wymieniono tam źródła, dlatego do tej wiadomości trzeba podejść z większym dystansem. Epizody te dotyczą historii o rozkazie 66.

1. Zustand unbekannt (State Unknown)

(Spoiler):Kadet-klon Tup cierpi na ciężką chorobę nerwów, która ostatecznie prowadzi do śmierci mistrzyni Jedi. Gdy motywy zamachu wychodzą na jaw, Tup zostaje zabrany z powrotem na Kamino, w celu zbadania. Anakin jest członkiem obserwującej go grupy, lecz wówczas zostaje ona zaatakowana przez Separatystów...(Koniec Spoilera)

2. Verschwörung (Conspiracy)

(Spoiler):Kadet-klon Tup zostaje zbadany w sterylnym laboratorium na Kamino, z powodu jego wstrząsającego zamachu na mistrzynię Jedi. Dodatkowo, kadet Fives musi głęboko spenetrować jego świadomość: natrafia na ukryty kod manipulacyjny w programie klonów Republiki.(Koniec Spoilera)

3. Fluchtreflex (Fight lub Flight)

(Spoiler):Ciało klona-kadeta Tupa zostaje zabrane na Coruscant, gdzie mają je zbadać lekarze Kanclerza. Kadet Fives dostarcza niezależnych danych, które znalazł wcześniej - o tym, że w mózgach wszystkich klonów znajduje się zmodyfikowany kod...(Koniec Spoilera)

4. Befehle (Orders)

(Spoiler):Fives szuka dodatkowych odpowiedzi na temat tajemniczego postępku Tupa. Chce osobiście porozmawiać z Kanclerzem Palpatine'em, lecz nagle zostaje oskarżony o przeprowadzenie zamachu na przywódcę Republiki. Wskutek tego Fives musi zacząć uciekać...(Koniec Spoilera)

Choć żadna z tych informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to z jednej strony data 15 lutego zgadzałaby się ze słowami Filoniego z października, z drugiej, podane opisy przywodzą na myśl to, co pokazano na warszawskim zwiastunie. Na razie czekamy na oficjalne wieści.

UPDATE:

Pojawiły się też opisy kolejnych:

1. An Old Friend

(Spoiler):Podczas misji pokojowej na planecie Scipio, Padme Amidala otrzymuje prośbę o pomoc od swojego byłego adoratora, Rusha Clovisa. Sprzeciwiając się korupcji na Scipio, Clovis stał się celem łowcy nagród, Embo. Razem z Padme próbują mu uciec i wydostać się z planety...(Koniec Spoilera)

2. The Rise of Clovis

(Spoiler):Z powrotem na Coruscant Clovis zawiera podejrzany układ by stać się przywódcą swojego rodu, który jest mocno skorumpowany. Anakin nie ufa Rushowi, co staje się przyczyną jego napiętych stosunków z Padme.(Koniec Spoilera)

3. Crisis at the Heart

(Spoiler):Zawierając układ z hrabią Dooku, Clovis zostaje wciągnięty w tryby wojny. Ponieważ to on sprowadził ją na Scipio, Republika zmuszona jest interweniować.(Koniec Spoilera)

4. Disappeared (cz. 1)

(Spoiler):Na spokojnej planecie Bardotta ma wkrótce ziścić się prastara przepowiednia. Ponieważ w tym samym czasie zniknęli duchowi przywódcy ludu planety, mieszkańcy proszą swojego przedstawiciela w Senacie o pomoc. Jar Jar Binksowi udaje się przekonać Mace'a Windu, że to naprawdę poważna sytuacja...(Koniec Spoilera)

Poznaliśmy też tytuły kolejnych odcinków. Mają to być: Disappeared (cz. 2), The Lost One, Voices, Destiny i Sacrifice.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (22)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #39

2014-01-11 09:24:56 Różne

Jak pamiętamy, "The Clone Wars" miało powrócić na początku 2014 roku. Początek 2014 już za nami, a żadnej oficjalnej informacji o premierze nowych odcinków jeszcze nie ma, ale powoli zaczyna się coś dziać. Ostatnio dostaliśmy zapowiedź nowego komiksu, który będzie adaptacją jednego z anulowanych aktów: "Darth Maul: Son of Dathomir". W oryginalnej zapowiedzi znalazła się informacja, że będzie on finałem serialu, lecz Dave Filoni wyjaśnił tę sprawę na swoim Facebooku i powiedział o kilku innych sprawach. Najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi możecie przeczytać poniżej.

Zanim przejdziemy do detali na temat komiksu o Maulu, to chciałbym wyjaśnić, że ta historia nie jest finałem "The Clone Wars". Widziałem, że w internecie powstało zamieszanie i chcę postawić sprawę jasno. Dodatkowe odcinki serialu są w drodze i jeden akt moim zdaniem szczególnie wyznacza koniec serii. Będziemy dobrze się bawić dyskutując na ten temat w niezbyt odległej przyszłości. (...)

Jak wspominałem w poprzednich wywiadach, stworzenie bogatych i niezwykle złożonych historii dziejących się w okresie wojen klonów wymagało od nas pracy nad około pięćdziesięcioma odcinkami naraz. To jest od ogólnego zarysu, a skończywszy na ostatecznym udźwiękowieniu i animacji. Było kilka historii, które przeszły całkiem sporą część procesu produkcji gdy serial zakończono. Zdaliśmy sobie sprawę, że oznaczać to będzie nieskończenie opowieści o pewnych postaciach, ale ekipy od historii i publikacji z Lucasfilmu zaproponowały mi unikalny sposób na zakończenie historii Maula dla wszystkich, którzy byli wierni serialowi. (...)Komiksy będą bazowały na czterech skończonych scenariuszach napisanych na potrzeby sezonu szóstego. Owe skrypty powstały po konferencjach z George'em Lucasem. Gdy stopniowo przechodziły dalej w taśmociągu produkcyjnym, to stały się scenariuszami skończonymi, ukończono też wiele projektów. Projekty, które tam zobaczycie, wątki, rozwój postaci - wszystko pochodzi wprost z produkcji telewizyjnej. (...)

Czy to ostatnia historia z Darthem Maulem? Będziecie musieli przeczytać komiksy, aby się dowiedzieć.


W międzyczasie pojawiło się również kilka drobnych plotek, znów za sprawą scenarzysty Brenta Friedmana. W swoich licznych wypowiedziach na Twitterze (tu, tu, tu i tutaj) poruszył między innymi sprawę Asajj Ventress, która miała pojawić się w sezonie szóstym lub siódmym, w dramatycznej historii, jak zresztą powiedziano na Celebration. Brent nie może niestety powiedzieć o czym był otwierający sezon siódmy akt jego autorstwa, bo zbyt wiele by to zdradziło. W materiałach bonusowych powróci (Spoiler):Shaak Ti(Koniec Spoilera), o czym też już informowaliśmy, a Aayla Secura miała małą wspierającą rolę w jedynym z jego epizodów, których już nie zobaczymy.

Scenarzysta odniósł się również do ostatniego wywiadu z Filonim, w którym reżyser wspominał o "ładnym ukazaniu jednego z bohaterów prequeli". Friedman powiedział, że wie o kogo chodzi, a akt z tą postacią rzeczywiście będzie krótki, liczył będzie bowiem tylko dwa odcinki. W grudniu z kolei Brent zapytał kto jedzie na specjalny pokaz nowych epizodów w San Francisco, lecz za późno zdał sobie sprawę, że był on przeznaczony wyłącznie dla twórców i aktorów, a do tego prawdopodobnie tajny. Zresztą, prawdopodobnie właśnie z owego pokazu pochodzi to zdjęcie Sama Witwera, który pisał wcześniej o wylocie do wyżej wymienionego miasta. Na razie zostaje nam więc czekać na oficjalne wieści.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..