TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Kapłanki Mocy

2014-11-27 10:55:39 YouTube

Na oficjalnym kanale SW na YouTubie pojawił się kolejny filmik promujący niedawną premierę "The Lost Missions" na DVD i blu-ray. Poprzednie, traktujące o Darthcie Banie i Yodzie, są dostępne tu i tutaj. Najnowszy z nich dotyczy Kapłanek Mocy, które Yoda spotyka podczas swojej podróży. Owymi istotami są Radość, Gniew, Pomieszanie, Smutek i Spokój. Filoni nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących tajemniczych istot, ale mówi, że tak naprawdę są one jedną osobą, która umarła dawno temu, ale zachowała świadomość w Mocy i podzieliła się na pięć aspektów. To właśnie dzięki niej można nauczyć się powracania jako duch, co zrobili Obi-Wan i Yoda.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Zbuntowany Yoda

2014-11-22 18:08:48 YouTube

Na oficjalnym kanale Star Wars na YouTubie opublikowano kolejny filmik promujący niedawną premierę szóstego sezonu "The Clone Wars" na płytach DVD i blu-ray (poprzedni, dotyczący Dartha Bane'a, można zobaczyć w tym miejscu). Tym razem dotyczy on postaci mistrza Yody i ostatnich odcinków z jego udziałem. W filmie Matt Lanter, odtwórca roli Anakina, mówi, że Skywalker był odpowiednią osobą, która mogła pomóc sędziwemu mistrzowi zbuntować się przeciwko rozkazom Rady i uciec z Coruscant. Filoni dodał, że wyobraża sobie, iż gdy Yoda był młodszy, czyli miał około stu lat, mógł być z charakteru podobny do Anakina, dlatego dał mu szansę, w przeciwieństwie do reszty członków Rady. Wedle niego inni mistrzowie byli zaślepieni swoją arogancją, dlatego później - jak wiemy - zapłacili za to cenę.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)

Wojny Klonów

Filmik o Darthcie Banie w "The Clone Wars"

2014-11-15 10:52:36 YouTube

Szósty sezon "The Clone Wars" - czy, jak kto woli, "The Lost Missions" - parę dni temu ukazał się na DVD i blu-ray. Z tej okazji na oficjalnym kanale Star Wars na YouTubie ukazał się film, w którym Dave Filoni opowiada o postaci Dartha Bane'a. Jak powtarzał wielokrotnie podczas udzielania różnorakich wywiadów, bardzo chciał Marka Hamila w jakiejś roli, który zresztą sam się do niego zgłosił, ale reżyser czekał na odpowiednią postać. Gdy pojawił się Bane, wreszcie natrafiła się taka okazja. Podczas dubbingowania Mark nagrał dwie oddzielne ścieżki, dlatego w głosie Sitha słychać niejako "podwójny" głos. Jego zbroja zaś ma przypominać samurajską, podobnie jak to było podczas projektowania Vadera.Pojawił się również krótki zwiastun wydania płytowego.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (33)

Wojny Klonów

Bestiariusz "The Clone Wars": sezon 4

2014-11-09 15:45:44 Starwars.com

Po dość długiej przerwie powraca do nas seria Adama Braya, traktująca o stworzeniach z serialu "The Clone Wars". Przegląd zwierząt z sezonu pierwszego znajduje się tutaj, a z drugiego - w tym miejscu (wersja z sezonu trzeciego nie powstała, pewnie dlatego, że nie pojawia się tam zbyt wiele nowych istot).

Sezon czwarty "The Clone Wars" odkrywa jedne z najbardziej fascynujących stworzeń w "Gwiezdnych Wojnach". Akt pod tytułem "Bitwa o Mon Calę" to "szokujące" doświadczenie, ponieważ spotykamy wielkie węgorze elektryczne i meduzy z morskich głębin. W akcie "Mroczny świat Umbary" bioluminescencyjne bestie zaciągają nas w czeluście swoich szczęk i połykają w całości. W trakcie historii "Niewolnicy z Zygerrii" niemalże zostajemy wypatroszenie przez egzotyczne zwierzę, zanim nie odlatujemy na grzbietach ogromnych jaszczurek. Na Zygerrii widzimy też kilka znanych bestii, takich jak blurrgi, ptaki z Kiros, momongi i małpojaszczurki. Poniżej przedstawiamy sylwetki najlepszych potworów i bestii z sezonu.Meduza hydroidowa

Meduzy hydroidowe to ogromne cybernetyczne stworzenia stworzone za pomocą bioinżynierii przez karkaroodońskiego dowódcę Riffa Tamsona. Te wybryki nauki i technologii pomagają mu w podboju Mon Cali dla hrabiego Dooku i Separatystów. Idea cybernetycznej meduzy może na początku brzmieć komicznie (ale poczekajcie aż ją zobaczycie), lecz te gigantyczne behemoty są na tyle duże, by przenosić własne elektrownie, oraz są dosłownie niewrażliwe na broń Republiki i Kalamarian. Co gorsza, porażają i zabijają każdą żywą istotę, która wejdzie z nimi w kontakt. Na szczęście na pomoc przybywa armia Gungan, dowodząc swoich zasług, gdy ich bum-bumy doprowadzają do zwarcia tych bezmyślnych, lecz zabójczych stworów.

Te mackowate widma zostały zaprojektowane przez artystę Darrena Marshalla i pojawiają się w "Water War", "Gungan Attack" i "Prisoners".Kalamariański węgorz elektryczny

Węgorze elektryczne to wredne stworzenia pochodzące z głębokich morskich jaskiń Mon Cali. Mają czworo oczu i wysuniętą dolną szczękę pełną kłów, które są ciągle wymieniane, ponieważ się zużywają. Riff Tamson i jego quarreńscy zwolennicy umieszczają węgorze w więzach, aby uformować klatki i zarazem narzędzia tortur, w których zamykają pojmanych Anakina Skywalkera i Kita Fisto.

Klatki z węgorzami elektrycznymi powstały na życzenie George'a Lucasa, który chciał czegoś unikalnego w porównaniu z innymi sposobami więżenia Jedi, które widzieliśmy do tej pory (zazwyczaj w jakimś polu siłowym). Ryby zostały zaprojektowane przez artystę C. Sancheza i występują tylko w odcinku „Prisoners”.Małpa hesten

R2-D2 i C-3PO natrafili na małpy hesten podczas swoich przygód na Balnabie. Niebiesko-biało-czarne stworzenia mają sześć kończyn i chwytny ogon. Hesteny to zwierzęta społeczne i żyją w grupach rodzinnych. Te piękne istoty są trochę nie na miejscu na Balnabie, ponieważ inne rodzime formy życia są w porównaniu do nich relatywnie prymitywne. Jest prawdopodobne, że tam utknęły – może kiedyś pochwycono je i zabrano na statek, który rozbił się na planecie – tak samo jak obca rasa, która na nie poluje.

Hesteny zostały zaprojektowane przez Tarę Rueping i bazują na momongach z Wasskah, widzianych po raz pierwszy w sezonie trzecim. Nie są jednakże tylko przemalowanym cyfrowym modelem. Ich uszy są inne niż te, które mają momongi – mniejsze i skierowane na zewnątrz. Ich zachowanie i odgłosy również są unikalne. Hesteny nazywają się w ten sposób, ponieważ są ofiarami polowań obcych dosiadających tee-musów, podobnie jak jeżdżące konno małpy goniły Charlesa Hestena z „Planety małp”.

Dzikie hesteny można zobaczyć w “Nomad Droids“, a udomowione, jako zwierzę zygerriańskiego łowcy niewolników, Dartsa D’Nara, w "Kidnapped".Vixus

W niekończącej się nocy na Umbarze pośród traw na ofiary czeka koszmar. Vixus to coś pomiędzy ludożerną ośmiornicą a kapustą ogrodową. A może lepszym porównaniem byłby sarlacc. Ale vixus to nie jakiś tam sarlacc. Vixus (a może vixusy lub vixi [końcówka „-us“ pochodzi z łaciny, a konkretniej z mianownika liczby pojedynczej rodzaju męskiego. W liczbie mnogiej pojawia się przyrostek „-i“ - przyp. tłum.]) wyczuwają wibracje poprzez sieć małych, podobnych do winnych pnączy macek oraz korzeni. W przeciwieństwie do sarlacca, vixus nie jest bierny w jedzeniu. Gdy zbliża się niczego niespodziewająca się ofiara – w naszym przypadku żołnierze-klony - zwierzę chwyta ją agresywnie jedną z siedmiu niebieskich macek. Może podać jedzenie do długiego, wyposażonego w dziób języka, zanim włoży je do świecącego otworu gębowego. Gdy zahipnotyzowany klon przechodzi przez znajdujący się pod ziemią świecący przełyk, zębate szczęki zamykają się szczelnie. W przeciwieństwie do sarlacca, krwiożerczy proces trawienny vixusa nie zajmuje tak długo.

Ekipa projektowa z Lucasfilm Animation inspirowała się takimi stworzeniami jak kraken z "Piratów z Karaibów" czy Strażnik z "Władcy pierścieni" podczas tworzenia vixusa. Koncept istoty stworzył Will Nichols, a finalną wersję widać zarówno w "Darkness of Umbara", jak i "Carnage of Krell".Banshee

Banshee to duże, uskrzydlone drapieżniki, które również można spotkać na Umbarze. Jak wiele form życia na planecie wiecznej nocy, banshee są bioluminescencyjne - emitują upiorne, zielone światło z pozbawionych emocji oczu oraz z paska na podbrzuszu i ogonie. Mają cieliste skrzydła jak tibidee ze Stygeona Prime [to stworzenia z "Rebeliantów", a konkretnie z odcinka “Rise of the Old Masters“ - przyp. tłum.], lecz są wyposażone w szpony podobne do tych, jakie mają skorupiaki, oraz w długi, segmentowy ogon. Banshee to zwierzęta społeczne i polują w parach lub małych grupach. Te żarłoczne stworzenia napadają na klony w drodze do stolicy, porywając kila z nich i żerując na poległych. Mają przerażający zestaw wewnętrznych szczęk, które otwierają się na zewnątrz (pomyślcie o filmie "Obcy"), dzięki którym mogą gryźć ofiarę.

Banshee zostały zaprojektowane przez artystkę Polinę Hristovą i pojawiają się w "Darkness on Umbara", "The General" i "Carnage of Krell".Blixus

Blixus, którego nie należy mylić z vixusem z Umbary, wygląda trochę jak krzyżówka pomiędzy niebieskim skrzypłoczem i ogromną różową kałamarnicą, a został zaprojektowany przez artystę Davida Le Merrera.

Anakin Skywalker napotyka na uwięzionego w klatce blixusa na tyłach statku niewolniczego należącego do kapitana Oryksa. Niestety, rycerz jest zmuszony zabić bestię, która jest przetrzymywana wbrew swojej woli i próbuje po prostu szybko wrzucić coś na ząb.

Blixus to rzadkie stworzenie, wysoko cenione przez bogatych kolekcjonerów egzotycznych zwierząt i trofeów. Jabba z pewnością chciałby takiego do swoich lochów. Blixusy są częściowo pokryte zachodzącym na siebie chitynowym pancerzem. Jego sześć nóg może nadziewać ofiarę, tak jak robi to acklay. Z przodu pięć macek chwyta jedzenie (na przykład żołnierzy-klonów) za pomocą przyssawek na końcach. Następnie podnosi je do małych szczypiec nad otworem gębowym. Tam je rozrywa i, kawałek po kawałku, wkłada przepyszne kąski do zębatych ust.

Szkoda, że nie widzimy długo blixusa w "Kidnapped", bo to z pewnością jedno z najbardziej unikalnych stworzeń wymyślonych na potrzeby "The Clone Wars".Brezak

Brezaki to gigantyczne latające jaszczurki używane przez zygerriańskie elity. Te pełne gracji gady posiadają fałdy skóry rozciągające się od przednich do tylnych nóg i przytwierdzone do klatki piersiowej, co pozwala im na szybowanie na długich dystansach. Ich ogon działa jak ster, co daje im sporą kontrolę podczas lotu. Te mięsożerne jaszczurki w kolorze rdzy łatwo kamuflują się wśród pomarańczowych skał Zygerrii.

Brezaki po raz pierwszy pojawiły się w serii komiksowej "Niewolnicy Republiki", napisanej przez Henry'ego Gilroya, a stworzenia zostały zaadaptowane przez Randy'ego Bantoga w odcinku "Slaves of the Republic"
KOMENTARZE (3)

Loading..