TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Tajemnice Dagobah

2014-12-24 10:44:01 Różne

Na oficjalnym kanale Star Wars na YouTubie ukazał się jeszcze jeden filmik powiązany z szóstym sezonem "The Clone Wars" (poprzednie: Darth Bane, zbuntowany Yoda, kapłanki Mocy, duchy Mocy, zły Yoda, wizje Yody, Sifo-Dyas, planeta Mocy). Tym razem opowieść dotyczy planety Dagobah - Leland zaznacza, że nikt się nie spodziewał, że Yoda był tam wcześniej, podobnie zresztą jak Artoo. Filoni dodaje, że choć mieli dostęp do archiwów Lucasfilmu, to nie chcieli za bardzo odsłaniać rąbka tajemnicy - acz mistrz przechodzi na przykład koło wejścia do jaskini, do której później wysłał Luke'a. Tom Kane dodaje, że widoczne są tam schody, więc zapewne na planecie ktoś wcześniej był, lecz Dave odpowiada, że być może Yoda widzi je w swoim umyśle (nie chce podać konkretnej odpowiedzi).Przy okazji, skoro przy temacie "Wojen klonów" jesteśmy, to pojawiła się ciekawa poszlaka. Matt Lanter, odtwórca roli Anakina, napisał na swoim Twitterze, że ponownie wcielił się w tę rolę; użył też hasztagu #clonewars. Co ciekawe, Ahsley Eckstein, czyli Ahsoka, również była tego samego dnia w Lucasfilmie. Czyżby szykowały nam się nowe niedokończone odcinki, jak to było w przypadku aktu o Utapau? A może chodzi o coś innego? Zapewne przekonamy się za jakiś czas.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Planeta Mocy

2014-12-16 22:12:38 YouTube

Oficjalna nie ustaje w wysiłkach zachęcenia nas do kupna szóstego sezonu "The Clone Wars" na płytach, więc przed nami jeszcze jeden filmik (poprzednie: Darth Bane, zbunotwany Yoda, kapłanki Mocy, duchy Mocy, zły Yoda, wizje Yody, Sifo-Dyas). Tematem filmu jest planeta pojawiająca się w ostatnich odcinkach, która jest źródłem midichlorianów i wszelkiego życia. Filoni przyznał, że stworzenie takiego miejsca było dla niego problematyczne, zwłaszcza w kwestii wyglądu. Reżyser powiedział, że zaczął mieć dziwne skojarzenia z filmem "Star Trek: Ostateczna granica" (tu przywołał słynny cytat: "Po co Bogu statek kosmiczny?") i nie uważa, że takim "źródłem" jest tylko jedna planeta, bo nie można myśleć w kategoriach czerni i bieli - podobnym miejscem jest Mortis i naprawdę ciężko stwierdzić "gdzie" one są.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Sifo-Dyas i Sithowie

2014-12-13 16:49:48 YouTube

Oficjalna wstawiła kolejny filmik z licznej już rodziny klipów promujących szósty sezon "The Clone Wars" (poprzednie: Darth Bane, zbunotwany Yoda, kapłanki Mocy, duchy Mocy, zły Yoda, wizje Yody). Tym razem dyskusja dotyczy jednej z najbardziej tajemniczych postaci z "Ataku klonów" - Sifo-Dyasa. Na pytanie Lelanda Filoni odpowiada, że nie wie czy Lucas miał w głowie historię tej postaci przy tworzeniu Epizodu II, ale prawdopodobne jest to, że owa historia zmieniła się w trakcie. Reżyser dodaje też, że George zapewne chciał zamknąć ten wątek zanim odszedł. Potem przechodzi do wątku Sithów i mówi, że trzeba zdać sobie sprawę, że Dooku już działał z ramienia Sidiousa w czasie "Mrocznego widma", gdy Maul jeszcze miał prawdziwe nogi.

Warto dodać, że ostateczny los Sifo-Dyasa został już przedstawiony w EU - najpełniej w tomie "Visionaries" (który Filoni od początku uważał za niekanoniczny), potem jeszcze w innych źródłach. Odcinki serialu były jednak na tyle niekonkretne, że przy małej gimnastyce umysłowej udało się pogodzić je z EU - oczywiście do czasu dekanonizacji.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Wizje Yody

2014-12-12 10:08:43 YouTube

Przed nami jeszcze jedna część filmów promujących szósty sezon "The Clone Wars" na płytach. Tym razem jest on dość krótki, a Dave Filoni opowiada w nim o wizjach Yody z ostatnich odcinków. Reżyser wyznał, że do oryginalnej wersji scenariusza dodał Ahsokę, bo jego zdaniem dodało to owym wizjom więcej głębi, ponieważ pokazała się w nich postać, którą znamy. Yoda żałował wyrzucenia padawanki z zakonu, bo to on sam przecież chciał, aby została uczennicą Anakina.

Poprzednie filmiki możecie znaleźć tu, tu, tu, tu i tutaj.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Zły Yoda

2014-12-06 16:58:09 YouTube

Ledwie wczoraj oficjalna wstawiła nowy filmik promujący szósty sezon "The Clone Wars", a już dziś mamy kolejny. Tym razem dotyczy on sceny, w której Yoda zmierzył się ze swoją ciemną stroną. Filoni nie zdradza za wiele nowych informacji, mówi głównie o aspektach technicznych tworzenia efektu "dymu" oraz o bardziej przerażającej grze aktorskiej Toma Kane'a. Poprzednie filmiki można zobaczyć tu, tu, tu i tutaj.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Wojny Klonów

TCW: "The Lost Missions" - Duchy Mocy

2014-12-05 20:58:08 YouTube

Przed nami kolejny filmik mający na celu promocję szóstego sezonu "The Clone Wars" na płytach DVD i blu-ray. Poprzednie części są dostępne tu, tu i tutaj.

Tym razem pada pytanie o kwestię, która nigdy nie została wyjaśniona w odcinkach: podczas swojej podróży Yoda uczy się od Kapłanek Mocy (czy raczej dostaje wskazówki) jak powrócić jako duch. Filoni wyjaśnia, że oczywiście musiał się jeszcze podszkolić u Qui-Gona, po czym sam przekazał tę wiedzę Obi-Wanowi. Co zatem z Vaderem, który wraca w takiej formie w "Powrocie Jedi"? Reżyser mówi, że sam zadał to pytanie Lucasowi, który mu na nie odpowiedział... ale nie ma zamiaru zdradzać jego słów. Wskazał wszakże, że kluczową sprawą tutaj jest fakt, że w kanonicznej wersji filmu (czyli w edycji specjalnej) Skywalker powraca jako młody człowiek. Wedle niego duch "stary" nie ma sensu, ponieważ Anakin jako Vader nigdy nie był dobry. Pod koniec serialu Yoda pyta młodzieńca czy rozmawiał z Qui-Gonem na Mortis, a ten odpowiada, że owszem, ale Kenobi mu nie dowierza; mistrz kieruje się w znacznie większym stopniu rozumem, aniżeli wiarą. Pod koniec filmiku wtrąca się Leland i mówi, że w tej rozmowie Yoda "zasiewa w Anakinie ziarna", a Filoni odpowiada: "Rozwiązałeś to".Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Fabuła niewyświetlonych odcinków "The Clone Wars" - UPDATE

2014-12-03 21:49:14 4chanO tym, co zawierały niedokończone odcinki serialu "The Clone Wars", pisaliśmy już kilka razy: w newsie podsumowującym wszystkie plotki z kilku lat, o pracach koncepcyjnych Filoniego oraz w wieściach od scenarzysty Brenta Friedmana. Do tej kolekcji możemy dodać kolejną plotkę: na 4chanie użytkownik o ksywce "Sheev" postanowił, że po długim okresie milczenia "podzieli się swoją wiedzą". Oczywiście nie wiadomo czy ta osoba ma jakiekolwiek powiązania z Lucasfilmem, dlatego do jej rewelacji należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Opisy odcinków ukrywamy za spoilerami, gdyby jednak okazały się prawdziwe i miałyby w jakikolwiek sposób ukazać się w przyszłości.

Akt o łowcach nagród - W tym akcie zobaczylibyśmy grupę łowców nagród: Bane'a, Emba, Highsingera, Bosska, Bobę i nową łowczynię - Sari. Jest o rok starsza od Fetta, a Embo jest jej mentorem. Cad z kolei instruuje Bobę. Historia skupiała się głównie na polowaniu na Anakina; nagrodę za jego głowę wyznaczył tuskeński szaman, który był w "duchowej podróży" w czasie, gdy Skywalker zamordował członków jego plemienia (w "Ataku klonów"). W zamian za wykonanie roboty oferuje skrzynię pełną pereł smoka krayt, które są wiele warte na czarnym rynku.

W pierwszym odcinku łowcy muszą dowieść swej wartości Tuskenom. W tym celu stają naprzeciwko smoka i go pokonują - wówczas otrzymują zlecenie. Później okazuje się jednak, że nie są jedyną grupą, którą wynajęli mieszkańcy pustynnej planety. W skład tej drugiej wchodzą Aurra Sing, Robonino, Derrwon i Sugi (która pomiędzy sezonami rozdzieliła się z Embem). Drugi odcinek skupia się na próbach dokonania zabójstwa Anakina na Rhen Varze. Ostatecznie grupa Aurry dokonuje sabotażu wysiłków ekipy Cada, w wyniku czego Sari i Boba zostają aresztowani i przetransportowani na krążownik, który ma ich zabrać przed oblicze sądu na Coruscant. W trzecim odcinku Bane i reszta grupy próbuje ocalić tych dwoje. Jest tam pełno odniesień do akcji na Gwieździe Śmierci w Epizodzie IV, np. Embo i Cad przebierają się za klony i próbują odeskorotać Bosska do obszaru więziennego, a Highsinger czeka przy statku, aby ubezpieczyć ucieczkę. Udaje im się, ale ich tożsamości zostają odkryte. Republika nakłada nagrody za ich głowy.

Czwarty odcinek to konfrontacja pomiędzy obiema grupami. Ekipa Aurry zestrzleiwuje statek Cada, który rozbija się na Tatooine. Zaczyna się walka: Embo poświęca się, aby uratować Sari przed Sing, a poza ekranem Boba pozbywa się Roboninia. Sugi zmienia zdanie i zdradza Aurrę, a Bossk zabija Derrwona. Sing zostaje pochwycona i wszyscy decydują się dostarczyć ją do jednego z wielu jej wrogów. Dostają za nią nagrodę i rozdzielają się, a Sugi zostaje nową mentorką Sari. Pod koniec Boba odwiedza Florrum i zabiera "Slave I" od Honda.

Inwazja na Mandalorę - Ta opowieść z kolei opowiada dalej historię wojny domowej na Mandalorze: o dziejach ruchu oporu i próbach sprowadzenia Maula przed oblicze sprawiedliwości. W pierwszym odcinku Ahsoka chowa się w barze, ale jest zmuszona go opuścić, gdy rozpoznają ją łowcy nagród, polujący na nią z polecenia Konfederacji (tak samo jak Ventress pod koniec piątego sezonu). Tano szybko się z nimi rozprawia, ale nadchodzą kolejni, więc odlatuje w swoim małym statku. Jeden z napastników strzela w jej pojazd i dziewczyna zmuszona jest lądować na księżycu, aby dokonać napraw. Na Concordii kieruje się w miejsce oddalone od osad, lecz zostaje napadnięta przez Bo-Katan i jej Nocne Sowy. Ci chcą ją wziąć jako jeńca, lecz atakują ich superkomandosi Maula. Ahsoka pomaga grupie Katan, dzięki czemu wrogowie zostają odparci. Togrutanka decyduje się wesprzeć ich sprawę i uzyskać pomoc od Republiki.

Drugi odcinek rozpoczyna się sceną, którą widzieliśmy na pracy koncpecyjnej: Ahsoka kontaktuje się z Radą i prosi o pomoc. Ta godzi się, ponieważ chce dopaść Maula. Potrzebuje jednak autoryzacji Senatu na wyłsłanie wojsk, dlatego wysyła Anakina, by porozmawiał z kanclerzem. Sheev się zgadza i używa swojego prawa do zatwierdzenia inwazji bez zgody Senatu. Rada wysyła Skywalkera, Kenobiego, 501st i 212 batalion. Po pewnym czasie lądują na powierzchni planety i razem z ruchem oporu zdobywają doki. W trzecim odcinku próbują zyskać przewagę i uwolnić więźniów z Mandaloriańskiego Zakładu Karnego. Anakin i Obi-Wan rozpoczynają atak, który ma odwrócić uwagę od Ahsoki i Sów, zmierzających w stronę więzienia. Gdy tam docierają, pojawiają się superkomandosi w myśliwcach typu Gauntlet, którzy są gotowi nawet na strzelanie do więźniów. Ahsoce i Bo-Katan udaje się uciec, ale ponoszą spore straty. Jednakże atak na zakład sprawił, że premier Almec stracił na popularności i coraz więcej ludzi dołącza do ruchu oporu.

Odcinek czwarty to atak Republiki na pałac - miałaby to być wielka ofensywa i największa bitwa w serialu. Kenobi wkrada się do budynku, aby zabić Maula raz na zawsze. Na miejscu znajduje związanego Almeca, którego próbuje wypytać o miejsce pobytu Sitha, lecz premier zostaje zabity przez snajpera. Obi-Wan decyduje, że muszą podzielić swoje siły: razem z 212 i zwiadowcami z Nocnych Sów wyrusza tropem Maula. W piątym odcinku pojawia się Zabrak (nosi czarne szaty widziane w pracy Filoniego), który ucieka na Moraband. Tam też śledzi go grupa Kenobiego, która wchodzi do ruin. Maul jednakże zawala sufit, przez co Jedi zostaje oddzielony od reszty. Klony atakuje terentatek. Mistrz goni przeciwnika na szyt wieży, gdzie Sith ujawnia, że to wszystko było pułapką: jego celem było rozdzielenie sił Republiki. Na Mandalorze Gar Saxon (Mandalorianin z frakcji Maula z komiksu "Son of Dathomir") dowodzi ostatecznym atakiem. Zostaje jednak zabity przez Bo-Katan.

212 pozbywa się terentateka. Na szczycie wieży przeciwnicy prowadzą "epicką walkę", która kończy się tym, że Obi-Wan przecina Zabraka. To jednak go nie zabija: podobnie jak w przypadku Savage'a, ulatuje z niego magia Sióstr Nocy i wraca on do swojego poprzedniego wylądu, czyli taki, jaki był za czasów Braci. Maul nie chce być pochwycony przez Jedi, dlatego rzuca się z wieży w otchłań. Nie jest jasno powiedziane czy przeżył, czy nie, ale jego historia jest zakończona. Kenobi wraca na Coruscant i mówi, że los jego wroga jest niepewny, gdyż ciemna strona wszystko zaćmiewa, w tym możliwość wyczucia Zabraka. Rada uznaje to za potwierdzenie, że Sith jest martwy. Bo-Katan zostaje nową przywódczynią planety i ogłasza, że Mandalora zachowa neutralność. Anakin próbuje namówić Ahsokę do powrotu, ale ta odpowiada, że żadna ze stron nie ma racji i od teraz chce podróżować po galaktyce, aby pomóc innym zyskiwać neutralność w tej wojnie. Odcinek kończy się świętowaniem w stylu "Nowej nadziei" i "Powrotu Jedi".

Ciężko ocenić czy podane historie rzeczywiście są prawdziwe. Z jednej strony zgadzają się z plotkami, z drugiej - mając wiedzę o owych pogłoskach - można bardzo łatwo taką opowieść wymyśleć. Pozostaje czekać na oficjalne słowo Lucasfilmu.

UPDATE

Cóż, na ofcjalne słowo nie trzeba było długo czekać - Pablo Hidalgo potwierdził, że powyższa historia jest niczym więcej, jak tylko wymysłem fana. W związku z tym zdejmujemy spoilerowe oznaczenie. Miejmy nadzieję, że kiedyś poznamy te niedokończone historie, w jakiejkolwiek formie by one nie były.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)
Loading..