TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Brent Friedman o niewyświetlonych odcinkach "The Clone Wars"

2014-05-20 19:04:17 Making Star Wars
"Wojny klonów" bardzo dobrze sobie radzą na Netfliksie i w pewnym okresie czasu były najpopularniejszym serialem usługi (przegoniły między innymi "Archera", "The Office" czy "Dextera"). I choć na razie nie ma żadnych wieści o możliwej premierze szóstego sezonu w Polsce, to światło dzienne ujrzało kilka informacji o niewyświetlonych odcinkach. Serwis Making Star Wars zauważył twitterową rozmowę scenarzysty Brenta Friedmana z jednym z użytkowników, w której powiedział to i owo. Większość informacji potwierdza to, co pisaliśmy w newsie podsumowującym wszystkie plotki oraz to, co można wydedukować z rysunków Filoniego. Tym niemniej, jest kilka nowych informacji:

  • Napisano sezony siódmy i ósmy. To nowość, bo wcześniejsze doniesienia mówiły jedynie o istnieniu ogólnego zarysu. Wedle plotek, sezon ósmy miał być ostatnim. Nie wiadomo czemu Lucas nie zawarł w umowie z Disneyem klauzuli nakazującej dokończenie serialu.

  • Cad Bane i Boba Fett mieli wystąpić we wspólnej historii. Nie zadecydowano czy to ona, czy opowieść o Maulu miały zakończyć pełny sezon szósty. Zabraka zobaczymy jeszcze w komiksie "Son of Dathomir"

  • Akt o Reksie i Echu (który przeżył wydarzenia na Cytadeli) to ta sama historia. Pierwszy epizod miał mieć tytuł "The Bad Batch", a złota myśl brzmiała: "The best defense is strong offense" ("Najlepszą obroną jest silny atak"). Drugi to "A Distant Echo" z myślą: "Wars are not won with superior weapons, but with superior strategy" ("Wojen nie wygrywa się lepszą bronią, lecz lepszą strategią"). W tej opowieści kapitan odniósłby nieokreślone obrażenia, ale nic na tyle poważnego, by musiał wyposażyć się w części cybernetyczne. W odcinkach pojawiał się Anakin, ale miał raczej rolę wspierającą. Rex dowodził nieortodoksyjnym oddziałem klonów-komandosów znanym jako "The Batch" ("partia", ale nie w znaczeniu politycznym lub "grupa osób"). Akcja działa się na planetach Anaxes (pochodzi z EU, w okresie wojen klonów wspierała Republikę) i Skako Minor (zapewne siostra Skako, ojczyzny Skakoan i Unii Technokratycznej).

  • Planowano kolejną historię o Yodzie, która przedstawiała go w "fajny sposób".

  • Friedman nie przypomina sobie, by planowano pokazać ciążę Padme.

  • Anakin miał się w jakiś sposób odnieść do straty Ahsoki.
W jednej z wypowiedzi Friedman wyraził nadzieję, że kiedyś ujrzymy te historie w jakiejś formie - czy to animowanej, czy komiksowej.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..