TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

"The Clone Wars" w Ultra HD?

2014-06-24 15:04:29 Making Star WarsSerwis Making Star Wars ponownie okazał się źródłem ciekawej pogłoski: z redakcją skontaktowała się osoba odpowiedzialna za niemiecki dubbing "The Clone Wars". Twierdzi ona, że obecnie pracuje nad synchronizacją dźwięku w nowej wersji odcinków w rozdzielczości 4K, czyli Ultra HD - jest to dziewięciokrotnie więcej pikseli niż w HD. Render pierwszych trzech sezonów już się rzekomo zakończył, a Lucasfilm ma nadzieję na wypuszczenie ich na Netfliksie tej jesieni, aczkolwiek źródło twierdzi, że nie ma pewności, czy te odcinki w ogóle ujrzą światło dzienne (niemiecka wersja jest jeszcze mniej prawdopodobna).

Netflix rzeczywiście wprowadził tę rozdzielczość i wiele dostępnych na nim seriali jest ponownie renderowanych. Nie zapominajmy też, że "Wojny klonów" od niedawna są dostępne na nowych platformach, może więc i na nich odcinki będą w Ultra HD. Osoba, która skontaktowała się z MSW powiedziała też, że "Rebelianci" są renderowani w 3K i jest to w chwili obecnej standard w branży.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

"Wojny klonów" zdobywają dwie statuetki Emmy

2014-06-22 11:35:25 Różne

Jakiś czas temu pisaliśmy o statuetce Technical Emmy, którą zdobył Chris Voy za pracę nad "The Clone Wars". Teraz serial ponownie uhonorowano kolejnymi nagrodami - Daytime Emmy, czyli statuetkami przyznawanymi programom i serialom emitowanym w dziennej ramówce.

Pierwszą z nich ponownie dostał Chris Voy w kategorii niesamowite indywidualne osiągnięcie w animacji - kolor, czyli tej samej, za którą dostał Technical Emmy. Drugą przyznano za najlepszy serial animowany i tu TCW wygrały z "Dan Vs.", "Piotrusiem Królikiem" i "Transformers Prime Beast Hunters".

Serial nominowano również w kategoriach montaż dźwięku i miksowanie, ale te nagrody dostały odpowiednio "Sponge Bob" i "Kung Fu Panda". Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Lista wszystkich nominacji znajduje się tutaj, a zwycięzcy - tu.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

6 sezon "The Clone Wars" dostępny na nowych platformach

2014-06-10 11:18:55 FacebookDo tej pory 6 sezon "Wojen klonów" - "The Lost Missions" - legalnie mogli obejrzeć jedynie Amerykanie i Kanadyjczycy posiadający wykupiony abonament w Netfliksie. Teraz na Facebooku serialu ogłoszono, że najnowsze odcinki można będzie ściągnąć z nowych platform. Jest to dobra wiadomość dla fanów spoza wyżej wymienionych krajów, choć niektóre z wymienionych usług nadal są dostępne tylko w USA i Kanadzie. Poniżej znajduje się lista platform, acz w chwili obecnej odcinki nie wszędzie jeszcze można ściągnąć.

  • iTunes - USA i Kanada, 2,99$ za odcinek, 29,99$ za wszystkie.

  • Amazon - odcinki jeszcze niedostępne.

  • Google Play - USA i Kanada, link nie działa w Polsce.

  • Microsoft - USA i Kanada, odcinki jeszcze niedostępne.

  • Sony - USA i Kanada, odcinki jeszcze niedostępne.

  • Verizon - jest to dostawca między innymi telewizji kablowej, więc zapewne będzie możliwość zamówienia odcinków przez VOD.

  • VUDU - odcinki jeszcze niedostępne.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..