TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

P&O 363: Który budynek senatu zaatakowali łowcy nagród?

2019-12-22 08:13:11Dziś pytanie o „Wojny klonów” i błędy w serialu.

P: W „Wojnach klonów” w odcinku Hostage Crisis, wygląda na to, że łowcy nagród porwali senatorów w Budynku Wykonawczym Republiki (Republic Executive Building), znanym też jako Republikański Pawilon Kopuły Republic Annex Dome. To jest mniejszy budynek, a nie wielki budynek Senatu z Wielką Salą Obrad. Jeśli kryzys ma miejsce w mniejszym budynku, to dlaczego jak Cad Bane odpala ładunki wybuchowe, widzimy ten większy budynek z dymem?O: Masz bystre oko. Mówiąc wprost, bez ret-connowania to była pomyłka. Scenariusz „Kryzysu zakładników” wprost zakłada, że biuro Padme znajduje się w lobby we wschodnim skrzydle Budynku Biura Senatu (Senate Office Building). Tę nazwę używano od czasu scenariusza „Zemsty Sithów”. Ze scenariusza nie wynika, w którym budynku znajduje się biuro Palpatine’a, zakładamy, że również jest to Budynek Biura Senatu.

W czasie produkcji odcinka, dym faktycznie wydobywał się z przypominającego kształtem grzyba budynku Izby Galaktycznego Senatu. Błąd został wykryty, ale zmian nie wprowadzono w życie. Gdy drugi raz go dostrzeżono, było za późno, by to naprawić. Jeśli kiedykolwiek zrobimy Wersję Specjalną serialu, by naprawić niektóre z jego błędów, to ten błąd znajdzie się na liście do naprawienia.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Prace nad siódmym sezonem TCW skończą się niebawem

2019-12-18 10:16:24 YouTube

W szale ostatnich miesięcy - w końcu ukazały się „Jedi: Upadły zakon”, „The Mandalorian” i już za chwilę „Skywalker: Odrodzenie” - łatwo zapomnieć, że na początku przyszłego roku czekają nas nowe odcinki TCW. Newsów też nie było żadnych i choć może dzisiejsze wieści mogą wydać się błahe, to na bezrybiu i rak ryba.

Podczas premiery Epizodu IX na czerwonym dywanie Andi Gutierrez przeprowadziła krótki wywiad z Dave'em Filonim (około 36:50 na poniższym filmie). Mówili o bardzo pozytywnym odbiorze Małego Yody przez fandom, a potem przeszli do „Wojen klonów”. Reżyser cieszy się, że zebrał starą ekipę, choć pracowali razem krótko. Udało im się również skończyć historię wedle własnego pomysłu - i za kilka dni powinni zakończyć prace. Dzięki temu będzie mógł się w całości skupić na Mando.Z jakąkolwiek większą kampanią promocyjną będziemy pewnie musieli poczekać co najmniej do stycznia, gdy emocje po Epizodzie IX opadną. Premiera siódmego sezonu „The Clone Wars” jest przewidziana na luty 2020.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)
Loading..