TWÓJ KOKPIT
0

REDAKCJA > Bolek

Nick: Bolek
Email: bolewicki@iteria.pl

Kilka słów o sobie:
Imię i nazwisko: Szymon Bolewicki
Miejsce Zamieszkania: Inowrocław, koło Torunia i Bydgoszczy
Rok urodzenia: 1991

Star Wars zacząłem się interesować już jako brzdąc. Miałem trzy lata gdy obejrzałem Imperium Kontratakuje i od tamtego czasu co miesiąc trzeba było wypożyczyć film na VHS. Przez wiele lat byłem ograniczony do filmów i moich własnych historii wymyślanych z pomocą klocków Lego. Oczywiście były to domowe modele, gdyż w tamtych czasach jeszcze nie było LEGO Star Wars. W 1997 roku Gwiezdne Wojny uderzyły do polski, dając mi możliwość zbierania tazo i poczucia fanów wokół siebie. Mimo że w Polsce w tym czasie było już parę książek, to jako sześciolatek nie miałem ochoty czytać.
W 1999 roku wyszedł nowy film "Mroczne widmo". Obejrzałem go i poczułem, że to już nie Star Wars. Do dzisiaj nie lubię wszystkich komiksów i książek osadzonych w tym okresie. Od 1999 roku i kupienia komputera gram w gry Star Wars. Moją pierwszą był "Rogue Squardon", w którego i dzisiaj lubię pograć.
W końcu otworzyłem się na książki Star Wars, gdy kolega kupujący systematycznie Kaczora Donalda pożyczył mi pierwszą część Ucznia Jedi. Mieszkam w małym mieście i musiałem czekać aż cztery lata by przeczytać kolejne książki. Okazało się, że do klasy mojego starszego brata chodził fan Star Wars od którego zacząłem pożyczać książki. W międzyczasie kolekcjonowałem gry, LEGO i uzyskałem stały dostęp do sieci w 2004 r., trafiając najpierw na ICO, a potem odkrywając Bastion. Przez dwa lata się nie logowałem nie czując takiej potrzeby. W końcu w 2006 zarejestrowałem pierwsze konto, które z jakiegoś powodu po kilku miesiącach stało się nieaktywne. W tym czasie poznałem RPG w postaci D&D, Władcy Pierścieni, a potem stworzyłem domową grę strategiczna grę Star Wars. Po paru miesiącach udało mi się dostać Revised Core rule Book i starałem się zebrać drużynę RPG, lecz nikomu nie odpowiadała taka forma rozgrywki. Byłem zmuszony grać z bratem.
Od dłuższego czasu uczęszczam na spotkania Toruńskiego Fanklubu Star Wars. Z kolei w sąsiednim mieście, Bydgoszczy, studiuję filologię angielską.
Loading..