Sonda

Czego najbardziej oczekujesz po nowej redaktorce książek Star Wars?
  Głosów
Książek ze znanymi bohaterami
13%236
Książek, których akcja jest odległa czasowo od filmowej Sagi
24%442
Pilnowania zgodności z kanonem
48%882
Nowych, rewolucyjnych pomysłów
10%189
Rebootu uniwersum
4%70
Łącznie głosów: 1819

Komentarze (66)

Pilnowania zgodności z kanonem w pierwszej kolejności. Choć nie wiem czy w ogule jeszcze istnieje jakiś kanon. Filoni nawet nie brał go pod uwagę robiąc swoje zmyślone historyjki które niestaty zastąpiły prawdziwy kanon sw. Jeśli TCW ma być kanonem to nie wiem czy chcę zgodności z tym....

Książki Odległej Od Sagi SW.
Dzięki odległej sagi fani mogli by się dowiedzieć o pominiętych postaciach lub ukrytych bohaterach .

Ze znanymi bohaterami np.OBI-WAN!!!

Ze znanymi postaciami z sagi najlepiej coś pomiędzy 2 a 3 epizodem.

Przede wszystkim pilnowania zgodności z kanonem, aczkolwiek wszystkie pomysły w tej sondzie są dobre, może z wyjątkiem rebootu uniwersum bo tego nie potrafię sobie wyobrazić.

Zgodność z kanonem to priorytet !
Pamiętajcie dzieci, zgodność z kanonem musi być !

Zgodność z Kanonem!

Piett wyluzuj, twój emocjonalny stosunek do kanonu dobitnie wskazuje, kto z nas dwóch jest fanatykiem w tej materii do tego stopnia, że nie potrafisz zaakceptować oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Z jednym się z tobą zgodzę, faktycznie pokazuję w krzywym zwierciadle, wszelkie irracjonalne objawy fanatyzmu w śród tzw. fanów, zwłaszcza, gdy powołując się na kanon w swojej argumentacji sami go źle interpretują, co nagminnie jest robione w przypadku TCW, a co w konsekwencji wywołuje u mnie błogi śmiech.

Kanon jest jeden, ten oficjalny, reszta, to wyobraźnia fanów.

Pilnowania zgodności z kanonem - bo nic mnie tak nie denerwuje jak niezgadzające się ze sobą opowieści. ;)

Książki o odległych czasach od filmowej sagi byłyby bardzo ciekawe. Tak o czasach Starej Republiki jak i o czasach po bitwie o Yavin.

Kanon... Ale przydałaby się też spójność pomiędzy książkami.

@Darth Morthis : podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami :) też uwielbiam czytać o Sithach, mrocznych rytuałach, podróżach po tajemniczych planetach i holokronach. Właśnie skończyłem czytać Revana i czekam aż kupię Oszukanych i Fatalny Sojusz a później Zaginione Plemię Sithów.

Zaznaczyłem by pilnować zgodności z kanonem, ale chciał bym by było więcej książek pokroju trylogii Bane'a. Osobiście chciał bym więcej mrocznych książek o starożytnych sithah z czasów przed Revanem np. coś o Naga Sadowie. Uwielbiam te książkowe podróże po mrocznych, pełnych pułapek grobowcach i poznawanie historii sithów.

@Onoma : wiem ale mi chodzi o polskie wydanie.

No oczywiście, że zgodność z kanonem.

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuu! To straszne.

szczypiorofix -> Plageuis wyszedł arę miesięcy temu :P

"Powinni coś napisać pomiędzy Trylogią Dartha Bane'a Maską kłamstw." - potwierdzam, bo (poza Darth Plagueisem, który nie wiadomo kiedy będzie wydany) między tymi pozycjami jest trochę pusto.

A może ktoś napisze wreszcie Komandosów Imperium 2, 3, 4 itd. Najlepiej żeby było opowiedziane do Poświęcenia(a może dalej).

coś o rodzinie Solo

Najważniejsze by nie psuć dobrych postaci, jak z Jacena Solo Sitha zrobili. Był to oklepany pomysł.

albo 2000-3000 lat po filmowej sadze

Wojny Klonów!!!!!!więcej tego

czasy starej republikii ale zgodnie z historią. najlepiej to po 6 części o wojnie n.republiki i vongów

cos odległego czasowo od sagi. Najlepiej czasy starej republiki

Pilnowania zgodności z kanonem.

Powinni coś napisać pomiędzy Trylogią Dartha Bane'a Maską kłamstw.

Co to za autorka bo nie czaje

Zgodności z kanonem i uporządkowania wydarzeń - żeby wszystko miało sensowny początek i koniec. No, kilka książek o znanych bohaterach też by się przydało :)

Nie przesadzacie z tym ToR
a co z innymi rzeczami

Eh ja bym wolał książki o dawnych czasach np. w czasach gdzie rozgrywa się akcja SwTor

Onoma -> A nawet gdyby to nastąpiło to wszyscy fani zgodnie porzucili by to czego dowiadywali się przez 1,2 lub 3 dekady i podążą za pomysłami ludzi pokroju Filoniego. Z całym szacunkiem ale to jest właśnie smieszne w wielu fanach że łykają wszystko jak leci nawet największy syf jakim TCW bo to ma markę SW i już. Każdy winien mieć swoją wizję świata SW, a że większość jest zgodna i uznaje kanon ponad TCW to tym lepiej, ale to ma nas bawić a nie to co ktoś "nakaże" że to jest SW teraz i już. A potem różni fanatycy pokroju Groma i spółki się z was/nas śmieją. Nikt nie każe tego prywatnie akceptować - i w ten idealny sposób 90 % ludzi ma swój kanon poznany przez całe lata, a Grom, dzieciarnia i plebs mają swoje TCW. Każdy zadowolony i nie wchodzi sobie w drogę.

A najzupełniej serio w sprawie Del Reya oczywiście wybrałem opcję 3:).

Książek, których akcja jest odległa czasowo od filmowej Sagi

Książek, których akcja jest odległa czasowo od filmowej Sagi i Pilnowania zgodności z kanonem.

Tylko że reboot oznacza mniej więcej tyle co wyrzucenie właściwie wszystkiego, co dotychczas było z książek komiksów itp... i to raczej nie jest zbyt dobry pomysł. Za dużo ludzi zbierało to wszystko przez te wszystkie lata. Wszystko trzeba by budować od nowa!

Kannon musi być bez tego było by to głupotą

Reboot. Dla mnie kanon to filmy, całą resztę można napisać od nowa lub przynajmniej odświeżyć, w końcu żyjemy w XXI wieku. Poza tym łatwiej będzie utrzymać zgodność faktów. Co do Starej Republiki i czasów po Revanie - niech kontynuują, ciekawe co z tego wyniknie.

oczywiście zgodność kanonu to podstawa:)
co do uśmiercania - zauważcie, że nigdzie nie ma nawet off-topicowych plotek ile lat żył Luke. Może się okazać, że zmarł krótko przed dojściem do władzy Darth Kryata;) osobiście sądzę, że Kryat mógłby być przyczyną śmierci Luke'a.

PS. Nie wiem jak Wy, ale mnie śmierć Chewie'go i Anakina Solo dotknęła. Jacena nieco mniej, bo wiadomo było, że Sith i Jedi na jednym statku to śmierć któregoś:P

Gdyby nie było Jedi i Sithów Star Wars były by nudne jak Star Trek :)

dzienki codakpl i Kubasov

bos zacnie prawi

ja oczekuje nowych pomysłów np.boba fett mógł by zabić solo i leje a Mandalorianie mogli by zabić wszystkich Jedi i Sith i wreszcie w galaktyce zapanował by spokój a Mandalorianie rządzili by światem

Zgodności z kanonem i brutalnej śmierci Solo oraz Leii.

zgodność z kanonem to podstawa, aby nie było totalnego burdelu, ni ładu ni składu, porządek musi być!

->Skywalkerka
Dobrze prawisz tak jak wielki mistrz Yoda miał zwyczaj.Jednak wolał bym żeby oni po prostu umarli ze starości albo w inny łagodny sposób a nie tak jak Blake by chciał.Jak dla mnie zbyt radykalny sposób i ja już się wypowiedziałem wcześniej na ten temat.Mimo wszystko szanuje twój pogląd sytuacji ale wolał bym żeby Han,Leia,Luke i spółka pożyli spobie jeszcze trochę :)

@mikołaj solo- ale kiedyś oni muszą umrzeć.
Śmierć naturalną częścią życia jest- jak mawiał Yoda. Jeśli się to zgrabnie przeprowadzi, to wszystko nadejdzie w swoim czasie.

5 osób wybrało reboot uniwersum. Dobry żart, naprawdę, ha, ha -.-

Blake-> Czy chciałbyś żeby Han Solo Albo Leia Bądź Luke zginęli.Rewolucja rewolucją ale nie burzmy przy tym filarów uniwersum.Wyobraź sobie że w tym roku owa rewolucja ma miejsce.Ginie Han, Leia i Luke. Jeżeli powstanie kolejna kilkunastotomowa seria jak Dzidzictwo albo Nowa era jedi albo wkrótce przeznaczenie jedi to po np.3 latach jej pisania powyżsi bohaterowie nawet nie będą wspominani.Może oprócz ducha Luka.Pamiętaj że "rewolucja zjada własne dzieci".To oznacza że jak jeden autor uśmierci Leie, to drugi luka, trzeci hana, czwarty bena skywalkera a następni autorzy będą uśmiercać nowo powstałych bohaterów tak że uniwersum się rozpadnie a fani się podzielą.

Powinno wychodzić więcej książek o starożytnych Sithach (Exar Kun, Naga Sadov, Freedon Nadd itp) i okresie między Darthem Bane'em a Darthem Tenebrousem - najlepiej żeby pisał je Drew Karpyshyn

Pilnowania zgodności z kanonem

Chcę więcej książek w odległych od filmów czasach. Wtedy nie trzeba byłoby bardzo mocno pilnować zgodności z kanonem, który (nawet mimo tego ewent. pilnowania) rozpieprza permanentnie Filoni.

Kubasov - ja nie :)

Większość na Filoniego wrzeszczy, a później to ogląda.

Zgodność z kanonem.

Zgodność z kanonem - wiadomo, BARDZO ważna rzecz, ale tak naprawdę to jaki wpływ ma ona np. na to, co wyrządzi Filoni w TCW? Bo wg mnie bardzo nikły, niestety...

Zgodności z kanonem bo skoro jest to powinno się go przestrzegać by uniwersum było spójne i logiczne.

Ja dałem by pilnować zgodności z kanonem.

Ok, co za n00b zaznaczył reboot? Ja daję przede wszystkim zgodność z kanonem.

Za reboota uniwersum chyba by ją publicznie ukamieniowano :D Sam bym rzucił kamieniem zresztą.

Książki odległe od Sagi - jak najbardziej tak, ale z drugiej strony to najbardziej oczekuję rewolucji, a mianowicie rozpoczęcia uśmiercania głównych bohaterów, a więc stawiam na 'Nowych, rewolucyjnych pomysłów' ;) Chociaż jestem świadom, jak nikła jest na to szansa.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.