Sonda

Za co cenisz książki Star Wars Amberu?
  Głosów
Za to, że wydawali je tyle lat
44%73
Za to, że to Star Wars
39%65
Za papier
3%5
Za tłumaczenia
1%1
Za to, że ładnie wyglądają na półce
7%12
Za cenę
4%6
Za coś innego
2%3
Łącznie głosów: 165

Komentarze (12)

Powinna być możliwość zaznaczenia kilku odpowiedzi, bo cenię (i nie tylko ja) wydawnictwo "Amber" za wiele rzeczy: za wydawanie książek Star Wars po polsku, z porządnym tłumaczeniem; za aktywne wydawanie różnych pozycji przez lata, co poskutkowało powstaniu ogromnej kolekcji; za cenę przystępną dla czytelnika; za papier również, bo nie ważą dużo i można je czytać zarówno w domu, jak i poza nim będąc obłożonym bagażami.

Zgadzam się ponadto z Darth Zabrakiem, że "Amber" przyczynił się w ogromny sposób do rozwoju, do popularyzowania tematyki Gwiezdnych Wojen w Polsce, i to porządnie (kwestia jakości, wymieniona wyżej).

za to że polskie książki mają polskie tłumaczenia

Za pierwsze i drugie. Choć chyba bardziej za to, że to Star Wars. Niech Moc będzie z Wami.

oczywiście że za papier XD

To Star Wars

@Vergesso
Inny wydawca mógłby się ociągać jak pozostali zagraniczni wydawcy, ale to już tylko gdybanie. Nie wiadomo jak by to było, gdyby Ambera nie było :)

Ja ich nie cenię, bo nie zrobili trzeciej strony ze spisem książek, a tyle lat czekałem, kiedy w końcu przeskoczą :P

Szczerze, to za bardzo nie rozumiem pytania.
Amber wydawał książki SW w Polsce i bardzo dobrze że wydawał. Ktoś to robił i chwała za to, że w ojczystym języku mogliśmy poczytać książki SW.
Ale gdyby historia potoczyła się inaczej i inny wydawca by działał w Polsce, to wtedy jemu byśmy zawdzięczali książki SW w Polsce.

Więc nie wiem...cenię książki SW Amberu za to, że były? W sumie mógłbym dać aż 4 odpowiedzi z tej sondy. Dziwne pytanie.

Cóż, ja cenię książki od Amberu za wiele rzeczy, za papier, za tłumaczenia, ale chyba przede wszystkim za te wszystkie lata przez które te książki obrosły w taką małą tradycję, że przy znaczku określającym czas akcji książki, musi być logo Amberu. Ja książkami SW zainteresowałem się jakieś trzy lata temu, nie przyzwyczaiłem się do Amberu tak jak ci którzy z książek wydanych przez to wydawnictwo porobili wielkie kolekcje, ale tak czy inaczej przyznać trzeba, że Amber (co prawda w celach zarobkowych, głównie) ogromnie przyczynił się do rozwoju SW w Polsce, i za to im bardzo dziękuje.

Także zagłosowałem na pierwszą opcję.

"Za to, że polskie książki mają polskie tłumaczenia" xD

Ze dzieki temu wydawnictwu mialem od 2002 do 2014 roku wspaniala podroz na kraniec gwiazd. Piekna era, szkoda ze juz po wszystkim.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.