TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Darth Maul - Łowca z mroku :: Książki

Star Wars: Darth Maul - Łowca z mroku

 • Autorstwo: Michael Reaves
 • Ilustracje:
 • Ilustracja okładki: David Stevenson
 • Tłumaczenie: Katarzyna Laszkiewicz
 • Redakcja:
 • Oryginalny tytuł: Star Wars: Darth Maul - Shadow Hunter
 • Wydanie oryginalne: Del Rey, 30 stycznia 2001
 • Wydanie polskie: Amber, Wrzesień 2001
 • Objętość (oryg/pl): 320/232 strony
 • Cena (oryg/pl): 26,00 USD/24,80 PLN
 • Uniwersum:
 • Rodzaj publikacji: Powieść
 • Seria powieściowa:
 • Cykl wydawniczy: Kolekcja książek Star Wars (5 z 26)
  The Essential Legends Collection
 • Projekt multimedialny:
 • Nota wydawnicza
 • Zawartość
 • Recenzje
 • Dodatkowe informacje
 • Galeria
Nota wydawnicza (Del Rey, 2001)
Darth Maul, merciless apprentice of evil and one of the legendary (Sithowie), a twisted order given over to the dark side of the Force...Darth Maul, champion of the nefarious Sith Lord, Darth Sidious...Darth Maul, a legend sprung to life from the nightmares of history, about to be unleashed . . . in an all-new tale of intrigue and mystery set just before the events of Star Wars: Episode I The Phantom Menace.

After years of waiting in the shadows, Darth Sidious is taking the first step in his master plan to bring the Republic to its knees. He meets secretly with his Neimoidian contacts in the Trade Federation to plan the blockade of the planet Naboo. But one member of the delegation is missing, and Sidious does not need his Force-honed instincts to suspect betrayal. He orders his apprentice, Darth Maul, to hunt the traitor down.

On Coruscant, capital city of the Republic, the Neimoidian moves quickly to sell what he knows to the highest bidder. For Lorn Pavan, an information broker, the deal is too good to pass up. He grabs it, unaware that he has now earned a place on Darth Maul's hit list, right behind the Neimoidian defector himself.

Meanwhile, a young Jedi padawan by the name of Darsha Assant stands on the verge of ascension to Jedi knighthood. A single mission will be her test. But a greater test awaits her. For in the labyrinthine alleyways and sewers of Coruscant's own dark side, she will cross paths with Lorn, who is fleeing from the Sith stalker, carrying with him crucial information that must reach the Jedi Council at all costs.

The future of the Republic depends on Darsha and Lorn. But how can an untried Jedi and an ordinary man, stranger to the powerful ways of the Force, hope to triumph over one of the deadliest killers in the galaxy?


Nota wydawnicza (Amber, 2001)
Neimoidiański zdrajca wykrada holokron z informacjami o planowanej przez Federację Handlową blokadzie Naboo. Lord Sithów wysyła w pościg swego ucznia. Tylko bezwzględny Darth Maul jest w stanie odzyskać holokron. Na drodze staje mu jednak dwójka rycerzy Jedi... i potężna bestia, która potrafi ukryć się przed Mocą.

Recenzja Kolarza


Do książek umieszczonych chronologicznie w okolicach "Mrocznego Widma" podchodzę z lekkim dystansem. "Darth Maul - Łowca z Mroku" jest drugą taką pozycją wydaną w Polsce po "Planecie życia" (nie licząc oczywiście potężnej serii "Uczeń Jedi" wydawanej przez Egmont). Książkę napisał Michael Reaves - autor nieznany wcześniej fanom Star Wars. Powieść "Darth Maul - Łowca z Mroku" zaskoczyła mnie swoim klimatem przepełnionym intrygą, pościgami i tajemniczymi lokacjami na Coruscant, do których fan jeszcze nigdy nie miał dostępu.

Akcja rozgrywa się tuż przed wydarzeniami "Mrocznego Widma". Neimoidianski zdrajca - Hath Monchar wykrada Holocron z planami dotyczącymi blokady handlowej na planetę Naboo. Nie uchodzi to oczywiście uwadze sprawcy całej sprawy - Darthowi Sidiousowi, który wysyła swego ucznia Dartha Maula w celu odszukania Holocronu, oraz pozbycia się wszystkich niewygodnych świadków z Moncharem na czele. W wydarzenia te przypadkowo wplątuje się koreliański przemytnik Lorn Pavan wraz ze swoim droidem I-5, młoda padawanka Jedi - Darsha, oraz łowczyni nagród Mahwi Lihnn wynajęta przez Neimoidian w celu odnalezienia Hatha Monchara.

Darth Maul, jako w pełni wyszkolony Sith, szybko odnajduje kryjówkę Monchara, który usiłuje sprzedać Holocron. Maul rozprawia się z Moncharem, lecz na miejscu pojawia się Mahwi Lihnn, która o mały włos nie zabija Maula za pomocą rakiety. Niestety jej próba nie powiodła się, a Maul jest zmuszony uciekać z budynku. Holocron tymczasem wpada w ręce Lorna Pavana i jego wspólnika I-5, którzy są ścigani przez policję Coruscant, za przekręt bankowy. Do pościgu za nimi dołącza nieugięty Sith. W międzyczasie padawanka Darsha nie wypełnia swego zadania i zrezygnowana udaje się z powrotem do Świątyni Jedi. Tam spotyka swego mistrza i razem wracają na najniższe poziomy Coruscant by dokończyć misję. Tam ratują Lorna i I-5 z rąk Dartha Maula. Mistrz Darshy staje do pojedynku z Sithem, lecz Darth Maul jest lepszym szermierzem i zabija go. Darsha ucieka wraz z Lornem i I-5 przez tunele serwisowe w podziemiach Coruscant. Darth Maul cały czas depcze im o piętach, lecz w końcu trójce uciekinierów udaje się zgubić Maula. Jednak nie na długo, ponieważ Maul szybko namierza swoje ofiary i zaskakuje je u wyjścia jednego z tuneli. Darsha staje do pojedynku z Sithem ratując Lorna i I-5. Darth Maul odzyskuje Holocron i myśląc, że Korelianin i robot zginęli w wybuchu, leci by spotkać się ze swoim mistrzem. Lorn, który zdążył polubić Darshę poprzysięga zemstę i leci za nim na jedną ze stacji orbitalnych Coruscant. W tym czasie I-5 udaje się do Świątyni Jedi, by przekazać radzie niepokojące wieści o planowanej blokadzie Naboo. Lornowi udaje się ogłuszyć na moment Maula, lecz Sith szybko odzyskuje przytomność i odcina Lornowi rękę. Lorn Pavan ucieka do innych pomieszczeń stacjii orbitalnej, gdzie z opresji ratuje go senator Palpatine wraz z innymi dygnitarzami. Lorn nie wie, że Palatine to Sidious. Kilka dni później Lorn budzi się w tanim hoteliku. Otwiera drzwi by wyjść na świeże powietrze, lecz za nimi spotyka Sitha, który wreszcie kończy swoją misję.

Nie lubię oceniać książek, ale ta powieść jest napisana bardzo dobrze. Świetne opisy świata, walk oraz pościgów powodują, że książkę "Darth Maul - Łowca z Mroku" zaliczyłbym do "must read" każdego fana SW. Nie obyło się jednak bez malutkich bugów (kto to widział, żeby jakiś tam Neimoidianin wykradł holocron ostatniemu mistrzowi Sithów, albo kto w ogóle tracił by czas na zapisywanie takich informacji w holocronie, zamiast zrobić to na arkusiku filmplastu? :).

Recenzja Lorda Sidiousa


Muszę przyznać, że powieść Michaela Reavesa niejednym mnie zaskoczyła i wchłonąłem ją bardzo szybko, prawie za jednym podejściem. Osobiście uznaję ją za najlepszą powieść SW wydaną w Polsce od czasu "Inwazji". A muszę przyznać, że po "Planecie Życia" miałem pewne obawy co do jakości tej publikacji, lecz właśnie to, że były one płonne mnie zaskoczyło. Może zacznę od treści, (tutaj będę mocno sypał spoilerami!). Oto wszystko zaczyna się jeszcze przed TPM, kiedy to Neimoidianie kontaktują się z Sidiousem w sprawie inwazji. Jednakże jeden z nich, zastępca Gunraya, Hath Monchar znika. Nute oczywiście okłamuje Sidiousa co do tego co stało się z Moncharem, świetnie opisane są tu jego wątpliwości i zaskoczenie, że Lord Sithów łapie się na jego drobne kłamstwo. Jednakże Mistrz Sith się łapie i zasiewa tylko niepokój w umyśle Neimodian, którzy wynajmują łowczynię nagród Mahwi Lihnn, aby sprowadziła Monchara żywego, zanim Sidious zacznie coś podejrzewać. W tym czasie Lord Sith wysyła Dartha Maula w celu odnalezienia i zgładzenia Monchara oraz wszystkich, którzy mogliby się dowiedzieć o planach Federacji i Sithów. W całą sprawę miesza się wkrótce także Lorn Pavan, korelianin zajmujący się handlowaniem między innymi informacjami oraz jego robot I-5 YQ. Na dodatek zwali się także do tego dwójka Jedi: Darsha Assant i jej mistrz Bondara. Warto dodać, że Pavan ma uraz do Jedi, dla których kiedyś pracował, lecz zwolnili go bo... (Tu już doczytacie sami). O ile załatwienie samego Monchara nie sprawi Maulowi większego problemu, o tyle likwidacja reszty, a zwłaszcza Pavana, będzie dość pracochłonna. Po drodze Maul załatwi bandę Hutta i taozina (to bardzo ciekawa bestia, która podobnie jak Yuuzhanie jest niewidzialna dla Mocy, więc Yuuzhanie nie są jakimś ewenementem. Nietrudno się domyślać, że Maulowi w końcu się powiedzie, gdyż Jedi w TPM byli mocno zaskoczeni, tym że pojawił się Sith. Gdyby Maul choć trochę zawiódł, wszyscy by o tym wiedzieli. Maul co prawda trochę zawodzi, ale tu pojawia się... (nie napiszę, przeczytajcie) i ratuje misterny plan Sithów.

Jak wiadomo Expanded Universe do Prequeli jest jeszcze ubogi, ale nie ujmuje to tej książce niczego. Oto bowiem mamy pewne nawiązania do Exar Kuna czy Darth Bane'a a nawet małe do Ucznia Jedi. Ale najwięcej jest oczywiście nawiązań do TPM i niepublikowanego w Polsce komiksu o Darth Maulu, w którym walczył z Czarnym Słońcem. Na uwagę zasługuje też fakt że wspomniany zostaje numer THX-113... Mimo to w powieści pojawiają się nasi starzy znajomi. Oczywiście poza Lordami Sith i Neimoidianami (Gunray, Dofine i Haako) pojawia się także Qui-Gon Jinn, Mace Windu, Yoda czy Obi-wan Kenobi (ten ostatni na trochę dłużej) oraz w końcowej części powieści "człowiek praktyczny", wróg korupcji i intryg" senator Palpatine (ten fragment jest utrzymany w stylu końcowych wystąpień Palpatine`a w TPM i jest niesamowity!!!) Poznajemy także podziemia Coruscant, przywołane już kiedyś np. u K.J. Andersona.

Michael Reaves dowodzi ostatnio mojej tezie, że ze Star Wars lepiej sobie radzą Ci pisarze którzy raczej piszą, bądź popełnili Fantasy (np. R.A. Salvadore czy M.A. Stackpole) niż czyste SF (G. Bear, M.P. Kube-McDowell, czy wyjątek potwierdzający regułę T. Zahn). Brak dokładnego zainteresowania autora technologią, powoduje, że jest to także dobra książka aby zacząć z nią przygodę z STAR WARS. Czasami może trochę denerwować poprawność polityczna. Oto bowiem Reaves podobnie zresztą jak reszta współczesnych pisarzy SF czy Fantasy nie wie jak napisać, że ktoś jest czarny. Zamiast stwierdzenia Afro-Jedi czy czegoś w tym stylu dowiadujemy się, że Mace Windu jest ciemnooki. Inną kwestią, która powoli mnie zaczyna trochę denerwować jest Tatooine. Niby planeta na uboczu, a prawie wszyscy nie tylko coś o niej wiedzą, ale także doskonale znają jej faunę i florę. Odbija się to czasem w nazwach lokali czy porównaniach. To już chyba lekka przesada. Zresztą Reaves mimo, że pisze w Prequelach, czasami właśnie w porównaniach odwołuje się do Klasycznej Trylogii.

Za polski przekład wzięła się tym razem Katarzyna Laszkiewicz, więc ta Pani ma już jakieś doświadczenie i konsekwentnie trzyma się swych reguł. Tym razem znów książkę wydała Wojskowa Drukarnia w Łodzi, choć tym razem (może dlatego, że szybko przeczytałem) od okładki raczej nie odrywają się żadne folie. Tylko drobne odejście. Nie wiem czy to przypadek czy się poprawili. Początkowy spis pozycji Amberu zajmuje już tym razem dwie strony. Jest przez to bardziej czytelny, acz ma tam parę błędów. No książka ma tylko 232 stron a kosztuje 24,80 ale wg mnie warto na nią tylę wydać. Co prawda ja kupując w Wrocławskim Empiku Megastore zaoszczędziłem 20% ceny.

Szybko połknąłem powieść Reavesa i czuję pewien niedosyt. Egmont, albo ktoś inny, gdyby wydał na dniach "Pamiętniki Darth Maula" pewnie mógłby dużo zyskać. Co do komiksów o Maulu to nawet nie liczę, choć też chętnie bym przeczytał. Ostatnio jednak przeczytałem, że e-book "Darth Maul: Sabotaur" zostanie wydany jako dodatek w amerykańskim paperbacku "Łowcy z Mroku" (zresztą już został wydany, bo recenzję tą pisałem bardzo dawno temu). Może Amber by się pokusił i wydał u nas go osobno. Ja na pewno bym kupił, mimo, że jest to opowiadanie nie powieść. Myślę że znalazłoby się jeszcze paru chętnych.
Ocena końcowa
Ogólna ocena: 10/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 7/10
Opis świata SW: 8/10
Opis walk: 8/10

Recenzja Dave'a


Spodziewałem się mrocznego, poruszającego dzieła ubarwionego zabójczym humorem Reavesa, który napotkałem w jego uprzednio czytanych powieściach. I doczekałem się znakomitego utworu w wykonaniu mego ulubionego twórcy książek spod znaku Gwiezdnej Sagi. Dzięki jej unikalności, wspaniałej i wciągającej fabule udało mi się ją przeczytać w zaledwie trzy dni które spędziłem na tej niecodziennej lekturze. Jednym słowem mistrz pióra Reaves miecie po raz kolejny.

Powieść opowiada o łowach demonicznego myśliwego jakim jest Darth Maul i ucieczce trójki jego ofiar. Autor oferuje nam liczne emocjonujące zwroty akcji, głębokie przemyślenia bohaterów i wiele innych zalet w tym mroczne zaułki dolnych poziomów oraz dużą ilość pojedynków, strać, walk i pościgów. Główną wadą która podczas lektury raziła mnie dość mocno było wplecienie niejakiego Obi-Wana Kenobiego, wręcz na siłę w wątki książki. Równie dobrze w roli ówże detektywa mógłby się pojawić zupełnie inny Jedi o wiele ciekawszy i mniej rozbudowany. No cóż, każdy popełnia błędy i trzeba się z tym pogodzić.

Główni bohaterowie to plejada barwnych postaci które szokują, wciągają, bawią – jednym słowem jest to galeria różnorakich istot jednym słowem zachwycających. Na ich czele kroczy zabójczy – w każdym znaczeniu tego słowa! – Darth Maul będący nieugiętym, bezlitosnym acz inteligentnym, bystrym i honorowym antagonistą trójki bohaterów, uszczuplającej się podczas trwania powieści. Przedstawienie przemyśleń Lorna i jego ewoluującej z nienawiści i pogardy do sympatii do młodej adeptki Jedi są opisane wyśmienicie.

Zwieńczając, książkę mogę bez chwili namysłu polecić wszystkim miłośnikom Gwiezdnych Wojen ponieważ jest esencją samą w sobie tego czego można oczekiwać od najbardziej obiecujących pozycji cyklu SW. Śmiało stwierdzam że książka jest jedną z najwybitniejszych powieści osadzonych w realiach Gwiezdnej Sagi. Reaves od dziś w mym mniemaniu utwierdza się w pozycji jednego z największych twórców Gwiezdnych Wojen.
Ocena końcowa
Ogólna ocena: 10/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 8/10
Opis walk: 8,5/10
Opis świata SW: 9/10
 • Wydanie w miękkiej oprawie wydane pod koniec 2001 roku zawiera dodatkowo opowiadanie Darth Maul: Saboteur autorstwa James'a Luceno.
 • Powieść w 2011 roku została wznowiona z nową ilustracja na okładce oraz załączonym opowiadaniem Restraint autorstwa James'a Luceno.
 • Powieść w 2012 roku została wznowiona w ramach kioskowej serii Kolekcja książek Star Wars.
 • W 2022 roku w ramach obchodów 50-lecia Lucasfilm imprint Del Rey wydał, w ramach cyklu The Essential Legends Collection, wznowienia najpopularniejszych powieści z Legend z nowymi ilustracjami na okładce. Do wydania Łowcy z mroku ilustracje stworzył ToK.

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,88
Liczba: 276

Użytkownik Ocena Data
Elendil 10 2020-08-25 13:25:27
HAL 9000 10 2020-01-22 20:30:00
BucK074 10 2018-02-28 12:37:15
CoranHorn 10 2018-02-10 15:03:32
suwcio 10 2018-02-06 09:38:00
Darth Starkiller 10 2018-02-02 21:38:28
Echnaton 10 2018-01-27 17:02:41
NieznajomyGość 10 2017-04-04 00:04:59
Rakso311 10 2016-11-23 19:42:26
Darthmojo 10 2016-11-15 12:53:53
Czysty 10 2016-08-21 23:35:46
lokospoko 10 2016-07-29 20:50:10
Jacken 10 2016-06-16 23:10:50
Czarne Oko 10 2016-03-24 08:30:31
Ubi Dub Skubi Dub Kenubi 10 2016-03-08 19:40:16
Rethinker 10 2015-12-30 00:03:30
rotkiw2001 10 2015-07-14 19:57:56
Kamino_Mando 10 2015-06-04 23:29:10
DarthMichal 10 2015-04-19 01:25:33
Socratio 10 2015-03-04 15:24:22
mckenziee87 10 2014-08-17 16:47:29
michp1996 10 2014-08-05 18:16:06
darthTenebrous 10 2014-08-01 21:00:06
Anduril 10 2014-07-27 02:52:08
Jamboleo 10 2014-07-20 13:21:48
Krzysztof88 10 2014-05-09 12:07:40
oola3 10 2014-02-24 21:13:02
Mistrz Mateusz 10 2014-01-11 21:17:50
piter89 10 2013-12-26 13:22:56
Darth-Trix 10 2013-08-26 23:23:51
THE_ONE101 10 2013-03-29 22:01:02
Darth Zabrak 10 2013-02-08 18:49:37
LordN 10 2012-11-14 20:16:58
Lily 10 2012-10-09 19:14:26
Darth Blood 10 2012-09-18 22:11:26
DarthBane66 10 2012-08-31 20:01:51
GodVader8 10 2012-08-28 23:32:40
Dusiek 10 2012-07-26 21:46:40
Obi-Wan Skywalker 10 2012-07-22 20:01:45
MaciekMaciek666 10 2012-06-11 00:02:36
Lord Jabba 10 2012-04-28 14:25:56
marcowy99 10 2012-04-27 08:44:13
cord7 10 2012-04-21 22:50:25
Adam Vader 10 2012-04-17 22:18:31
luke skywalker961904 10 2012-04-15 11:30:28
Murdock 10 2012-04-05 21:04:31
Zbyszek O_o 10 2012-03-11 09:06:15
Qel Asim 10 2012-01-07 21:27:34
TomaszVI 10 2011-12-19 17:02:02
Dżej-Zi 10 2011-12-02 17:58:30
Apophis_ 10 2011-07-18 20:57:48
RedValdez 10 2011-05-25 17:10:22
Darth Pawelek 10 2011-01-16 15:36:27
Zeren 10 2010-12-17 18:28:26
ettariel 10 2010-12-11 15:17:06
Uczeń Mroku 10 2010-10-31 17:10:31
Melethron 10 2010-10-08 21:22:36
Raham Kota 10 2010-10-01 18:45:21
nomraider 10 2010-09-19 04:06:32
Apokalips 10 2010-08-26 16:38:32
dream661 10 2010-07-25 14:04:30
Sebo250 10 2010-04-25 16:24:32
Dave 10 2010-02-13 18:50:42
Mirael 10 2010-02-13 17:52:04
dark darth 10 2010-01-04 17:16:19
Mistrz Wet 10 2009-11-11 19:08:22
gogi00 10 2009-07-18 18:06:31
Ricky Skywalker 10 2009-07-17 09:24:37
s3rek 10 2009-07-16 15:24:08
Sarn Nord 10 2009-04-15 22:53:21
Luke S 10 2009-04-11 17:23:04
HanSoloZdw 10 2009-03-18 19:59:38
Onoma 10 2009-02-21 21:29:13
Lord Stilgar 10 2009-02-09 22:10:37
darth sabacc 10 2009-02-08 18:49:40
PabolO 10 2009-01-03 19:01:50
Destroyer 10 2008-10-10 16:53:32
RC-666 10 2008-09-26 16:02:03
Dyndo Sydius 10 2008-03-28 15:03:01
Darth Kylo 10 2008-01-20 13:06:20
Unreal 10 2007-11-04 21:12:03
malakai 10 2007-03-24 01:43:13
Alex Wolf 10 2007-03-17 17:55:24
Rusis 10 2007-01-05 19:33:03
Louie 10 2006-07-17 03:00:43
lord gunter 10 2006-05-16 19:52:44
Kaldam 10 2006-05-14 00:08:30
DARTH PAFCIO 10 2006-04-18 15:48:29
Jedi Roter 10 2006-03-31 17:24:56
Baartosz 10 2006-03-01 16:25:36
Piett 10 2006-02-04 12:25:46
Rael 10 2005-10-07 13:52:34
Hego Damask 10 2005-09-20 13:45:57
Robert 10 2005-08-03 18:37:50
Mastahier 10 2005-08-01 16:27:08
Marka Ragnos001 10 2005-06-19 13:11:11
Darth_Revan 10 2005-06-03 11:20:26
ObiWan Kenobi 10 2005-04-12 16:59:30
Mel 10 2005-04-05 20:11:21
Dash_Rendar_90 10 2005-03-12 12:54:51
Iluvatar 10 2005-03-02 17:55:35
RafalS 10 2005-02-10 23:39:40
Imperator Darth Maul 10 2004-12-11 10:50:59
Jedi Guardian 10 2004-12-04 21:49:47
dooku 10 2004-10-21 20:26:14
HaN 10 2004-10-12 14:58:09
ooryl 10 2004-10-07 19:50:35
Oen 10 2004-10-01 13:35:35
Lord Kuba 10 2004-08-09 08:12:10
Jedi Matizz 10 2004-05-24 17:03:01
ceta 10 2004-05-16 16:54:22
qui-gon jinn z krakowa 10 2004-05-14 21:14:12
cleric 10 2004-05-11 23:36:33
LordBane 10 2004-05-11 22:13:00
Boris tBD 10 2004-05-11 16:19:20
Tsavong Anor 10 2004-05-11 07:57:10
Shedao Shai 10 2004-05-07 15:19:56
Mara_sky 10 2004-05-03 15:04:26
Lord Sidious 10 2004-04-30 10:40:30
Kyle Katarn 10 2004-04-30 01:17:51
Bendu 10 2004-04-29 20:31:34
Kyp Durron 10 2004-04-29 19:57:48
Bremus 9 2021-12-06 17:37:34
Krzychu1015 9 2020-12-18 10:12:50
Bombardieri 9 2018-08-30 13:06:58
Ervyn 9 2017-12-26 00:57:48
Light Side Galen Marek 9 2017-09-15 19:09:30
jankes 9 2017-05-07 23:23:09
settlers2 9 2017-01-22 04:59:43
Bob7777 9 2016-11-22 12:28:57
Kacux 9 2016-05-29 17:08:09
Odo 9 2016-02-08 16:59:38
AndTheLight 9 2016-01-27 20:01:20
ranger 9 2016-01-18 19:34:29
Darth Erderer 9 2016-01-12 12:34:08
adase 9 2016-01-12 00:56:48
EsperanzaDMV 9 2016-01-05 22:57:41
Sourpuss 9 2015-12-19 21:56:56
Kheperseth 9 2015-10-05 08:01:21
Lord Kenobi 9 2015-08-15 19:29:05
jarrroo 9 2015-04-26 23:37:02
Ludzik1993 9 2014-12-15 00:00:57
Cremon 9 2014-09-22 09:52:56
maly619 9 2014-07-02 13:09:54
Amadi55 9 2014-03-30 14:42:25
I3althazaar 9 2014-03-28 21:09:00
Thorgorn 9 2014-03-19 13:09:39
Anisky 9 2014-02-18 18:02:24
Ryloth 9 2014-02-17 20:26:17
Adi-An Kenobi 9 2014-01-12 16:31:04
Lord of Hunger 9 2014-01-06 05:19:58
JaKooB 9 2013-10-08 23:35:25
StaFF 9 2013-10-01 23:17:33
Petru Kashin 9 2012-12-14 13:15:14
jj1990 9 2012-11-12 00:25:52
Mostek123 9 2012-11-09 15:53:59
Indiehuman 9 2012-11-03 10:03:41
Kawopedia 9 2012-08-10 16:36:11
Anakinka 9 2012-07-19 13:10:47
jaroslaw1922 9 2012-07-16 15:16:43
szczypiorofix 9 2012-05-07 09:45:08
smajlush 9 2012-05-02 00:48:18
opinus 9 2012-04-21 10:57:24
kyloboski 9 2012-04-19 08:39:56
rajmund 9 2012-04-14 19:14:56
TheMichal 9 2011-10-01 12:03:22
Ephant Mon 9 2011-03-27 22:22:05
Sebastian Kenobi 9 2011-01-01 13:26:51
Dark Count 9 2010-10-23 12:36:16
Darth Zanghi 9 2010-09-14 15:16:54
cultist 9 2010-08-20 16:26:37
Karaś 9 2010-02-21 13:46:23
Obi-Gon 9 2009-12-28 21:10:50
Pawos 9 2009-12-20 20:02:19
Tonks 9 2009-06-14 22:35:33
Nomi Skywalker 9 2009-04-09 21:47:36
biofan 9 2009-03-25 22:05:00
Bolek 9 2008-10-09 16:36:32
Xeel 9 2007-09-27 01:21:04
Calista 9 2006-11-16 12:19:03
Anger 9 2006-09-03 12:44:16
BodomChild 9 2006-08-05 14:16:50
Narmacil 9 2005-07-30 16:48:05
Domator 9 2005-05-29 10:17:18
Gwiezdny Muzyk 9 2005-04-25 21:11:44
Karoleki 9 2005-02-23 13:37:38
Asturas 9 2004-11-07 13:11:09
Gavin 9 2004-09-29 17:58:02
Freed 9 2004-05-29 21:59:13
Switch 9 2004-05-12 18:43:16
Nadiru Radena 9 2004-05-07 17:41:14
Anor 9 2004-04-30 00:23:16
Misiek 9 2004-04-29 21:09:34
Paweł 9 2004-04-29 19:53:36
Strangler 9 2004-04-29 19:00:10
MichaEll0 8 2019-01-31 11:16:41
Xdsmieszek 8 2018-04-07 17:46:14
Darth Radjo 8 2018-02-02 15:08:32
-Piccol+ 8 2017-06-13 16:18:15
San Holo 8 2016-12-13 22:09:29
kazmier11 8 2016-09-25 15:42:41
Dariel 8 2016-03-12 23:58:37
wajdi 8 2016-03-03 08:22:04
ŚwietlnyPejczyk 8 2016-01-03 12:58:59
Wooki3 8 2015-12-29 19:23:01
rzepax 8 2015-12-22 23:12:18
matekik 8 2015-11-16 21:48:39
Darth Leonard 8 2015-10-08 14:21:02
Mister S. 8 2015-07-16 09:51:32
Moira 8 2015-03-02 19:23:25
Alex 8 2014-05-26 11:41:46
Kiti 8 2014-02-24 16:10:22
chris87 8 2014-02-10 11:02:44
FEL-1996 8 2014-02-06 12:07:36
Keran 8 2014-02-01 12:27:52
cyper 8 2014-01-29 21:45:02
przeme13 8 2014-01-21 01:06:52
Jedi-Lord 8 2014-01-10 15:29:23
Biniek 8 2013-09-20 19:21:24
agryppa 8 2013-09-20 15:03:37
ukasz 8 2013-04-12 21:27:44
DarthTonyS 8 2013-03-13 21:05:38
Qnick1986 8 2013-03-04 02:18:51
olszastefan 8 2013-02-04 01:56:50
Adakus 8 2013-01-07 10:11:15
tybuch 8 2012-11-13 20:16:12
Darth Spirit 8 2012-10-07 21:32:38
Bakuś 8 2012-09-24 19:54:43
Sławoj 8 2012-05-29 20:30:13
surven 8 2011-12-26 20:16:26
Cubeous 8 2011-09-23 11:49:20
Darth Paula 8 2011-08-21 17:36:39
davee 8 2010-04-12 18:11:46
Nestor 8 2009-05-30 22:13:05
orionw 8 2008-11-08 23:01:03
Draygo 8 2008-08-02 19:39:31
Xantos 8 2008-05-02 14:26:35
Darth Barth 8 2007-08-21 13:51:56
Lord Zdzisław 8 2007-04-01 18:14:11
TurboJanek 8 2007-02-12 23:46:35
Burzol 8 2004-09-22 15:36:26
Staaszek 7 2018-06-13 20:14:03
Darth Duxx 7 2018-03-07 11:31:51
Astaal 7 2017-02-07 13:25:47
RevanSans 7 2017-01-10 09:32:28
chudy79 7 2016-04-10 20:22:49
Wixu 7 2015-08-05 15:23:42
Darth_Duduch23 7 2015-07-30 15:32:34
Arca Jeth 7 2014-11-30 16:38:44
napoleon 7 2014-05-13 14:34:42
Darth Kecaj 7 2014-04-25 17:55:02
doomestos 7 2013-10-16 14:46:05
timosis 7 2013-07-21 11:43:15
bmw830 7 2013-02-19 20:14:15
adam911 7 2012-02-14 03:27:43
Payback 7 2010-08-16 14:55:01
rebelyell 7 2010-04-05 21:49:49
ogór 7 2009-08-09 23:22:50
Yaerius 7 2009-01-23 19:58:08
Mroczna Jedi 7 2008-04-24 16:38:33
Baca 7 2007-08-22 00:17:46
Oyabun 7 2007-08-13 14:36:43
Hansavritson 7 2007-05-25 16:51:47
masterjade 7 2006-12-02 17:01:33
Przemekk9 6 2018-08-28 18:23:52
DarthRevan210 6 2015-08-13 22:07:37
Girdun 6 2007-10-27 12:28:32
Skoczny 5 2016-01-20 00:14:08
carrignarone 5 2015-04-08 15:29:27
egzek 5 2005-02-18 17:44:47
Darth Petluś 4 2015-10-21 14:58:43
Wiktorw52 3 2015-08-22 15:24:37
Darth Flips 2 2009-07-16 10:18:51
karol2323122 1 2010-09-26 12:00:07
Londevin 1 2009-03-15 19:36:36
Hazar_Chaal 1 2004-09-12 22:01:18


TAGI: Amber (208) David Stevenson (7) Del Rey (249) Katarzyna Laszkiewicz (12) Kolekcja książek Star Wars (27) Michael Reaves (11) The Essential Legends Collection (26) ToK (1)

KOMENTARZE (140)

 • Bremus2021-12-06 17:41:42

  jedna z lepszych książek SW jakie przeczytałem. Świetna fabuła, dobrze przedstawieni bohaterowie, dynamiczne sceny akcji. Co prawda spodziewałem się więcej Maula, ale tak czy siak nie zawiodłem się. Został fajnie pokazany względem tego, co widzieliśmy w "Mrocznym Widmie". Można zrozumieć jego motywacje i o wiele lepiej ogląda się ten film po przeczytaniu tej powieści (zresztą tak jak w przypadku "Maski Kłamstw"). Razem z "Maską Kłamstw" są zajebistymi wstępniakami do TPM i zdecydowanie warto przeczytać, żeby uzupełnić sobie parę luk. Mocna dziewiątka

 • Elendil2020-08-25 13:26:28

  Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Bardzo dobra. Może przydałoby się trochę więcej Maula, jakichś wspomnień z jego życia? Ale generalnie super. Można z czystym sumieniem dać 10.

 • CoranHorn2018-02-10 15:08:05

  Perełka w świecie książek Gwiezdnych Wojen! Jest klimat, jest akcja, są świetnie rozbudowane postacie i błyskotliwe dialogi. Gorąco polecam, 10/10.

 • Darth Starkiller2018-02-02 21:38:19

  Kiedy pierwszy raz, kilka lat temu, przeczytałem książkę pt. "Darth Maul - Łowca z Mroku" autorstwa Michaela Reaves, byłem zachwycony. Barwne opisy, dużo akcji czy momentów napięcia, świetne dialogi oraz postacie (zwłaszcza pierwszoplanowi: Darth Maul, Lorn Pavan, Darsha Assant, I-5YQ) sprawiły, że czytanie całej powieści było szybkie, pasjonujące i co najważniejsze - bardzo przyjemne. Ostatnio sięgnąłem ponownie, po latach przerwy, po "Łowcę z Mroku". Jakie są moje odczucia? Dokładnie takie same jak wtedy, gdy przeczytałem tę książkę po raz pierwszy. Z przyjemnością wystawiam ocenę: 10/10

 • zombinen2018-01-03 09:12:23

  Świetna książka trochę podobna do LABIRYNTU ZŁA.
  Szybko się czytało.

 • Light Side Galen Marek2017-09-15 19:10:49

  Książki tego typu wspaniale wzbogacają Rozszerzony Wszechświat

 • Darth Erderer2016-01-12 12:36:21

  Książka mi się podobała. Łatwa, szybka i przyjemna do czytania :)

  Wiktorw52 to jak Maul spotkał Sidiousa oraz o jego treningu masz napisane w książce Darth Plagius którą polecam.

 • Wiktorw522015-07-28 15:42:54

  A ja uważam zupełnie inaczej niż wszyscy. Mi się książka nie spodobała. Mamy bardzo mało samego Maula- tytułowego bohatera powieści. Biorąc książkę do ręki miałem nadzieję, że książka opowie nam o tym co się działo kiedyś z Maulem. Jak spotkał Sidiousa, skąd ma na ciele te wszystkie tatuaże i jego trening- co autor mógł dorzuci w formie retrospekcji. Więcej mamy Darshy Assant niż samego Maula, który tutaj jest traktowany jako "slaszerowy zabójca". Co niektóre wątki są bardzo przewidywalne, więc dam tej książce ocenę 4/10.
  To tylko moja nietypowa opinia.

 • Socratio2015-03-04 15:28:22

  daje 10 z minusem -książka super , akcja , opisy świata ekstra , wciągnąłem ją przez nos można powiedzieć jedyna denerwująca rzecz
  spoiler ... to Obi Wan który pojawił się , przeprowadził śledztwo coś tam ustalił a coś nie i zniknął z kart książki bardziej gwałtownie niż się pokazał i druga sprawa to opisy typu " DM wypuścił kosmate macki mocy , DA sondowała mocą , schowała się w mocy , już w pewnej chwili było tego za dużo jak dla mnie ale ogólnie kawał doskonałej lektury

 • Jamboleo2014-07-20 13:22:30

  Jedna z najlepszych książek STAR WARS
  10/10

 • I3althazaar2014-04-23 16:53:04

  Rewelacja, mimo iż jest to jakby preludium do TPM i dobrze wiem że gł bohaterom nie może się udać, to jednak szczerze im kibicowałem i do ostatniej strony miałem nadzieję na szczęśliwe zakończenie. <spoiler> Kiedy przeczytałem zdanie ,,Dziękuję senatorze Palpatine" myślałem że się załamię... </spoiler>. No i świetny książkowy debiut dla Maula. 9/10.

 • Adi-An Kenobi2014-01-12 16:31:27

  Zapewne jedna z lepszych jakie powstały.

 • Lord of Hunger2014-01-06 05:20:13

  Fajna. I tyle. ;)

 • THE_ONE1012013-03-29 22:06:12

  Pierwsza książka STAR WARS jaką przeczytałem i Książka jaką przeczytałem z własnej woli, mało tego ... pokochałem to. Przeczytałem ją w 2 DNI! Czaicie? Ja, książkę ... W 2Dni! Było to 10 lat temu, a ja dalej pamiętam emocje jakie się z nią przeżywało. Całość 11/10

 • bmw8302013-02-19 20:22:26

  7/10
  Plusy: dobrze się czytało, postaci w miarę dobre, fabuła trzyma się kupy, dobre sceny akcji, rozwinięcie postaci Maula, przyjemne zakończenie
  Minusy: Jedi są żałośni (wyłączając Darshę, nie ona tu zawiniła tak naprawdę), denerwujące nawiązania do Tatooine, Obi-Wan wciśnięty na siłę.

  Co do opowiadania "Darth Maul: Sabotażysta" powiem, że jest bardzo dobre i Maul wreszcie staje na wysokości zadania. Krótkie i interesujące.

 • Darth Zabrak2013-02-08 18:56:11

  Książka doskonała, ale jednak trochę za mało Maula i ogólnie za krótka. Jednak rozmowy, fabuła, klimat, opis świata i pojedynków zapewnia że podczas czytania nie można się nudzić 9/10

 • Indiehuman2012-11-21 00:09:13

  Ten tytuł z pewnością ciekawił i trzymał w napięciu czytelnika do samego końca.

 • DarthBane662012-08-31 20:02:13

  Ta książka była wręcz genialna.

  10/10

 • DarthBunny2012-08-25 01:54:43

  Witam mam maly problem co moge zrobic jezeli zaczolem zbierac ta kolekcje mam 4 ksiazki kupowane w kosku , ale wyjechalem zagranice na jakis czas i w tym tygodniu wrocilem i chcial bym uzupelnic braki ?

 • szczypiorofix2012-05-07 09:45:58

  Książka jest super. Czyta (a w zasadzie chłonie) się ją bardzo szybko. I-5 jest genialny! :)

 • The Trooper2012-04-26 13:39:28

  Niesamowita książka 10/10.

 • Mistrz Mateusz2012-04-22 21:57:30

  Książka świetna! Moja ulubiona z SW! Świetny klimat, dobrze opisani bohaterowie np. Lorn Pavan, Darsha Assant, Anoon Bondara. Życzyłbym sobie więcej takich książek z SW. Tak mnie wciągnęła, że w trzy dni przeczytałem. Najlepszy pojedynek Maula i Darshy był opisany. Rozmowy i opis świata SW był niezły, a nawet genialny!

  Ocena książki: 10/10

  Niech Moc będzie z Wami.

 • cord72012-04-21 22:50:06

  Świetne ukazane postacie i ich wewnętrzna charakterystyka a czasem przemiana. Ciekawa fabuła i wartka akcja. Mroczny opis świata stolicy republiki. Tej książce należy sie oczywiście 10

 • xAugustx2012-04-21 18:57:22

  Chyba pierwsza książka SW jaką czytałem z elementami humoru. Dobra książka. 8/10

 • opinus2012-04-21 10:58:08

  Spodziewałem się więcej. Mimo to książka i tak jest świetna. Ocena: 9/10

 • Adam Vader2012-04-17 22:19:59

  Świetna książka, super fabuła, dobrze opisani bohaterowie. Polecam wszystkim

 • luke skywalker9619042012-04-15 11:50:21

  Świetna książka. 10/10

 • TomaszVI2011-12-19 17:01:09

  super ksiażka uwielbiam zwłaszcza Lorna Pavana i I-5
  bardzo polecam

 • Sek2011-08-04 13:54:56

  Świetna!
  Sprzedam wersję org.
  http://allegro.pl/star-wars-shadow-hunter-lowca-z-mroku-reaves-org-i1752169484.html

 • Ephant Mon2011-03-27 22:21:58

  najlepsza książka Reavesa, a przeczytałem wszystkie poza Gwiazdą Śmierci :) wartka akcja, świetny warsztat, czyta się błyskawicznie, tylko czemu taka krótka.. 9/10

 • Darth Pawelek2011-01-16 15:36:11

  Bardzo dobra książka. Narazie najlepsza jaką czytałem. Bardzo podoba mi się ucieczka bohaterów przed Darthem Maulem. Jednak końców troszkę mi się nie podobała,a mianowicie decyzja Lorna o zemście i podążanie za Maulem oraz jego śmierć. Jednak i z tym ksiązka jest super . 10/10.

 • Uczeń Mroku2010-10-31 17:29:54

  Muszę przyznać, że jestem szczęściarzem. Mam ponad 30 lat i dopiero teraz odkrywam książki Star Wars. Pozwala mi to wybierać same najlepiej oceniane przez fanów. Tym razem było tak samo i przyznaję, że 4 raz w tym roku nie zawiodłem się. Ciemna strona mocy wciąga dzięki takim własnie ostaciom jak Maula. Pełna akcji ze świetnym zakonczeniem. Idealna do ekranizacji! polecam 9/10!

 • Melethron2010-10-08 21:22:53

  książka jest niesamowita! 10/10

 • davee2010-04-12 18:11:27

  Bardzo dobra książka. Świetnie przedstawia naturę Maula. Plusem jest też to, że nie jest cukierkowata. Idzie łatwo zauważyć mroczny klimat. Świetne zakończenie. POLECAM! 8/10

 • Mirael2010-02-27 19:16:35

  Świetna książka, jedna z najlepszych. Co prawda czytałam w jęz. ang. i nie wszystko do końca zrozumiałam, ale co tam... Najciekawszy jest wg mnie wątek Maula. Fragmenty w podziemiach Coruscant nieco się dłużyły, mimo to daję 10/10.

 • Karaś2010-02-21 13:46:18

  bardzo przyjemna książka. nie udało się autorowi ominać cięzkostrawnych momentów, i za to ocena w dół, bo jednak momentami się nudził. książka na pewno nie jest warta swojej ceny na allegro (a sięga ona nieraz 80zł), no ale ja ją dorwałem za 15 zł i nie żałuję. 9/10

 • MiLord Mefisto2010-01-19 15:03:15

  no nieporzwnalnei jedna y najlepszych

 • dark darth 2010-01-04 17:18:10

  Moja pierwsza książka z Star Wars. SUPER! Ciekawa fabuła, niesamowite opisy walk i super powiedzenie o Neimoidianach (jak t się pisze?)

 • Pawos2009-12-20 20:05:07

  Jedna z lepszych książek SW, choć zdecydowanie nie najlepsza. Z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych historyjek przygodowych. Baaardzo wciąga. Niezły klimat, dialogi i opisy walk. Fajne rozwinięcie postaci Maula, ale... liczyłem na coś więcej. 9/10. Dodam, że to najszybciej przeczytana przeze mnie książka SW. Niecały dzień :)

 • Mistrz Wet2009-11-11 19:12:31

  NAJLEPSZA książka SW jaką do tej pory czytałem.

 • s3rek2009-07-16 15:23:55

  Muszę przyznać że książka świetna. Bardzo dobrze przedstawiony był cały pościg, przypominał mi on nieco grę Call of Juarez. Oceniam na 10

  Kolarz twoja recenzja bardziej przypomina streszczenie i mogłaby zepsuć przyjemność czytania tej książki osobie która jeszcze jej nie skończyła, z powodu dużej ilości spojlerów.

 • Darth Flips2009-07-16 10:18:42

  beznadziejna książka 2/10

 • Nomi Skywalker2009-04-09 21:47:26

  Pierwsza moja książka z serii SW. Mimo braku pierwszych stron (pożyczana z biblioteki) bardzo mnie wciągnęła, zakończenie hmmm.. takie.. inne xD Co nie znaczy złe. 9/10

 • Nimmeril2009-03-04 15:10:03

  Świetna książka, wciągająca, ciekawa fabuła. Trochę za mało Dartha Maula :( Szkoda ;/

 • Lord Stilgar2009-02-09 22:10:32

  Bardzo wciągająca, od początku do końca. Zwykle ksiażki SW czytam ok. tygodnia, a tą przecyztałem w trymiga ;)
  Autor świetnie zbudował klimat dolnych poziomów Coruscant i uniknął bezsensownych nawiązań. Poza tym widać tu talent do prowadzenia wielowątkowej fabuły - w tym przypadku tytuł trochę kłamie, bo Maula nie ma tu dużo, jednak został on pokazany dobrze, jako wierny sługa swego pana i to całkiem zdolny.
  10/10

 • darth sabacc2009-02-08 18:49:32

  Autor poszedł na jakość, nie na ilość i wyszło świetnie. Dla mnie to pierwsza dziesiątka wśród wszystkich książek SW :) 10/10

 • PabolO2009-01-03 18:47:35

  Naprawdę dobra książka. Każdy fan powinien przeczytać 10/10

 • Darth_Bane_Sith2008-11-28 19:54:45

  Kto ma do spzedania?? albo wie gdzie mozna kupic?? prosze odezwijci sie bede wdzieczna..

 • orionw2008-11-08 23:00:24

  Patrząc na ceny, jakie ta książka potrafi osiągnąć na allegro, spodziewałem się naprawdę świetnej powieści, ale po przeczytaniu stwierdzam że jest dobra, ale nie idealna. Irytująca dla mnie szczególnie była "ciotowość" Maula - niby lord Sith jednak ofiary wciąż mu się wymykają. Plus za samego Maula, jego nienawiść do Jedi i oddanie dla Sidiousa, plus za lokacje no i świetny koniec, doskonałe wprowadzenie do Mrocznego Widma. 8/10

 • BartekGibek2008-10-27 22:45:16

  Nie wie ktoś przypadkiem gdzie można jeszcze dostać tą książkę?

 • Bolek2008-10-09 16:36:24

  Świetna książka. Bardzo podobały mi się ucieczki kanałami i interesujący finał :)

 • Napiór2008-08-26 20:12:33

  Ciekawa... chociaż to wkurzające jak Maulowi "zwierzyna" ucieka z kilka razy. Mi się jednak podobała. Wielki + że jest o Maulu. 9+/10

 • WojtekB2008-08-20 16:07:57

  Chciałby przeczytać, szkoda, że na Allegro jest taka droga.

 • MARCIN - FAN2008-05-08 18:57:50

  nie czytalem :(

 • RabinSalomon2008-05-01 13:55:36

  Nudna 4/10

 • Mroczna Jedi2008-04-24 16:39:51

  >>Michał1993 - nie tu nie można kupować książek. Chyba, że dogadasz się z kimś na forum. Może nie doczytałeś, ale to nie jest empik.

 • Mroczna Jedi2008-04-24 16:38:22

  Pierwsza połowa to dno - akcja banalna i tak przewidywalna, że niedotleniony Gamorreanin domyśliłby się w ogólnych zarysach, co sie będzie działo. Bohaterowie płytko zarysowani, wręcz schematyczni. Wiem, że autor miał ograniczenia ze względu na nadciągające Mroczne Widmo, ale nie przesadzajmy, bo rzeczona książka totalnie nic interesującego nie wnosi. Zastanawia mnie też rzeczywiście po co Neimoidianin zapisywał dane na holocronie - kretynizm. Dodać należey, że Lord Sidious, który mógłby podnieść poziom pierwszej połowy tylko gdzieś tam niewyraźnie majaczy. Odniosłam wrażenie, że cała akcja lepiej by pasowała, jako wątek jakiejś ambitniejszej pozycji w rodzaju Maski Kłamstw.
  Dobra, zmieniam ton. Druga połowa okazała się o niebo lepsza od pierwszej części, naturanie miała minusy, ale nie aż tyle. Przede wszystkim autor poświęca chociaz trochę miejsca wewnętrznym przeżyciom bohaterów i w jakiś sposób nadaje jej ciekawszy klimat. Istnym majstersztykiem było wejście senatora Palpatina. Za drugą połowę mogłabym dać nawet 8 albo 9.
  Niestety ze względu na pierwszą, nie mogę dać więcej niż 7.

 • Michał19932008-03-11 15:02:44

  Witam jestem nowy na tej stronie i mam pytanie czy można tu kupić tą kśiążkę

 • Xeel2007-09-27 01:20:42

  Mi się podobała, zwłaszcza świetny klimat Coruscant oglądanego z zupełnie innej strony i bardzo dobrze nakreślone postacie - szkoda tylko że samego Maula nie ma tu więcej ;) 9/10

 • beniu2007-09-19 14:32:26

  e-book e-booke-book?

 • Darth Barth2007-08-21 13:54:17

  Po cenie jaką ta książka osiąga( sam wymieniłem ją za dwa Medstary) spodziewałem się czegoś niezwykłego, rzeczywiście książka jest niezła, ale czytałem lepsze

 • Oyabun2007-08-13 14:24:07

  ...chyba wymalowany na czarno? tak czy inaczej przereklamowana jest zdecydowanie

 • Lord Zdzisław2007-06-01 17:21:04

  Stanowczo przereklamowana. Najlepsza chyba jedynie w oczach tych, których rajcuje wymalowany na czerwono dziabełek z różkami. Niekończące się wędrówki po tunelach nużą. Końcówka faktycznie niezła - ulga, którą odczuwa Pavan, jest niemalże wyczuwalna. Aż żal chłopa.
  7/10 chyba za to, że pokazuje wczesne fazy destrukcji zakonu...

 • Hansavritson2007-05-25 16:53:32

  Czytałem lepsze książki SW. Fajna, ale momentami (zwł. podczas scen w tunelach) nudna.
  7/10

 • Hansavritson2007-05-19 13:22:16

  A ja mam dobrze. bo kupiłem tę książkę kiedyś w Tesco na przecenie :-). Na Allegro stoi teraz min.60 zł

 • darth olo2007-04-30 13:12:33

  Zdecydowanie najlepsza książka, przeczytałem jednym tchem

 • Karaś2007-04-17 20:43:51

  wiecie w jakiej ksiegarni internetowej to kupic??

 • TheMichal2007-04-06 15:00:06

  genialny klimat, dolne poziomu Coruscant no i teksty w wykonaniu doskonale przedstawionego droida - przypomina mi się trochę z komentarzami lokaja z "Niani" - doskonałe. Ale znowu każdy wie ile żyje Sarlaac, co to są Wampy i Dewbacki. Tylko Ewoka tam zabrakło. Ale ogólnie 9/10

 • Karaś2007-03-19 07:34:59

  ja na allegro wwidziałem w stanie idealnym KUP TERAZ 15.zł!!! i w stanie dobrym KT 12zł... a ja przegapilem1!!!!!

 • Bolek2007-03-18 19:00:17

  SUPER! 10/10

 • Boba Fett Hunter2007-03-11 16:23:54

  BARDZO DObra książka, tylko szkoda, że Maula tak w niej mało
  9/10

 • SALVO2007-03-05 15:09:00

  Sith66
  A amber cię posłuca. N allegro można kupić za 100zł.

 • TurboJanek2007-02-12 23:03:20

  Niech mi ktoś wytłumaczy, bo się bardzo nad tym zastanawiam, czemu Michael Reaves tak bardzo zepsuł koniec tej książki? Na początku rzeczywiście była świetna. Zarówno w Maulu jak i Ciemnej Stronie można się po prostu zakochać. Jednak im dalej tym gorzej. Maula coraz mniej, a coraz więcej sentymentów o miłości, o przeszłości i o nagłym rozumieniu mocy. Pytam po co? Zaczyna się robić mdło i komercyjnie. A końca po prostu nie rozumiem. Jeśli już autor uparł się żeby nagle oświecony i kierowany jakąś dziwna vendettą - Pavan przeżył, to niech się wytłumaczy czemu go po tym zabił. Bo skoro jest tam wstawka, że obiecano odpuścić mu winy za oszustwo bankowe i w dodatku miał dostawać fundusze na dalsze życie, to zapewne z kimś o tym rozmawiał. Jednak skoro o tym rozmawiał to czemu nie powiedział o Sithcie, który przez 3/4 książki go ściga. Bo gdyby powiedział to miałby zapewne najlepszą ochronę pod słońcem, gdzieś w świątyni Jedi a nie w "jednoosobowym pokoju w hotelu - niezbyt luksusowym". A tu nagle Maul wchodzi i go zabija. Przecież to sensu nie ma. Raz, że Pavan powinien być sciśle strzeżony, a dwa, że jeśli już Ciemny Lord odniósł klęskę to prywatna zemsta nie miałaby sensu. Także wyszło że ten cały Maul to taki sobie bubek, który zadania nie potrafi do końca wykonać. No nie wiem ktoś ma może inne zdanie na ten temat, chętnie posłucham.

 • Sith662007-02-06 12:35:42

  Kurde, mam tyle książek do przeczytania. Boję się że niedługo niektórych pozycji już i na Allegro nie będzie. Amber!! Proszę o reedycję !!

 • Remik2007-01-25 00:33:57

  Ksiazeczka jest zdecydowanie przereklamowana, wiele nie do ciacgniec, czesto autor sam sobie zaprzecza a watpie zeby wszystkie bledy byly powodem tlumaczenia. Powiem tak 45% ksiazeczki na 5/10 a 55% na 9/10, ogulna ocena 7/10 ;/

 • masterjade2006-12-02 17:01:03

  Entuzjastyczne komentarze oraz cena osiągana przez ww. książkę na Allegro kazały mi się spodziewać rewelacji. Tymczasem było nieźle, ale bynajmniej nie porywająco. "Maska kłamstw" podobała mi się o wiele bardziej, była bardziej złożona i zawierała wiele nawiązań do innych pozycji. Niemniej jednak i"Łowca.." ma swoje zalety: np. scenka gdy Lorn myśli,że już wsio ok, bo przekazał holocron Palpatine'owi...:) Swoją droga wiele bym dała, by usłyszeć co Maul powiedział mistrzowi kiedy w końcu się spotkali i to Sidious przyniósł rzeczony holocron...hehe. Z czystym sumieniem mogę dać 7 pkt.

 • Master Estuans Interius2006-09-07 15:43:11

  Super książka. Extra klimat.

 • Anger2006-09-03 12:44:03

  Doskonała książka z czarnym charakterem w roli głównej. Maul is OK. 9/10

 • Syf Lord<yeah>2006-08-18 09:26:02

  Wypas książka, 4 godiny i przeczytana :)))

 • toster 6662006-08-15 22:21:56

  Ta, a na allegro stoi po 120 zł.

 • Louie2006-07-17 03:00:30

  A ja się pochwale że dostałem ją we wrześniu 2003 za jedyne 10 zł ! :P

 • Żaba obi2006-06-05 22:12:58

  dobra ksiązka> co ja mówie? ekstra to za mało powiedziane.
  przeczytałem ją jednym tchem> ta akcja. troche końcówka gupia mógł już ich wykończyć tym wybuchem w którym zgineła ta jedi. jedna z najlepszych jakie czytałem.POLECAM

 • stormtrooper212006-05-04 22:00:16

  Genialna!!!!!!Polecam wszystkim!!!!
  Bardzo wartka i szybka akcja! Całą
  noc czytałem z zapartym tchem :D

 • lord gunter2006-04-20 17:23:56

  Ksiazka jest genialna,zabulilem za nia 80 zl na allegro,i nie zaluje ani grosza

 • johnas2006-03-14 20:49:59

  Wszyscy chwalą tę książkę a ja nawet nie mogę jej przeczytac.
  Jeżeli byłby ktoś kto by mi mógł odsprzedac tę ksiażkę to bardzo bym sie cieszył.

 • Droid832006-03-09 13:47:12

  9/10 - czyli w moim wypadku najwyższa ocena jaką mogę wystawić książce SW. Jedna z najlepszych jakie czytałam. Brak bzdurek jak w "Planecie Zycia".Świetni bohaterowie - Lorn , I-5 ,Darsha no i sam Maul.Plus za pokazanie podziemi Coruscant, jeszcze przed Aotc i nawiązania do Mrocznego Widma.
  Dla fanów NT pozycja obowiązkowa.

 • Gacek_112006-03-07 16:50:46

  Tak to bez wątpienia najlepsza książka jaką DOTYCHCZAS przeczytałem. Bardzo fajnie są opisane działania Maul'a, czyta sie faktycznie bardzo szybkO!! Bardzo dużo akcjii!!!!!! Polecam, niestety bardzo chciałbym mieć ją na własność ,ale jednak wydawnictwo AMBER nie ma zamiaru wznawiać druku:(:( gdyby jednak ktoś wiedział gdzie mógłbym ją dostać, to uprzejmie proszę o kontakt : wacek@logotech.com.pl

 • Baartosz2006-03-01 16:28:29

  Wspaniała! Jedna z nielicznych książek, w której nie wiadomo jak to się skończy (no poza faktem, że Maul przeżyje). Czyta się bardzo szybko. Ekspresowo. Polecam. 10/10

 • Louie2006-02-11 09:34:16

  10/10
  Klimat wymiata ;P

 • Piett2006-02-04 12:27:40

  Super książka!Jej mroczny klimat
  i akcja rządzą!
  Pierwsza książka ze "SW" którą przeczytałem więcej niż 1 raz.
  10/10!

 • Jedi Guardian2005-12-14 16:22:12

  Niestety raczej w sklepach jej już dostać nie można ale ostatnio widzialem na allegro jeden egzemplarz cos ok 65 zł jush bylo no chyba jeszcze że mieszkasz w okolicach Knurowa (małe miasteczko na sląsku) to można wypżyczyc ją z biblioteki miejskiej)

 • Count Dukoo2005-12-02 12:15:38

  Sądząc po komentarzach jest to świetna książka tylko gdzie można ją kupić? Nigdzie nie mogę jej znaleźć! Pomocy!

 • Lord Sonak2005-12-01 20:57:28

  10/10 chyba moja ulubiona ksiazka z gw ah ta akcja ah ten bohater moglbym nad nią wzdychac godzinami ma tylko jedną wade jets za krótka można by ja czytać w nieskończoność

 • Imperator Darth Maul2005-11-05 08:20:11

  Moja pierwsza ksiazka z SW(mam sentyment ) dobra bardzo dobra

 • Hialv Rabos2005-10-30 18:31:28

  To taka pozycja którą trzeba przeczytać! szkoda że krótka:(

 • Pitrek2005-08-09 11:31:35

  Jedna z najlepszych książek z Star Wars ,mroczny klimat no i oczywiście mnustwo akcij.

 • Mastahier2005-08-01 16:29:56

  nie ma Mastaha który by tego nie przeczytał

 • Mastahier2005-08-01 16:29:16

  DEBŚCIACKA KSIĄŻKA, miodzio, szacuneczek... a tak poza tym lubię placki

 • Marka Ragnos0012005-06-19 13:11:34

  Na tą książke po prostu nie ma bata!

 • Pr0t0n2005-06-17 10:32:06

  No offence ale Kolarz nie powinien 'recenzowac' ksiazek, bo jego opisy przedstawiaja cala fabule i nie ma elementu zaskoczenia, ktory tak wielu lubi czytajac ksiazki. Pozdrawiam!

 • Mel2005-06-08 15:03:20

  Bajerancka.

 • Jango_Fett2005-05-05 18:21:48

  +9/10 ode mnie, 10 nie dałem bo za krótka ale cała reszta jest bardzo dobra. Jedi ciamajda :D, Darth Maul, trochę humorku i nawiązanie do TPM. Polecam.

 • Gwiezdny Muzyk2005-04-25 21:10:41

  Nie chce mi się komentować. Książka całkiem spoko, tylko że ten Darth Maul taki trochę niezniszczalny, tyle razy uciekać z wybuchów... To takie trochę naciągane... Ale całośc fajna ogólnie 9/10

 • ObiWan Kenobi2005-04-12 16:58:44

  Bardzo dobra książka, przed jej przeczytaniem nie przepadałem za postacią Darth'a Maul'a ale po tej książce czuje do niego mały respect

 • zb882005-04-06 20:57:16

  Jest to moja pierwsza książka ze STAR WARS. Bardzo dobra. Nie wnosi wiele do TPM bo i chyba nie takie było jej zadanie. Przemyślana fabuła, ciekawe postacie (Darsha, Lorn i oczywiście I-5) stawiają tą książke na wysokim miejscu. 9/10

 • Dash_Rendar_902005-03-12 18:25:22

  Jedna z najlepszych bookow z EU, szybka akcja , swietny opis Coruscant i zaskakujace zakonczenie (pierwszy raz zło wygrywa na całej linii) zasłuzone 10/10

 • Iluvatar2005-03-02 17:09:06

  Jedna z leprzych ksiązek jakie czytałem, świetny klimat, świetna akcja = świetna ocena 10/10

 • egzek2005-02-18 17:43:43

  Długo zwlekałem zanim zabrałem się za czytanie tej książki. Powód był prosty, nie podobał mi się Epizod 1 i postać Darth Maula. Książka napisana jest prostym językiem, autor też nie robił zaskakujących zwrotów akcji. Jedyna scena co mi się podobała w tej książce to sam koniec, jak to Lorn Pavan otwiera drzwi a tam stoi sobie SITH ;). No może jeszcze dobra scena było przekazanie holocronu Palpatinowi.
  Generalnie książka nie przypadła mi do gustu, czytałem dużo lepsze. Moja ocena to 5/10.

 • RafalS2005-02-10 23:38:56

  Świetna książka, 100% akcji, trzyma w napięciu,nie mogłem się oderwać, świetny mroczny klimat.Ocena 10/10

 • Lady Darsha2005-02-07 00:37:31

  Jest to moja pierwsza książka z cyklu SW. Dla mnie 10/10. Wartka akcja, "żywi" bohaterowie, wspaniale przedstawione slamsy Coruscant. Wszystko naj...

 • Matex2005-01-13 10:12:33

  podobało mi się że z początku przedstawiano bohaterów, ich myśli i zdarzenia, oddzielnie. dopiero później sie "zespoliły", gdy Padawanka Assant, Pavan i I5 uciekali przed "łowcą z mroku".

 • Karoleki2004-12-02 10:28:01

  9+/10 jedna z moich pierwszych książek!

 • Asturas2004-11-07 13:10:11

  9/10 - doskonała. Bardzo mroczna, klimatyczna i ma doskonałe zakończenie. Dlaczego więc nie 10/10? Bo mam dość pisarzy, którzy nie rozumieją ogromu Coruscant - TO JEST PLANETA-MIASTO!!!

 • Asturas2004-11-07 13:10:08

  9/10 - doskonała. Bardzo mroczna, klimatyczna i ma doskonałe zakończenie. Dlaczego więc nie 10/10? Bo mam dość pisarzy, którzy nie rozumieją ogromu Coruscant - TO JEST PLANETA-MIASTO!!!

 • dooku2004-10-21 20:26:06

  bardzo fajna 10/10

 • Matek2004-10-07 19:31:31

  Nigdy nie lubiłem Maula jako postaci i ta książka tego także nie zmieniła. Kiedyś w księgarni była za 25 ale jej nie kupiłem bo myślałem że to kolejna łupanina jak komix Darth Maul. Jednak byłem niesamowicie zaskoczony. Wypożyczyłem ją z biblioteki i uznaję że to ŚWIETNA książka. Bardzo klimatyczna, muszę ją kupić, byłem głupi, że nie zrobiłem tego dawno temu! (Dałem książce 10/10, normalnie dąłby 9/10 ale że ostatnio miałem w łapkach same SW-gnioty, wpłynęło to na ocenę Łowcy z mroku)

 • Burzol2004-09-22 15:36:39

  Książka niezła, choć nie doskonała. Jak kto lubi Maula, to kupi ;) 8/10

 • Enekyn_Skywalker2004-09-13 11:59:45

  AAA powinna powstac ksiazka o dooku bo on jest jedna z głownych bohaterów w SW

 • Enekyn_Skywalker2004-09-13 11:52:00

  Ksiazka jest spoko , pokzuje nam ze darth Maul jest swietny w tym co robi i mozna go lepiej poznac ,
  własciwie mioał pecha ze natknoł sie w E I na Obi Wana bo spewnoscia czekała go wielka przyszłosc ale trafiła kosa na kamien . moja ocena co do ksazki to 9/10

 • Daniels572004-08-21 11:40:54

  Ta książka jest czaderska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Lord Kuba2004-08-09 08:11:47

  Zgadzam sie z wieloma poprzednikami. Ksiazka jest coooool :D Sam fakt czarnego charakteru jako glówny bohater przyciagnal mnie do niej. Watki poscigów sa bardzo fajne. POLECAM bo warto!!!

 • IZAK 022004-08-03 21:25:31

  Jedna z lepszych książek jaką czytałem. Klimat jest wydygany,a na końcu książki poprostu nie oddychałem i mało co sie nie popłakałem.To jest pozycja warta przeczytania.

 • Strejk2004-07-30 18:54:08

  Ekstra!

 • HaN2004-07-27 19:37:34

  Ksiazka jedna z najlepszych jakie czytalem. Poprostu nie sposob sie od niej oderwac. Cztalem ja na lekcjach i nawet w autobusie :). Swietni bohaterowie (szczegolnie ten pyskaty robot) do ktorych mozna poczuc autentyczna sympatie to jedna z wielkich zalet tej ksiazki. Co wazne walki (za ktorymi w ksiazkach nie przepadam) zostaly tak napisane ze nie mozna sie od nich oderwac. 10/10

 • Freed2004-05-29 21:59:02

  książka ta jest znakomita i choć na początku z rezerwą odnosiłem się do postaci Maula to po przeczytaniu tej książki chyba jednak zmieniłem zdanie
  9/10 - tylko dlatego że to książka o Maulu

 • Jedi Matizz2004-05-24 17:05:18

  Ja za to kupiłem tą książke w Auchanie w zórach bardzo tanio ... Była po 20zł. a na dodatek otrzymałem 50% rabatu więc kupiłem za 10 zł

 • qui-gon jinn z krakowa2004-05-14 21:13:01

  książka akcji a pokazujaca filozofie dwuch drog- Jedi i sith. cała ksiażka sie opiera na tych dwuch sprzczenych wyznaniach, a to przy mrocznym charakterze tworzy coś co się czyta jednym tchem.

 • Darth_Daker2004-05-09 20:02:22

  Jedna z najlepszych książek w UE.

 • Nadiru Radena2004-05-07 17:45:21

  Choć osobiście Maula bardzo nie lubię (i ta książka tego nie zmieniła) i nie uważam go za prawdziwego Lorda Sith, jakim wg. mnie jest Vader i Imperator to jednak jest on świetna. Chociaż bardziej wolę książki ala Ja, Jedi czy nawet Zdrajca, gdzie jest o wiele więcej myślenia to ta mi się spodobała. Swoją drogą ciekawe, czy równie świetnie ów pościg maula wypadłby na innej niż Coruscant planecie. Warto przeczytać.

 • Shedao Shai2004-05-07 15:28:36

  Jedyna książka, w której główną rolę gra czarny charakter. Sama książka wręcz idealna. Bez wahania postawiłem 10.

 • Kyp Durron2004-05-07 14:28:39

  zgadzam się z Marą Sky. Łowca jest super i rządzi...

 • Mara_sky2004-05-03 15:10:47

  Łowca z mroku był pierwsz książką z EU którą przeczytałam i to właśnie on sprawił, że SW nie stało sie dla mnie tylko chwilowym hobby. Do tej pory uważam, że jest to jedna z najlepszych książek SW i nie mam co do niej najmniejszych zastrzeżeń.

 • Kyle Katarn2004-04-30 01:16:19

  Również gorąco tę książkę polecam. Ma ciekawą budowę, dość nietypową dla pozycji SW ponieważ większość intrygi rozgrywa się jednej nocy jeśli dobrze pamiętam.
  W książce nie ma też dziwactw w postaci nowych super broni i czy innych "deus ex machina", które strasznie mnie irytują w EU i autorzy wielu książek mają paskudny zwyczaj wymyślania takich rzeczy w większości pozycji SW. Właściwie powinienem dać 9 bo parę małych buraczków jednak się znalazło ale ponieważ to najlepsza książka jaką czytałem ze SW ( zgadzam się z Lordem ) daję 10.

 • Anor2004-04-30 00:26:02

  Książka o tyle cikawa ze nietuzinkowa, inna i niepowtarzalna. KSiązka w której poznajemy wydarzenia czesciowo oczyma złego bohatera - tego wcześniej nie było aż tyle w SW. Ksiażka pokazująca że Maul nie był tylko i wyłącznie maszyną do zabijania. Ksiażka pięknie powiazania z TPM. Polecam szczególnie ze względu na jej mroczny klimat którego jednak dość mało w dzisiejszych pozycjach SW

 • cleric2004-04-27 20:01:23

  W mojej opinii jedna z najlepszych książkowych pozycji o SW. Dostarcza wielu rzetelnych informacji, zachowując jednocześnie mistyczną aurę Mocy dookoła.
  Pomimo że nie przepadam za Maulem, polecam książeczkę każdemu (to się nazywa subiektywny obiektywizm :))

 • Tsavong Anor2004-04-16 11:04:44

  Świetna książka. Nieustanna akcja, super zakończenie, ale przede wszystkim genialny pomysł!

 • Domator2004-04-13 08:50:27

  zapomniana ocena ode mnie to 8/10

 • Calsann2004-04-12 13:14:12

  Najlepsza książka w której główny bohater jest "zły" :) Czyta się szybko (za szybko... niestety jest krótka... i to jej jedyny minus:P)

  Zaskakujące zakończenie jest bardzo dobre...

  moja ocena 9/10 (bo nic nie jest doskonałe)

 • Domator2004-04-12 13:07:40

  Pierwsza książka z złym a tego złego wcale tak dużo nie ma, dla mnie to plus bo aula lubię w małym stopniu jednak książka jest ok. (nawet z tym Maulem ;)).
  Potwierdzam MUST READ!

 • Paweł2004-04-12 12:32:25

  Kolarz! Zadaniem recenzenta jest zachęcenie do przeczytania książki lub zniechęcenie do tego , a Ty piszesz , że jest "must read" , skoro kilka linijek wcześniej zdradziłeś zakończenie!!

  LS pisał swoją recenzję chyba jeszcze dawno , bo jest wspomniany komiks o Darth Maulu , o którym wtedy mogliśmy jeszcze pomarzyć , a teraz jest na naszych półkach ;)

  Powiem , że Łowca z Mroku jest moją ulubioną książką z SW. Wprawdzie czasem autor wciągał nas w wir akcji tylko po to , żeby później zacząć ostro przynudzać początkiem kolejnego rozdziału , ale intryga jest doskonale przemyślana , bo pomysł świetny.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..