TWÓJ KOKPIT
0

Relacja z Celebration IV :: Fandom

Celebration IV

Sztuka wyboru

Na początku raportu z Celebration IV chciałbym napisać jedną rzecz, tekst będzie dość długi (przynajmniej jak na raport), ale nie jest w żaden sposób w stanie oddać całości konwentu. Jedna osoba nie byłaby w stanie tego ogarnąć, dlatego w wielu miejscach posiłkowałem się zdjęciami z starwarsblog.wordpress.com czy Rebel Scum, bo fizycznie nie byłem w stanie pójść i zobaczyć każdego z punktów programu. Nie moje zdjęcia mają oznaczone źródło pochodzenia, ale większość jest „unikalna”, więc zachęcam do dokładne przejrzenia wszystkich galerii, bo jak pisałem już, nie byłem w stanie wszystkiego ogarnąć z trzech podstawowych powodów. Pierwszy to taki, że wiele rzeczy nakładało się z sobą czasowo, przez co trzeba było wybierać. Drugi to fakt, że sam kompleks jest dość duży, przez co przejście między jedną a drugą salą może zajmować nawet i dziesięć minut, ale to i tak nic, bo w większości przypadków trzeba stać w kolejce zanim się do tej sali wejdzie, o tym jeszcze napiszę później. A trzecia rzecz to fakt, że niestety nie można się na większość paneli spóźnić. Sale są zamknięte od środka i niestety dwukrotnie tak miałem, że przychodząc dosłownie trzy minuty po czasie, nie mogłem uczestniczyć w panelu. Dlatego czasem warto było zrezygnować z niektórych rzeczy, by móc spokojnie obejrzeć inne. Niemniej jednak, mając ogólne rozeznanie, łatwiej mi zlokalizować i opisać pewne rzeczy, dlatego pozwoliłem sobie je dodać do tego raportu (jak choćby Jedi Training – wystarczyło dwa razy po pięć minut, by wiedzieć, o co chodzi). Owszem przede wszystkim będę pisał o tym, co widziałem i doświadczyłem sam.

Natomiast by pomóc niejako poruszanie się po tym raporcie, poniżej publikuję spis treści. Pierwsze strony nie dotyczą bezpośrednio Celebration IV, a raczej skupiają się na kwestiach lokalizacji i logistyki, ta druga może być przydatna dla osób wybierających się na Celebration Europe bądź Celebration V (jeszcze nie zapowiedziany). W dalszej części skoncentruję się już na programie dzień po dniu, z szczególnym uwzględnieniem tego, co widziałem na własne oczy.

I jeszcze jedna drobna uwaga, nazwy pozostawiam w oryginale, także dlatego, by łatwiej było odnaleźć analogiczne na przyszłych imprezach tego typu.

Spis treści


(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


TAGI: Celebration (9) Konwent (55) Relacja (301) Zdjęcia (7)
Loading..