TWÓJ KOKPIT
0

Relacja z Celebration IV :: Fandom

Podsumowanie

Tak jak mówiłem na samym początku, konwent taki jak Celebration IV to przede wszystkim sztuka wyboru, nie ma możliwości zobaczyć wszystkiego, bo albo siedzi się cały czas w sali dla kolekcjonerów, albo obserwuje pokazy organizacji fanowskich czy samych fanów, albo ma się do wyboru olbrzymią liczbę ciekawych paneli o książkach, komiksach, grach, ale przede wszystkim spotkań z Twórcami Gwiezdnych Wojen. Krótko opiszę tylko to, co straciłem. Wielu z tych rzeczy nawet nie udało mi się sfotografować.

Fan Fair Hall (Hall G)
501 Legion organizował tam swoje pokazy, ale także imprezę pt. „Droid Hunt”, gdzie trzeba było chronić droidy, zanim dopadli je Imperialni, „Stormtrooper Olympics”, gdzie różne zespoły z 501 Legionu walczyły ze sobą w wspólnych konkurencjach sportowych, czy oczywiście wspólne zdjęcie (które tak na prawdę odbyło się w lobby w South Hall).
O Dioramach czy Jedi Training Stage już pisałem, ale nie zauważyłem np. Anakin’s Workshop – miejsca, gdzie fani mogli próbować swoich sił z klockami LEGO.
Podobnie zresztą było z Kessel Run, pokazami wybuchowanych R2-D2 czy turniejami Wizardów. Wszystko działo się gdzieś w tle, podczas gdy ja byłem zajęty innymi rzeczami.

Fan Stage
Tam odbywały się pokazy strojów organizowane przez 501 Legion, ale także panele Hasbro, czy Wizardów, którzy zapowiedzieli np. „Hoth Battle Pack”, ale także pokazywano nową wersję podręcznika RPG.
Były tam także takie pokazy jak „The Ultimate Star Wars Fan Road Trip”, gdzie trzech przyjaciół opisywało swą drogę na CIV. Odbyły się tam także pokazy Rebel Legionu, spotkania z artystami, czy właśnie wspomniany już „The Force Among Us”.

Sala Concourse Stage prowadzący Jay Laga’aia.
Warto wspomnieć, że na sam początek odbyło się dodatkowo płatne śniadanie z Jayem. Z innych rzeczy był panel o charakteryzatorach – „Creature Make-up” z Brucem Spencem (Tion Medon), spotkanie z Carrie Fisher (darmowe, płatne było wieczorem w sobotę), spotkanie z twórcami Modeli – Jonem Bergiem, Lornem Petersonem i Donem Biesem, oraz godzina z Jayem – podobno przepełnionana muzyką i gagami. Dalej było „VFX Rock Stars” z twórcami efektów specjalnych – Richardem Edlundem, Johnem Knollem, Dennisem Murenem, Kenem Ralstonem czy Philem Tippettem, spotkanie z twórcami filmu „Fanboys”, spotkanie z okazji 30 lecia Sagi, z twórcami od strony technicznej (Burtt, Eldlund,Ralstone, Reynolds, Tippett czy Watts), oraz zmagania fanów ocenianie przez Jaya, Tima Rose (ROTJ), Andy’ego Secombe (TPM – Watto) oraz Steve’a Sanasweeta). Jay nie zapomniał także o dzieciach, z którymi śpiewał piosenki w niedzielny poranek, a potem spotkał się z Rayem Parkiem, czy Fettami – Jeremym Bullochem, Danielem Loganem czy Temuerą Morrisonem. Z innych tego typu spotkań miał jeszcze z Wookiemie (Peter Mayhew – Chewbacca, oraz Michael Kingma – Tarfull) czy Ewokami – Margo Apostolos, Kenny Baker, Debbie Carrington, Rusty Goffe, Mike Edmonds, Felix Silla oraz Kevin Thompson. Plus te panele na których byłem, warto też dodać, że część paneli się powtarzała w sposób troszkę mniej widoczny, bo ze wzgledu na brak jednej czy dwóch osób, kolejna edycja miała trochę inny tytuł, acz dotyczyła praktycznie tego samego.

Petree Stage – Scott Chernoff
Tu odbyło się przedstawienie The One-Man Star Wars Trilogy z Charle Rossem, konkurs kostiumów w którym werdykty wydawali Dave i Loue Elsey (twórcy makijażu w ROTS), Gerald Home (Tessek) oraz Rena Owen (Taun Wee), w drugiej edycji dwie ostatnie osoby zastąpili Jerome Blake (Mas Amedda) oraz Simon Williams (Max Reebo). Spotkanie z weteranami sagi, acz trochę zapomnianymi – Paul Blake (Greed), Anthony Forrest (Fixer), Garrick Hagon (Biggs) czy Colin Higgins („Wedge” w bazie na Yavin), spotkanie z twórcami Robot Chicken – Sethem Greenem i Mattem Senreichem, spotkanie z twórcami Family Guy (odcinka o SW) – Sethem MacFarlane’em. „Indiana Jones Classic”, czyli Ben Burtt, Richard Edlund, Dennis Muren, Norman Reynold i Robert Watts wspominający pierwsze trzy filmy z serii.

Celebration Theater – Dave Collins
Tu można było obejrzeć preview filmów „Fanboys” czy „5/25/77”, odbył się też panel z twórcami droidów – Donem Biesem, Danielem Deutcshem i Billym Brooksem, spotkanie z Johnem Knollem, pokaz tatuaży, oraz previeew fanfilmu Return of Pink Five Volume III, a także wspomanine przeze mnie spotkanie z Mattem Woodem (na którym nie byłem), czy wideokonferencja z Nickem Gillardem, który akuratnie przebywał w Pradze.

Behind The Scenes Stage – Doug Steves
Tu było także spotkanie z J.W. Rinzlerem nt. książki „The Making of Star Wars”, Archologia Indiany Jonesa z Davidem West Reynoldsem, spotkanie z twórcami albumu „The Art of Ralph McQuarrie”, „Basement Independent Film with Hollywood Results” – panel dla początkujących filmowców z Shanem Fluxem, który w roku 2006 dostał nagrodę George Lucas Selects za film „Pitching Lucas”, panele z twórcami Robot Chicken, spotkanie z Hansem Jenssenem i Richardem Chasemorem nt. „Star Wars Incredible Cross Sections”, czy z Matthew Reinhartem nt. książki „The Art of Pop-Up”, oraz spotkania z twórcami „You can draw Star Wars” – Bonnie Burton, Tom Hodges oraz Matt Busch i na koniec „Wookieepedia Trivia!” – czyli konkurs wiedzy z twórcami online’owej encyklopedii.

Ale to oczywiście tylko wielki skrót tego, co można było tam zobaczyć, mam nadzieję, że następnym razem zobaczę jeszcze więcej i będę równie zadowolony. Do pewnych rzeczy, jak kolejki trzeba się przyzwyczaić, szybko wchodzą w krew, organizacja konwentu jest zupełnie inna, niż to, do czego przywykliśmy. Jedne rzeczy robimy lepiej, inne gorzej, ale większość inaczej. A to, co pozostaje z pewnością najbardziej męczące to prawie 30 godzinna podróż z Wrocławia do Los Angeles i takaż sama z powrotem. Ale i tego w żaden sposób nie żałuję, mam tylko nadzieję, że dane mi będzie zobaczyć jeszcze kilka kolejnych odsłon tego konwentu. Większość zdjęć poniżej pochodzi z OB (oficjalnego bloga), oznaczone inaczej z RS (Rebel Scum)


Śniadanie fanklubowe (zdj. RS)


Wspólne zdjęcie 501 Legionu


Gary Kurtz na panelu o 25/5/77


Fani Wojen Klonów


Panel z Carrie Fisher


Fan Wampy


Pokaz tatuaży


Tatuaże c.d.


Konkurs strojów


Konkurs strojów


Konkurs strojów


Kessel Run


Zapowiedzi Wizardów – Hoth Battle Pack (zdj. RS)


Zapowiedzi Wizardów – nowy starter do miniatur (zdj. RS)


Zapowiedzi Wizardów – Rebels and Imperials (zdj. RS)


Zapowiedzi Wizardów – RPG w 2008 (zdj. RS)


I zaproszenie na Celebration Europe

Spisał: Lord Sidious
Na koniec jeszcze bonusy, czyli:
Wywiad z Shelly Shapiro
Wywiad z Aaronem Allstonem
Temat na forum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 (21)


TAGI: Celebration (9) Konwent (55) Relacja (301) Zdjęcia (7)
Loading..