TWÓJ KOKPIT
0

Zmiany w ''Powrocie Jedi'' :: Klasyczna Trylogia

Zmiany:

Oto lista zmian epizodu 6, od pierwszej wersji z roku 1983 aż do edycji DVD z 2004 roku. Na koniec słów kilka o zmianach audio.
Jak w przypadku wszystkich filmów zmieniono czołówkę Foxa.
Także oryginalny zielony napis Lucasfilm został zastąpiony w pełni animowaną i kolorową wersją loga.
Poprawiono compositing w tej scenie. Dzięki temu skrzydło TIE Fightera nie jest już prześwitujące. Widać to zwłaszcza na prawym dolnym skrzydle myśliwca, przez które w oryginale było widać Endor.
Wyeliminowano problem z tłem przy TIE Fighterze.
W wersji specjalnej z roku 1997 zastąpiono starą muzykę i piosenkę "Lapti Nek" nowym "Jedi Rocks". Do tej sekwencji dodano też wiele więcej akcji. Wykorzystano zarówno sceny nie użyte w montażu w 1983, jak również nakręcono nowe na błękitnym ekranie (jak choćby tę z kukiełką Rappertunie, dodaną na scenie). Warto zwrócić uwagę, że górne zdjęcie jest jedynym na którym można zobaczyć na DVD Sy Snootles w wersji kukiełkowej. W pozostałych scenach jest poprawiona komputerowo.
W tym ujęciu nie tylko zwiększono rozmiar kapeli, ale także poprzestawiano jej umieszczenie na ekranie. Widać, jak przesunięto na ekranie Maxa Reebo.
Oryginalna sekwencja składała się z 26 ujęć. Nowa ma ich 43 i zawiera również takie, których mimo nakręcenia nie wykorzystano w oryginalnej wersji. Obie sceny powyżej to właśnie takie przypadki.(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


TAGI: DVD (23) Epizod VI: Powrót Jedi (45) zmiany w filmach (5)
Loading..