TWÓJ KOKPIT
0

Materiały prasowe: o filmie :: Mroczne widmo

Dawno, dawno temu
w odległej galaktyce...


Dwadzieścia dwa lata temu powyższe słowa po raz pierwszy ukazały się na ekranach kin całego świata zwiastując narodziny nowej legendy. "Gwiezdne wojny", "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi" oraz ich wersje specjalne gromadziły przed ekranami całe pokolenia widzów oferując im wszystko to, co stanowi o sile kina, chwile pełne napięcia, grozy i humoru, wielką przygodę i wspaniałą zabawę, opowieść o walce dobra ze złem i konflikcie między człowiekiem a techniką.

"Gwiezdne wojny" to nic innego jak współczesna baśń filmowa zrodzona siłą wyobraźni George'a Lucasa. Lucas wzbogacił swoją epicką opowieść, opartą na znanym z setek podań i mitów motywie odysei bohatera, o elementy zaczerpnięte z charakterystycznych dla amerykańskiej kultury masowej westernów i awanturniczych opowieści oraz legend o japońskich samurajach. Zdaniem socjologów "Gwiezdne wojny" były reakcją na aferę Wategrate, wojnę w Wietnamie i upadek mitu bohatera w kulturze amerykańskiej.

Teraz dzięki filmowi "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" poznamy początek sagi. Darth Vader jest obiecującym dziewięciolatkiem o imieniu Anakin Skywalker, a Obi-Wan Kenobi - młodym i ambitnym rycerzem Jedi. Anakin pozna swoje przeznaczenie i wyruszy w podróż, której tłem będzie galaktyka stojąca w obliczu konfliktu zagrażającego jej istnieniu.


TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (60) Prasa (27)
Loading..