TWÓJ KOKPIT
0

Revenge of the Sith: The Movie Storybook :: Książki


Autor: Alice Alfonsi
Oryginalny tytuł: Star Wars: Revenge of the Sith: The Movie Storybook
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Randomhouse 2005
Przekład: ---
Ilustracja na okładce i w środku: Lucasfilm
Stron: 48
Cena: 7.99 USD


Minęły trzy lada od tajemnego ślubu Anakina i Padme. Wojny Klonów wciąż trwają, a rycerze Jedi walczą przeciw Separatystom...

Recenzja Lorda Sidiousa

Jest to właściwie jedyna nie wydana w Polsce książeczka z serii Opowieść filmowa (wydane wcześniej przez Egmont: TPM, AOTC, ANH, TESB i ROTJ). I choć od wydania poprzedniej dzielą ją trzy lata różnicy, trudno dopatrzeć się jakiś radykalnych zmian. To wciąż jest przede wszystkim książeczka z obrazkami dla dzieci i to nie ma prawa się w żaden sposób zmienić.

Na próżno zatem szukać tu polityki, ale też i zbędnego kuszenia, mieszania w głowie tak dzieciom, jak i Anakinowi, więc nie znajdziemy tu ani Kashyyyku, ani wielu scen kuszenia w operze, wręcz przeciwnie jest tylko ukazany zarys historii bez przyczynowości i skutkowości. Dzięki temu owszem mamy choćby kilka stron na pokładzie Niewidzialnej ręki, a potem przeskoki. Jednak tu cały czas trzeba pamiętać, że sama Zemsta dostała oznaczenie PG-13, podczas gdy ta pozycja jest ewidentnie kierowano do poziomu siedmiolatków, które powoli zaczynają czytać, których świat jest jeszcze nie skażony przemocą, polityką ale i rozterkami miłosnymi, czy trudnością wyborów. Pod tym względem ROTS nadaje się na materiał bardzo słabo, acz autorka, Alice Alfonsi stara się z tego wybrnąć i w sumie udaje się jej.

Dodatkowo możemy, jak zwykle zresztą w tej serii, liczyć na bardzo ładne zdjęcia, które czynią tę pozycję ciekawą rzeczą dla kolekcjonerów, bo to fajnie jest posiadać nie ze względu na fabułę, a właśnie zdjęcia. Tylko jest mały problem, a mianowicie taki, że niektóre z nich są pomieszane i tak zdjęcie formacji Wookieech pojawia się koło tego w którym Yoda żegna się Tarffulem i Chewbaccą, acz to drobne szczegóły.

Ogólnie rzecz ujmując jest zdecydowanie gorzej w oddaniu sedna filmu, niż w poprzednim przypadku, acz wynika to ze specyfiki III Epizodu. Trudno opisywać dziecku subtelności gierek słownych i spisków Palpatine’a tak jak i brutalny pojedynek Obi-Wana i Anakina. Rozkaz 66 to właściwie jedno zdjęcie Aayli. Tu ważne jest to, by dzieciak się tym bawił i w sumie powinien być zadowolony, reszta nie ma większego znaczenia.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Jakość zdjęć: 8/10
Opis świata: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2007-11-28 21:00:29


TAGI: Alice Alfonsi (3) Epizod III: Zemsta Sithów (50) Random House (25)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..