TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Miniatures - Przywracanie figurkom oryginalnego wyglądu :: Bitewniaki


Opracował: Nestor
Na podstawie artykułu: Simple Repositioning

Czy męczą was czasem powyginane figurki? Odkształcone miecze, powykrzywiane kończyny i wszelkie odchylenia? Jest na to sposób! Wystarczy tylko gorąca woda, by móc przywrócić miniaturkom oryginalny wygląd.

Metoda gorącej wody najlepiej działa na elementy takie jak ramiona, czy nogi. Dla przykładu czasami podczas transportu, miecze figurek deformują się i takie właśnie zostają po wypakowaniu. Ta metoda gwarantuje działanie, na taki właśnie element jakim jest miecz świetlny.
Będziesz potrzebował dwóch naczyń żaroodpopornego, szklanek, lub kubków oraz wody. Naczynia muszą być takiej wielkości by zmieściła się w nim dana figurka. Proces, który poniżej opisujemy podgrzewa plastik, dlatego nie korzystaj później z używanego kubka. Dla bezpieczeństwa korzystaj z niego już tylko do „prostowania” miniaturek. Nie wlewaj tez za dużo wody do naczynia, musisz pamiętać, że woda będzie wrzeć. Przegotowaną i wrzącą wodę wlej do kubka, pamiętaj żeby robić to ostrożnie, by się nie poparzyć. Równie dobrze można wlać wodę z czajnika, lub też przegotować ją w naczyniu w mikrofalówce. Kiedy woda nabierze już odpowiedniej temperatury, wyciągnij kubek z mikrofalówki. Teraz wszystko jest gotowe do rozpoczęcia procesu odkształcania. Do wrzątku włóż miniaturkę – podstawką do dołu - i pozostaw ją tam jakieś 30-40 sekund. Pamiętaj o bezpieczeństwie, dlatego wskazane jest wyciąganie figurki za pomocą łyżki. Pod żadnym pozorem nie rób tego ręką!
Po wyciągnięciu z wody figurka powinna powrócić do swojego pierwotnego wyglądu. Plastik ma niejaką „pamięć” swojego oryginalnego ułożenia, dlatego powinien się sam ułożyć. Natomiast, jeżeli miniaturka nie będzie się odkształcać, wtedy sam ułóż dłonią dowolną pozycję miecza lub kończyny. Kiedy ten zakończysz już prostowanie, musisz włożyć miniaturkę do drugiego naczynia, z zimną wodą. Pozostaw je tam kolejne 30-40 sekund. Po wyciągnięciu figurka powinna zostać na stałe w pozycji, jaką nabyła przed włożeniem do zimnej wody.
Poniżej prezentujemy kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać:
-metoda gorącej wody działa tylko na pokrzywione kończyny i miecze
-plastik ma „pamięć” pierwotnego ułożenia, dlatego czasem jego powrót do oryginalnego kształtu może potrwać troszkę dłużej po wyciągnięciu z gorącej wody
-czasami należy zostawić miniaturkę, zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie trochę dłużej
-dzięki tej metodzie możesz na własną modłę układać niektóre lementy figurek, na przykład: głowy Battel Droid’ów


TAGI: Star Wars Miniatures (97)
Loading..