TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Dagobah :: Karcianki

Dagobah to trzeci duży dodatek do karcianki SWCCG. W wersji limitowanej ukazywał się od kwietnia 1997 roku. Zawiera 180 kart (90 dla Ciemnej Strony Mocy i 90 dla Jasnej Strony Mocy), w tym 80 kart rare, 50 uncommonów i 50 commonów.

Zestaw ten wprowadza do gry miejsca, stworzenia i postaci z V części Gwiezdnych Wojen: Imperium Kontratakuje, a konkretnie z środkowej części filmu, gdzie Luke udaje się na Dagobah, a reszta Rebeliantów ucieka przed Imperium po ataku na Hoth.

O dodatku:
Dagobah rozszerzył bogaty i tak już wachlarz czarnych charakterów. Wśród ciekawszych kart możemy znaleźć takich łowców nagród jak Dengar, Bossk, IG-88 czy Zuckuss. Każdy z łowców otrzymał także swój własny statek. Warto też wspomnieć o dużej ilości „imperiali” w tym dodatku.

Pojawił się także okręt flagowy Lorda Vadera - Super Niszczyciel Executor (po raz pierwszy karta statku pojawiła się w orientacji poziomej a nie jak do tej pory pionowej) wraz z własnymi lokacjami, jak np. komora medytacyjna Lorda Vadera.

Jeśli chodzi o samą planetę Dagobah to otrzymujemy kilka lokacji, jak np. bagna, czy też chatka Yody oraz stworzenia, które zamieszkują bagnistą planetę. Dagobah jest miejscem, gdzie Luke zaczyna pobierać nauki u mistrza Yody więc nie mogło zabraknąć kart bezpośrednio z tym związanych. Mistrz Yoda pojawia się jako pierwszy charakter, który jest Mistrzem Jedi (Obi-Wan Kenobi w dodatku „Premiere” należał do „Rebelii”) a game text karty wzorowany jest na jego charakterystycznym sposobie mówienia.

W dodatku Dagobah pojawił się także nowy rodzaj kart:
  • Jedi Tests. Dzięki tym kartom możemy przy pomocy mentora (postać o wyższym „ability”) wytrenować postać na Rycerza Jedi.

Pojawia się także kolejna wersja Luke’a, tym razem jako „Son of Skywalker”, który wręcz idealnie nadaje się aby wytrenować go na Rycerza Jedi, używając kart „Jedi Tests”.

Wygląd boosterów:
Boostery tym razem są barwy ciemnozielonej. Można śmiało powiedzieć, że oddają klimat bagiennej planety. Na opakowaniu widzimy oczywiście Mistrza Yodę oraz m.in. czterech łowców nagród: Bosska, Dengara, IG-88 oraz Zuckussa. Po raz kolejny opakowanie boostera śmiało zachęca do kupna, jest ładne do tego charakterystyczne, więc można je od razu rozpoznać wśród innych boosterów z poprzednich dodatków.

Karty:
Tym razem dostaliśmy strasznie nierówne ilustracje. Z jednej strony mamy genialne ujęcia na takich kartach jak wspomniane wyżej „Son of Skywalker” czy „Executor”, a z drugiej niczym niewyróżniające się karty imperiali. Największym plusem kart są niezwykle klimatyczne ilustracje związane z tytułową planetą oraz przedstawiające głównych łowców nagród (wynajętych aby odnaleźć statek Hana Solo) oraz ich osobiste statki.Ciekawostką jest pojawienie się „nowego” rodzaj efektu. Nie można tego brać na poważnie gdyż jest to tylko żart producentów gry. Na karcie „Yoda’s Hope” zamiast napisu „Effect” mamy stylizowaną na język Yody nazwę „Effect This Is”.Boostery:
Dodatek ten był sprzedawany w postaci bosterów, zawierających 9 kart (i w większych pakach zawierających po 60 bosterów). Każdy boster zawierał jedną kartę rare, trzy uncommony i pięć commonów. Starterów nie produkowano.

Dagobah Revised Unlimited:
Dodatek ten przestał być produkowany w grudniu 1999 roku, kiedy to do sprzedaży trafił dodatek Dagobah Revised Unlimited, czyli białoramkowa wersja tego dodatku (warto wspomnieć, że cześć kart miała jeszcze wprowadzone drobne poprawki w "game textach").

ogór

Zdjęcia kart pobrano z swccgpc


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 1,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Darth Ados 1 2010-02-05 21:16:03


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..