TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Hoth :: Karcianki

Hoth w wersji limitowanej jest drugim dużym dodatkiem po A New Hope do SWCCG. Zawiera 162 karty (po 81 dla każdej ze stron) i był sprzedawany od listopada 1996 roku. Dodatek ten zawiera 54 karty rare, 54 uncommon i 54 common.
Zestaw ten wprowadza miejsca i postaci związane z Bitwą o Hoth. Jest też zarazem pierwszym dodatkiem do SW CCG, który w całości czerpie z V części Gwiezdnych Wojen: Imperium Kontratakuje.

O dodatku:
Wszystkie karty w tym dodatku są związane z planetą Hoth. Dostajemy tutaj pierwsze lokacje mroźnej planety, pilotów Eskadry Łotrów walczących przeciwko Imperium, oddziały Snowtrooperów, maszyny kroczące i wiele innych kart związanych z samą bitwą. Można śmiało zaryzykować tezę, że w tym dodatku zostały bardzo dobrze wykorzystane wszystkie możliwe aspekty gry związane z Bitwą o Hoth i lodową planetą.

Dodatek ten wprowadza do gry nową umiejętność, czyli „persona”. W „Nowej Nadziei” poznaliśmy Luke’a jako chłopca z maleńkiej farmy wilgoci. W „Imperium Kontratakuje” jest już szanowanym członkiem Sojuszu Rebeliantów w stopniu komandora. Tak też jest w SW CCG. „Persona” umożliwia nam zamienienie słabszej wersji Luke’a na mocniejszą wersję (np. na Commander Luke Skywalker). Najprościej mówiąc wszystkie karty np. z „Luke’iem” w tytule odnoszą się do tej samej, jednej osoby jaką jest Luke Skywalker (np. na stole może znajdować się tylko jeden Luke, gdyż jest on postacią unikalną).

Wygląd boosterów:
Nikogo nie powinien dziwić fakt, że boostery z dodatku Hoth są koloru białego. Na opakowaniach widzimy śnieżnych szturmowców i maszyny kroczące Imperium oraz Wampę. Trzeba przyznać, że porównując wygląd boostera Hoth ze swoimi dwoma poprzednikami, można śmiało stwierdzić, że jest on najładniejszy. Osobie, która zaprojektowała ów booster należą się słowa uznania, za uchwycenie klimatu mroźnej planety.

Karty:
Ilustracje na kartach ewoluują z dodatku na dodatek. Nie są może idealne, ale widać, że osoby odpowiedzialne za wybór ilustracji naprawdę włożyły wiele pracy aby wybrać najbardziej klimatyczne ujęcia na karty. Kolory wydają się ostrzejsze a filmowe ujęcia wyraźniejsze. Tak jak w przypadku poprzedniego dodatku, niektóre ilustracje zostały stworzone na potrzeby gry jak np. Tautaun Handler.

Ciekawostką jest fakt, że karta K-3PO „pojawiła się” także w wersji alternatywnej. Ilustracja z tej karty przez pomyłkę została także umieszczona na karcie R-3PO. Owa karta zawiera prawidłowy game text, lecz błędną ilustrację. Po mimo błędu karta K-3PO jest umieszczona na liście alternatywnych wersji kart SW CCG. „Naprawioną” kartę można było znaleźć w boosterach Hoth Revised Unlimited.Boostery:
Dodatek był sprzedawany w boosterach, każdy liczący po 15 kart (i w pakach zawierających po 36 bosterów). Każdy booster zawiera jedną kartę rare, cztery uncommon i dziesięć commonów. Starterów nie produkowano.

Hoth Revised Unlimited:
We wrześniu 1998 roku zaprzestano produkcji tego dodatku, a rozpoczęto produkcję Hoth Revised Unlimited, który różnił się od Hoth białymi obwódkami, a w niektórych kartach wprowadzono poprawki w tzw. "game textach". Boostery Hoth Revised Unlimited zawierały 9 kart.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Darth Nihlious 8 2010-02-26 13:36:44


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..