TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Miniatures - Zemsta Dartha Vadera (autor Andaral) :: Bitewniaki

Rebelia przegrywa bitwę nad Endorem, ginie Admirał Acbar. Części floty udaje się uciec pod dowództwem Lando i Hana. Luke przegrywa pojedynek z Vaderem. Na prośbę Vadera, Imperator zezwala, aby Luke został jego uczniem. Vader oficjalnie zabiera syna na Yavin IV, by leczyć syna po ranach zadanych przez Imperatora. Lord Sithów ma jednak inne plany wobec syna.

Po roku wraca z synem na Gwiazdę Śmierci i pozostawia go pod opieką Imperatora. Sam natomiast udaje się w poszukiwaniu floty Rebelianckiej. Imperator jest zaślepiony zwycięstwem Imperium, triumfuje.

Gwiazda Śmierci, sześć miesięcy później. DarthVader powraca z kolejnej misji, ale nie sam, przy jego boku stoi jego syn, który pomaga ojcu powrócić na Jasną Stronę Mocy. Imperator nie wie, że szkoli klona Luka, którego podstawił mu Vader. Teraz, gdy obaj wrócili na drugą Gwiazdę Śmierci mają do wykonania bardzo trudną misję, pokonać Imperatora i objąć władzę nad Imperium Galaktycznym. Lord Vader marzy również o odnalezieniu jego córki, księżniczki Leii, która nie zaginęła jednak podczas bitwy o Endor. Jest ona więziona przez Imperatora w specjalnie zbudowanej celi, otoczonej isalamirami. Vader myśli o podpisaniu paktu z rebeliantami, w zamian obieca wznowienie działań Senatu i zaprzestania prowadzenie działań wojennych. W Galaktyce ma zapanować pokój, a Vader ma poparcie sporej części wysoko postawionych oficerów i wojska. Luke Skywalker dowiaduje się gdzie więziona jest jego siostra, postanawia ją uwolnić przed pojedynkiem. Mroczny Lord Sithów o tym nie wie, ale wyczuwa córkę, że jest blisko. Ojciec i syn wylądowali na pokładzie Gwiazdy Śmierci II. Imperator znajduje się w sali tronowej, chroniony przez swoją Czerwoną Gwardię. Vader musi wyłączyć pole siłowe, a Luke uwolnić Leię.

Strony zaczynają grę w:
Imperium - Flight Control Center (tiles Sala Tronowa)
Nowe Imperium - Hangar Bay

Etap I: Po aktywacji postaci, Luke dociera i uwalnia siostrę z więzienia (pomieszczenie Detection Block).
Etap II: Luke i Leia docierają do Vadera, który czeka na nich obok Tractor Beam. Gwardzista stojący przed drzwiami sali tronowej, nie może zobaczyć Luka i Leii.
Etap III: Vader wyłącza pole siłowe, gwardzista wchodzi do sali tronowej, droga jest wolna, Luke i Leia mogą podejść do niej.
Etap IV: Vader, a następnie Luke i Leia wchodzą do sali.
Etap V: Imperatora i klon Luka muszą zginąć.

Imperium 100 punktów:
- Imperator Palpatine
- Luke Skywalker, Jedi Knigth (Klon - Dark Jedi)
- Royal Guard x3

Nowe Imperium 100 punktów:
- Darth Vader, Sith Lord
- Luke Skywalker, Jedi Knigth (Jedi Master)
- Princes Leia, Senator

Grać należy na mapie dodanej do Rebel Storm: Starter.


TAGI: scenariusz SWM (11) Star Wars Miniatures (97)
Loading..