TWÓJ KOKPIT
0

IV RZESZOWSKIE SPOTKANIE FANÓW STAR WARS :: Fandom

Data: 14.10.2006
Miejsce: Wojewódzki Dom Kultury, "Kuźnia"

Program spotkania:
 • komiks Purge,
 • prezentacja wybranych fanfilmów,
 • sześciolecie Rzeszowskiej Akademii Mocy: prelekcja,
 • dyskusje i rozmowy.

  Spotkanie przygotowywane pieczołowicie nie mogło oczywiście wyglądać tak jak mieliśmy w planach. Po raz pierwszy mieliśmy spotkać się w Wojewódzkim Domu Kultury i tak się stało. Tylko, że komputer się zepsuł. Mangowcy i komiksiarze, którzy mieli spotkania wcześniej zrezygnowali, ale fanów Star Wars nie tak łatwo zrazić, poradzą sobie w każdych warunkach. Mieliśmy na szczęście wywiad z McGregorem z TopGear na kasecie video, filmiki ze starych gwiezdno-wojennych imprez na DVD oraz komiks "Purge" w wersji papierowej. Więc było co oglądać i przede wszystkim z czego się pośmiać. Było to bardzo zabawne spotkanie. Głównie za sprawą Andrzeja, który żywo komentował stare nagrania z udziałem RAMowiczów.  Historyczna chwila – opanowaliśmy salę audiowizualną w WDKu


  Równie zabawnie było w "Kuźni", gdzie odbyła się część nieoficjalna spotkania. Gwiezdnych Wojen było w naszych rozmowach stosunkowo niewiele, ale za to Andrzej sypał anegdotkami jak z rękawa.  "Mógłby pan mi podnieść szczękę?" – z opowieści masażysty ;)


  W którymś momencie udałyśmy się z Doris do łazienki, która mieści się piętro wyżej niż położona w piwnicy "Kuźnia". Kiedy z niej wyszłyśmy naszym oczom ukazały się sine kłęby dymu unoszące się w górę po schodach. Spojrzałyśmy tylko po sobie. Obie wiedziałyśmy doskonale, że to z całą pewnością robota naszych drogich fanów SW. I nie myliłyśmy się. Zresztą reszta wieczora minęła fanom na podpalaniu stołów, rozbijaniu popielniczek i bryzganiu woskiem. To cud, że knajpa nie poszła z dymem.


  Nim buchnęły płomienie…


  …i sine dymy zasnuły lokal.


  Kasis


 • TAGI: Relacja (301) Rzeszów (32)
  Loading..