TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


13 miesiąc wojny

Krótko po rocznicy wybuchu wojny komandosi Republiki - a konkretnie oddział Delta - zdołali odbić z rąk Trandoshan zaginiony zawczasu krążownik klasy Acclamator, "Oskarżyciela". Trandoshanie planowali sprzedać okręt separatystom w zamian za droidy bojowe, jednak dzięki interwencji komandosów do przejęcia krążownika nie doszło.

Inny odzział komandosów - Omega - brał w tym czasie udział w oczyszczaniu Perlemiańskiego Szlaku Handlowego z grasujących tam oddziałów separatystów. Po kilku udanych akcjach w okolicach Korelii grupa została przygwożdżona na pokładzie uszkodzonego statku, uratował ich jednak, wracający z misji na "Oskarżycielu" oddział Delta.

W tym czasie od Republiki odłączyła się również planeta Sullusta, istotna ze względu na jej położenie względem Szlaków Handlowych Rimmy, oraz Drogi Hydiańskiej. W związku z tym rozgorzały walki dowodzone ze strony Republiki przez Gideona Tarnina.

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi poprowadzili zwycięską bitwę o Skye.

Na Coruscant rozpoczęła się tajna misja specjalnej grupy złożonej między innymi z dwóch oddziałów komandosów Republiki pod przywództwem mandaloriańskiego wojownika - Kala Skiraty. Jej celem było zneutralizowanie zagrożenia ze strony terrorystów z Jabiim, gdzie w tym czasie dochodziło do krwawych walk między obiema stronami konfliktu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (13) 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..