TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


2 miesiąc wojny

Hrabia Dooku udał się na targaną wojnami planetę Rattatak, gdzie podczas walk na olbrzymiej arenie Kocioł chciał wyłonić następcę Jango Fetta. Tam poznał mroczną Jedi - Asajj Ventress, którą następnie zwerbował.Pod okupacją Republiki znalazła się niezwykle bogata planeta Aargau. Obie strony kontynuowały też działania wywiadowcze.

Była padawanka Mace’a Windu, Depa Billaba, została wysłana na ojczystą planetę swego mistrza, Haruun Kal. Jej zadaniem było zorganizowanie powstania przeciwko tamtejszemu rządowi współpracującego z separatystami.

W międzyczasie młody Boba Fett stacza pojedynek z łowcą nagród rasy Gen'Dai, a także przyjmuje na zlecenie Hutta Jabby swoje pierwsze zlecenie. Jabba i inne klany Huttów pozostają w cieniu, nie angażując się w konflikt pomiędzy Republiką a Konfederacją.

Opierając się o informacje dostarczone przez siatkę Quinlana Vosa, Aayla Secura i Kit Fisto udaremnili sabotaż na Kamino. Jeden z naukowców chciał zarazić klony nano-wirusem, zginął jednak od własnej broni, gdy Jedi wkroczyli do akcji.


Pierwsza Bitwa o Kamino była bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca i chrztem bojowym dla specjalnego oddziału żołnierzy ARC. Walki toczyły się zarówno na powierzchni planety, gdzie dowodziła mistrzyni Jedi Shaak Ti, jak i w kosmosie, gdzie Konfederację wspierała flotylla Kalamarian pod dowództwem komandora Meraia. Republika zdołała obronić Kamino. Taki rozwój wydarzeń był zgodny z planem Mrocznego Lorda Sithów, Dartha Sidiousa, ponieważ separatyści stracili przewagę, a wojna mogła trwać nadal.

1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..