TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów

22 miesiąc wojny


Powoli kończył się drugi rok wojny, kiedy okazało się, że coraz trudniej nabyć kryształy stygium – minerał wykorzystywany do maskowania statków kosmicznych przed wszelkiego rodzaju czujnikami. Separatyści wysłali więc swoje okręty do Mgławicy Dreighton, gdzie kiedyś mieściły się kopalnie stygium, a konkretnie na planetę Aeten II. Republikańska flota wspierana przez niepodległą armię Pendarrańskich Wojowników, stawiła czoło Konfederacji. Po niemal miesiącu wyczerpującej bitwy do akcji wkroczyły zjednoczone siły Huttów oraz Czarnego Słońca i zniszczyły obie floty walczące o stygium.

Bitwa o Duro była jednym z etapów operacji Lanca Durge’a, której celem było przebicie się flotylli Konfederacji Niezależnych Systemów do Światów Środka. Akcja separatystów na Duro rozpoczęła się od mocnego uderzenia i anihilacji 5 okrętów liniowych Republiki i platform obronnych chroniących planetę. Nieśmiałą kontrofensywa lojalistów nie powiodła się, a Separatyści zajęli kosmiczne miasto Jyvus, po czym rozpoczęli podbijanie planety. Zajęło im to niecały tydzień. Wojskami naziemnymi dowodził sam generał Grievous.

Siły generał Grievousa przybyły później na Togorię, by przejąć tamtejsze stocznie małych statków. Republika w odpowiedzi wysłała grupę uderzeniową generała Waldana Bridgera. Lesz jego wojska przyleciały na Togorię tylko po zgubę, gdyż żołnierze zostali zarżnięci przez miejscową ludność po przegranym pojedynku Bridgera z Grieviousem, który trwał niecałe 20 sekund.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 (22) 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..