TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


3 miesiąc wojny


Atak Konfederacji na planetę Naboo, któremu przewodzili Asajj Ventress i Durge, nie powiódł się. Jednak broń biologiczna separatystów – gaz bagienny, która miała zostać użyta przeciw mieszkańcom planety zabiła prawie cała populację mieszkających na księżycu Ohma-D’un Gungan.

Znajdująca się na planecie Pengalan IV fabryka broni Konfederacji została unieszkodliwiona przez odział klonów, wspomagana przez Jorama Kithe'a.W tym miesiącu Republika zwyciężyła też w bitwie o Teyr, gdzie jednak straty i rzeź była tak przerażająca, że generał Jedi K'Kruhk wycofał się z działań wojennych.

Miała miejsce rónież bitwa o Liannę, również wygrana przez Republikę, jednak za cenę życia mistrza Jedi Ceia Vookto.

Na księżycu Ruul zebrała się grupa zbuntowanych Jedi (wspomniany już K’Kruhk, Jeisel, Mira i Rhad Tarn) pod wodzą Sory Bulqa, z którymi spotkał się Mace Windu, chcący nakłonić ich do powrotu na łono Zakonu. Na miejscu znalazła się również Asajj Ventress wynajęta przez Sorę. W wyniku starcia zginęli Tarn i Mira, zaś Bulq i Asajj - agenci Dooku, pragnący zasiać zamęt w szeregach Jedi - zdołali zbiec. Zdemaskowany Sora przyłączył się już otwarcie do hrabiego Dooku.Jedi Vydel Dir’Nul - nieświadoma, że ciemna strona opanowała ją gdy z zazdrości zabiła ukochanego i Twi’lekankę, z którą ją zdradził - od kilku miesięcy podróżowała przez galaktykę przekonana, że poszukuje seryjnej morderczyni imieniem Kardem. W nieświadomości tej zabiła również ścigającego ją Jedi. W rzeczywistości polowała na samą siebie, a ściślej - swoją drugą osobowość, opanowaną przez ciemną stronę.

Podczas misji na planecie Qiilura oddział komandosów Republiki Omega - wspierany przez padawankę Etain Tur-Mukan - zdołał zlikwidować ośrodek badawczy separatystów i pojmać kierowniczkę badań, odpowiedzialną za produkcję nanowirusa zabijającego klony - dr Ovolot Qail Uthan.

1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..