TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


5 miesiąc wojny


Na początku miesiąca na Terra Sool rozegrała się bitwa między lokalną milicją wspieraną przez wojska Republiki a Konfederacją Niezależnych Systemów i w większości miała miejsce w atmosferze planety, gdzie separatyści użyli ogromnej ilości latających platform bojowych. W walce brał udział rycerz Jedi Obi-Wan Kenobi i jego padawan Anakin Skywalker. Zwycięstwo odniosła Republika.Następnie Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker zostali wysłani na Nivek, by znaleźć ukrywaną tam broń Konfederacji. Pomimo niesprzyjających okoliczności przyrody (planeta była pogrążona w całkowitej ciemności) udało im się odnaleźć placówkę separatystów i wykonać zadanie.
W międzyczasie separatyści próbowali przejąć planetę Ikotch, lecz mistrzowie Jedi Mace Windu i Saesee Tiin odparli atak i zniszczyli używany przez Konfederację prototyp nowego droda.Kit Fisto - stacjonując wciąż na Mon Calamari - zajął się wyjaśnieniem ataków na kalamariańskie transporty. Podejrzewając Quarrenów, śledził on szlaki zaopatrzeniowe, dopóki nie odkrył, że za ataki odpowiedzialne są zwierzęta znane jako Moappa, które okazały się być jeszcze jedną inteligentną rasą, zamieszkującą Dac. Po krótkiej walce dzięki mediacjom mistrza Fisto Moappa postanowiły porozumieć się z Quarrenami i Kalamarianami, by ułożyć sobie jakoś stosunki na planecie.

Na Nadiem zaś rozegrała się z pierwszych batalii przeciwko generałowi Grievousowi. Jego armia droidów zmierzała przez kanion Threadneedle do miasta, które było właśnie ewakuowane przez Luminarę Unduli. W tym czasie grupa uderzeniowa Barissy Offee założyła ładunki wybuchowe w kanionie, które miały zatrzymać nadciągające wojska. Postanowiła jednak trochę zmienić plan. Zaczęła udawać martwą i pozwoliła armii przejść obok niej. Żołnierze Republiki wykorzystali okazję i zaatakowali droidy od tyłu, jednocześnie wysadzając ładunki. Armia upadła, a Saesee Tiin dowodzący blokadą planety powstrzymał nadejście jakichkolwiek posiłków ze strony wroga. Grievous wiedząc, że nie ma szans, uciekł z planety raniąc mistrza Jedi B'dard’a Tone’a i zabijając jego padawana. Podczas walk zginął mąż Crys Taanzer, a jej syn Kennan został zabrany przez Jedi.
Mistrz Jedi Mace Windu został wysłany na nieznaną planetę, by sprawdzić doniesienia o budowanej tam tajnej broni nazwanej „Zabójcą Planet”. Nim jednak jego kanonierka dosięgła ziemi, została zestrzelona. Po pochowaniu swoich żołnierzy Jedi kontynuował misję. Pokonał przy okazji dwie grupy droidów i znalazł się w pobliżu tajnej broni. Zniszczył jej generator, przez co „Zabójca Planet” stał się bezużyteczny. Po stracie „swojej zabwaki” hrabia Dooku zajął się innym, większym projektem.

Szpiedzy Republiki dowiedzieli się, że forteca separatystów na Brentaal IV będzie przez parę tygodni opuszczona. Wielka Armia wysłała z zadaniem przejęcia placówki mistrzynię Jedi Shaak Ti, oraz mistrzów Jedi Agena Kolara, Plo Koona i Shona Kona Raya. Okazało się, że przeciek informacji był fałszywy. Forteca była silnie strzeżona pod dowództwem głowy klanu, Shogara Toka. Zaczęła się seria ataków, przegrupowań i odwrotów po obu stronach braykady. Mistrz Jedi Shon Kon Ray już chciał zarządzić ewakuację, lecz sygnał nie dochodził na orbitę, aż w końcu jego kanonierka została zestrzelona.Shaak Ti jednak wciąż wierzyła, że lojaliści mają szansę wygrać bitwę. Postanowiła czekać na posiłki Republikańskie w fortecy. Na planecie tylko czterech klonów dało radę dostać się do punktu zbornego przy warowni. Razem z mistrzynią postanowili zniszczyć działa jonowe oraz osłony budynku, tak żeby posiłki nie miały kłopotów z dotarciem. Gdy weszli do środka okazało się, że forteca jest tak naprawdę więzieniem. Generał zaproponowała wolność więźniom, jeżeli ci staną po stronie Republiki. Wśród skazańców znaleźli się między innymi Quinlan Vos, działający już wtedy jako podwójny agent, Sagoro Autem, dawny strażnik Senatu i kryminalistka Lyshaa, odpowiadająca za śmierć padawanki Shaak Ti.
Drużyna rozdzieliła się w pewnym momencie; Quinlan Vos i Autem postanowili zając się działami, ostatni żywy klon osłonami, a Shaak Ti i Lyshaa Shogarem Tokiem. Wszystkim drużynom się powiodło. Klon jednak musiał się poświęcić by skończyć zadanie, a pani generał o mało nie została zabita przez zdradę Lyshy. Zdrajczyni jednak nie oddała się w ręce sprawiedliwości, tylko popełniła samobójstwo.


1 2 3 4 (5) 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..