TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


6 miesiąc wojny


Kontakt z Depą Billabą, któa dwa miesiące po bitwie o Geonosis udała się na Haruun Kal, nagle się urwał. Po otrzymaniu od Depy wiadomości, z której wynikało, że Billaba postradała zmysły, Mace Windu udał się na Haruun Kal, by odwołać z misji swoją byłą padawakę.
Pobyt Windu na Haruun Kal skończył się wraz z kresem letniej wojny, konfliktu, który od lat trwał pomiędzy mieszkańcami planety: Korunnai i Balawai – zwolennikami Konfederacji Niepodległych Systemów. O końcu tej wojny zadecydowała wielka bitwa, w której udział wzięli też Republika oraz separatyści.W tym samym czasie na planecie Null hrabia Dooku spotkał się z przywódcami planet Vicondora, Delaluny, Bezimu, oraz Junction V. Na jendego z nich, Samisha Kasha z Delaluny, czekała zastawiona pułapka. Obi–Wan Kenobi i Anakin Skywalker otrzymali informację o konferencji od Loriana Noda, udali się zatem na Null, gdzie odkryli, że to Dooku zaaranżował ten zamach i wynajął mordercę.
Podczas konferencji wszyscy przywódcy opowiedzieli się po stronie Republiki. Dooku wpadł we wściekłość, jednak Kenobiemu i Skywalkerowi udaje się uratować polityków.

Na Ord Mantell ma z kolei miejsce potyczka między dwoma oddziałami klonów a wspieranymi przez separatystów Trandoshanami, której stawką była paczka, mająca dotrzeć do Kanclerza Palpatine'a. Wszystkie klony poza jednym zginęły w walce, a zawartość przesyłki okazała się być bezwartościowa.

Z kolei mistrz Yoda - w czasie gdy Mace Windu walczył na Haruun Kal - ruszył do samotnej walki z rozproszonymi forpocztami wojsk separatystów; jedna z nich miała miejsce na nieznanej planecie, gdzie mistrz Jedi w pojedynkę obronił miasto przed atakiem droidów Konfederacji. Z kolei na innej planecie mistrz Jedi Plo Koon wsparł zdziesiątkowane oddziały klonów w walce z separatystami, dając początek słynnej później w Wielkiej Armii Republiki maksymie: "Jedna bitwa, jeden Jedi."

W tym czasie rozegrała się rónież bitwa o Amaltannę, w której Bultar Swan prowadziła armię klonów do szturmu twierdzy separatystów. Odnosząc sukcesy na placu boju, jednak nie będąc w stanie przełamać obrony, Swan zakradła się do fortecy i zatrzasnęła przywódcę wojsk Konfederacji w środku, przez co przestał on stanowić zagrożenie.

Jednocześnie na Nar Shaddaa Agen Kolar ścigał Quinlana Vosa z powodu rzekomej zdrady. Quinlanowi, dzięku jego znajomościom z Huttami, udało się wymknąć mistrzowi Jedi, jednak Kolar porwał Khaleen Hentz, ukochaną Vosa. Jedi obiecał Khaleen, że ją uwolni, po czym dowiedział się, że informacje o jego pobycie na Nar Shaddaa i rzekomej zdradzie ujawnił Kolarowi niejaki Tookarti. Rozwścieczony tym Quinlan zabił Tookartiego, co niemalże popchnęło Jedi w objęcia ciemnej strony Mocy.1 2 3 4 5 (6) 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..