TWÓJ KOKPIT
0

Kroniki Wojen Klonów :: Wojny Klonów


9 miesiąc wojny


Konfederacja Niezależnych Systemów chcąc przeważyć szalę bitwy na swoją korzyść zdobyła planetę Bassadro, by przy pomocy jej surowców naturalnych rozpocząć produkcję kolejnych droidów bojowych. Na odpowiedź Republiki nie trzeba było długo czekać. Z misją odbicia planety wyruszył Ematojayos Brand wraz ze swoim regimentem klonów. Generał Jedi by zminimalizować straty w ludziach, zadecydował o ataku rakietowym na uśpiony wulkan, który służył jako osłona majora Domb Treetora – dowódcy separatystów na Bassadro. Genialny manewr stał się jednak politycznym problemem Republiki. Ponieważ Treetor poddał resztę swoich wojsk Brandowi, tłumacząc że chciał w ten sposób chronić miejscową luność. Opinia publiczna stymulowana przez propagandę Konfederacji szybko ogłosiła Domba Treetora obrońcą Agao-Nir – zagrożonej przez wybuch wulkanu wioski.
Kolejnym starciem tego miesiąca była bitwa o Ando. Była to zwykłą potyczka lokalna między separatystycznym rządem tej planety, a Wolnymi Koloniami Ando, które pozostały lojalne wobec Republiki. Zakon Jedi wysłał kilku rycerzy by wspomogli lojalistów, nie obyło się bez ofiar wśród nich. W kartach historii ta bitwa zapisze się jednak tylko jako wojna domowa Aqualishów, a nie starcie Konfederacji i Republiki.


Separatyści nie próżnowali w tym okresie. Korzystając z nieuwagi Republiki, zajęli planetę Ord Canfare


Balamak to niewielka planeta w sektorze Taldot. Miała ona jednak spore znaczenie dla Republiki. Była tam stacja przekaźnikowa HoloNetu, na którą Konfederacja chciała „wyłączyć z gry”. W tym celu zmontowali blokadę planety i zakotwiczyli na orbicie statek zakłócający. Odpowiedzią Republiki był zakrojony na szeroką skalę atak myśliwców, poprowadzony przez generałów Jedi: Kenobiego i Nanda-Ree Janoo. Najważniejszą rakietę bitwy wystrzelił sam Anakin Skywalker, niszcząc przy tym statek zakłócający sygnał HoloNetu. Republika swoje błyskawiczne zwycięstwo zawdzięcza taktykowi Adarowi Tallonowi.


Planeta-raj Cerea została zaatakowana przez oddziały Gildii Kupieckiej. Walki trwały prawie miesiąc. A zakończyły się w momencie śmierci szefa rządu - Bo-Ra-Tara, z ręki Gossamskich Komandosów.


Tak zwana Ucieczka z Dagu to przydomek rewolty jaka miała miejsce na tej planecie. Była zorganizowana przez republikańskich więźniów wojennych i Rybetów – rdzennych mieszkańców planety. Wśród rebeliantów znalazła się także Mistrzyni Jedi Shaak Ti, która starła się podczas tych krwawych zajść z akolitą hrabiego Dooku – Artelem Darcą.

1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


TAGI: Tydzień Wojen Klonów (2)
Loading..