TWÓJ KOKPIT
0

Chain of Command :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Chain of Command
Scenariusz: Jason Hall
Rysunki: Ethen Beavers
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 10Recenzja Lorda Sidiousa:

To bez wątpienia najlepszy komiks w 10 i ostatnim numerze Clone Wars Adventures. Idealne połączenie akcji i świetnego pomysłu.

Aayla Secura i Ki-Adi-Mundi wyznaczają młodą Jedi – świeżo mianowaną rycerzem Anise I’zak do specjalnej misji, którą osobiście zlecił im kanclerz Palpatine. Ten opowiada o tym jak bardzo ważne jest wykonywanie jego rozkazów i takie tam. Młoda Jedi dostaje tubę, którą ma dostarczyć do wyznaczonego punktu... Oczywiście po drodze czeka ją mnóstwo niebezpieczeństw, ale najgorsze jest to, że Separatystom udaje się tę tubę zniszczyć. Anise jest niepocieszona. Zawiodła, ale Ki-Adi-Mundi mówi jej, by się nie martwiła, oto bowiem jej misja była jedynie zasłoną dymną. To właśnie mistrzowie przeprowadzili prawdziwą... Ale w tym czasie Sidious łączy się przez holo z Dooku i z rozmowy dowiadujemy się, że misja Jedi miała tylko ich skierować na inne tory. Prawdziwą misję miał tu Dooku i Sidious opowiada mu jak ważne jest wykonywanie jego rozkazów.

Zabawa właśnie tkwi tu w podchodach, w słowach które mówi Sidious / Palpatine swoim sługom. To właśnie nadzieję Anise odzwierciedlają właściwie wszystko, ukazują w jakim położeniu ona się znalazła i przez analogie wiemy, co dokładnie czują mistrzowie i Dooku. Tyle, że w przeciwieństwie do nich, I’zak dowiedziała się, że została oszukana. Reszta dopiero się dowie, ale dla nich będzie już za późno.

Bardzo lubię takie historyjki, które śmiało mogłyby się znaleźć w bardziej dorosłej serii. To prawdziwe skarby, które ozdabiają CWA, czyniąc tę serię wyjątkową.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 9/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 8/10
Opis świata SW: 8/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,00
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 10 2018-03-10 21:59:19
Lord Sidious 9 2008-08-08 13:30:43
Melethron 8 2011-04-27 19:25:52


TAGI: Caitlin Kennedy (7) Dan Jackson (27) Dark Horse Comics (576) Jason Hall (5) Jeremy Barlow (45) Michael Heisler (119) Star Wars Adventures (29)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..