TWÓJ KOKPIT
0

Pathways :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Pathways
Scenariusz: Jeremy Barlow
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 8Recenzja Lorda Sidiousa:

A to chyba najdziwniejszy komiks w tomiku. Tym razem obserwujemy losy zdezelowanego droida bojowego, który postanowił zdezerterować.

W jednym z droidów Separatystów, coś się popsuło. Po wybuchu miny, udało mu się dalej funkcjonować, ale chyba poprzestawiały mu się przewody. Nagle uznał, że jego podstawowym celem jest przetrwanie, a nie walka i zaczyna uciekać z pola bitwy. Za nim podąża inny, tym razem superdroid, który chce pojmać dezertera... I dalej jest już prosta walka, ucieczka i nowa robota droida, który znalazł sobie w życiu inny cel, niekoniecznie świadomie.

To znów opowieść skierowana przede wszystkim do dzieciaków. Ma być śmieszna i niby jest. Choć muszę przyznać, że trudno sobie wyobrazić taką sytuację w czasie Wojen Klonów, zwłaszcza by ktokolwiek gonił droida dezertera. Ale cóż to jest właśnie siła tych opowieści, one nie zawsze muszą być logiczne, mają być zabawne i tyle.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Klimat: 4/10
Rozmowy: 5/10
Opis świata SW: 5/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 10 2017-11-12 23:01:55
Lord Sidious 5 2008-08-09 09:28:25


TAGI: Dan Jackson (26) Dark Horse Comics (568) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Michael Heisler (118) Star Wars Adventures (29)

KOMENTARZE (1)

 • Vergesso2017-11-13 22:37:25

  Piękna, wspaniała historia, która porusza temat, który w SW jest zasadniczo olewany, a przynajmniej rzadko poruszany - prawa i wolności droidów, a tutaj jeszcze na przykładzie droida bojowego Separatystów. Historia o wolności, o droidzie, który nie tylko chciał wolności, ale też zrozumiał coś, czego większość istot żywych nie potrafi pojąć przez większość życia - że lepiej być wolnym i pożyć krótko, niż w niewoli pożyć długo i mieć co wrzucić do gara, ale i bez sensu, bez refleksji.

  Ten komiks pokazywałbym za wzór wszystkim, którzy gotowi byliby wymienić demokrację na auto- lub totalitaryzm tylko w imieniu pełnej michy i pierdół typu "wielka polska narodowa".
  Mieliśmy wiele historii o klonach chcących wyzwolić się z niewolniczej armii Republiki - szkoda, że w przypadku niewolniczej armii CIS dostaliśmy tylko ten jeden mały komiks. Ten tytuł to coś, co mogłoby się znaleźć e Republicach, a nie tylko w serii komiksowej a la Tartakovsky.
  Niestety, tego już nie zobaczymy.

  Tutaj nie da się wstawić oceny niższej, niż 10/10!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..