TWÓJ KOKPIT
0

Spy Girls :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Spy Girls
Scenariusz: Ryan Kaufman
Rysunki: Stewart McKenny
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 7Recenzja Lorda Sidiousa:

A to znów historyjka fabularna, w której występują Padme, Bail Organa, C-3PO i Sheltay, asystentka Baila. Ale tym razem miast polityki ujrzymy nocne życie pań, które w czasie wojny stają się wytrawnymi szpiegami.

Senator Drexx jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek od Separatystów. Gdy wyprawia u siebie jakieś przyjęcie, pojawia się cała śmietanka Coruscant. W tym oczywiście senatorowie Organa i Naberrie, wraz ze swoimi świtami. Tyle, że Padme i Sheltay wcale nie zamierzają się bawić. Ich cel jest prosty, zakraść się do tajnej wieży Drexxa i zdobyć dowody jego zdrady. W tym celu muszą zabawić się w szpiegów. Oto zupełnie inne oblicze wojny, bez Jedi, droidów czy klonów.

Muszę przyznać, że sam pomysł jest na prawdę fajny, owszem wykonanie miejscami może trochę szwankuje. Tym razem jakoś bano się odbić mocno fabularnie od prostych historyjek. Dlatego dość dużą rolę ma tu C-3PO, który z pewnością będzie irytował tych, którzy nie lubią serii „Droids” czy Jar Jara. To niestety, a może właśnie stety, ten sam poziom humoru. Mnie natomiast bardzo przypadły do gustu sceny z samej imprezy, zwłaszcza Kubaz pijący jakiś poncz. Wygląda to na prawdę zabawnie.

Tym razem scenariusz może nie jest zachwycający, ale trzeba przyznać jedno. Sam pomysł jest na prawdę bardzo dobry, ma tylko jeden podstawowy minus, jakoś nie widzę Padmę w roli szpiega, zwłaszcza po tym, co prezentowała sobą w „Zemście Sithów”. Szkoda, że to nie jest opowieść li tylko o Sheltay, bo wtedy mocno rozbudowałoby to postać. A tak, cóż nie jest źle, ale bywało o wiele lepiej.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 6/10
Opis świata SW: 6/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2008-08-09 09:57:49


TAGI: Dan Jackson (27) Dark Horse Comics (576) Jeremy Barlow (45) Michael Heisler (119) Ryan Kaufman (2) Star Wars Adventures (29) Stewart McKenney (4)

KOMENTARZE (1)

 • Vergesso2017-11-12 22:56:22

  Miałem ogromny problem z oceną tego komiksu. Formalnie jest to historyjka o Padme, która razem z inną senatorką bawi się w szpiega, przez co dostajemy Aniołki Charliego w SW, czyli Padme w obcisłym stroju stylizującym kobietę na chodzący seks. Ot, można by uznać za sympatyczny komiks - Padme w akcji, wreszcie jako główna bohaterka w CWA.

  Można by... gdyby nie to, że identyczny schemat zaczęto wykorzystywać kilka lat później, przez co Padme-heroska stała się synonimem czegoś irytującego.
  Mowa tutaj oczywiście o TCW i wielu gównianych odcinkach o Padme ratującej galaktykę niczym super-Jedi. Ten komiks przypominał mi właśnie wiele wad The Clone Wars, przez co czułem pewną odrazę w czasie czytania tej historii.

  Problem jednak w tym, że to nie jest wina CWA. Nikt z twórców CWA nie mógł przewidzieć, że potem pojawi się cymbał Filoni, który ten samym motyw wyeksploatuje do cna. Nie można mieć pretensji do CWA - a jednak skojarzenia w czasie czytania komiksu zostają.

  Dlatego najsprawiedliwiej będzie pozostawić komiks bez oceny.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..