TWÓJ KOKPIT
0

This Precious Shining :: Komiksy

Tytuł oryginalny: This Precious Shining
Scenariusz: Jeremy Barlow
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: Ronda Pattison
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 7Recenzja Lorda Sidiousa:

A to bez wątpienia najciekawsza historyjka w zeszycie. Znów to co lubię najbardziej – fabularna opowieść z niebanalnym scenariuszem i poczuciem humoru.

Wyobraźmy sobie grupę młodzieńców, którzy chcą wyrwać się ze swojej planety. No cóż, młodzieńcy to może trochę za mało powiedziane, to raczej typki w stylu Hana Solo, którzy nie do końca mogą mienić się wzorami uczciwości. Ich podstawowym marzeniem jest opuścić planetę, na którą dotarły Wojny Klonów. I zamierzają to zrobić w każdy możliwy sposób. Nawet jeśli będzie to oznaczać udawanie klonów. Znajdują zbroję, przebierają się i zaczynają patrzeć na możliwości. Świat zaczyna wyglądać inaczej. Zupełnie nie obchodzą ich cywile walczący o życie. Celem staje się bank, który można teraz śmiało obrabować. Ale co jeśli prawdziwe klony inaczej to zinterpretują i ... pomogą złodziejaszkom? Ci muszą przejść szybką przemianę, albo staną się żołnierzami Republiki, albo ich szwindle wyjdą na jaw...

Mnie ta historyjka się bardzo podobała, jest przede wszystkim zrobiona z jajem. Mało tego, sami bohaterowie są niejednoznaczni. Wiemy, że są źli, ale przy tym szybko zdobywają naszą sympatię. To jest takie Gwiezdno-wojenne – zachowane w klimatach klasycznej trylogii, awanturniczej. Fajne jest to, że w CWA znajduje się miejsce na takie opowiastki, bo to właśnie one wnoszą wiele klimatu do serii i powodują, że jest ona wyjątkowym ujęciem nie tylko Wojen Klonów, ale też i całych Gwiezdnych Wojen.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 9/10
Rozmowy: 8/10
Opis świata SW: 8/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 10 2017-11-08 21:39:07
Lord Sidious 8 2008-08-09 10:01:53


TAGI: Dark Horse Comics (576) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Star Wars Adventures (29)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-11-12 22:08:41

    Dawno się tak nie ubawiłem :D Trzech cwaniaczków o aparycji Skywalkera i Kenobiego uznaje, że skoro na wojnie można wszystko, to i oni mogą wszystko - np. wykorzystać wojenną zawieruchę aby okraść bank własnego narod... ekhm, planety:P Zbroje klonów i całe perypetie są naprawdę zabawne, do tego chętnie zobaczyłbym, co było dalej. Jakby pomysł rozwinąć, to mogłaby wyjść fajna komediowa przygodówka w stylu Taga i Binka - z tą różnicą, że zgodna ze starym EU.
    10/10 i znak jakości!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..