TWÓJ KOKPIT
0

Heroes on Both Sides :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Heroes on Both Sides
Scenariusz: Chris Avellone
Rysunki: Stewart McKenny
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2006
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 5Recenzja Lorda Sidiousa:

Ten komiks to przykład bardzo dobrego pomysłu wykorzystanego w serii. Scenariusz nie jest ani powalający ani nic, ot norma, rysunki także to standard CWA, ale ta opowieść coś w sobie ma, coś co urzeka i to na bardzo długo.

Separatyści muszą wycofać się z Viidaav, gdzie znajdowały się kopalnie. Tylko, że nie mogą dopuścić do tego, aby przejęła je Republika. Nie zważając na swych sojuszników, postanawiają je wysadzić. Rozpoczyna się wyścig z czasem między tubylcami a klonami, kto pierwszy dotrze do centrum i wyłączy autodestrukcję. Oczywiście pomimo identycznego celu, obie strony cały czas walczą przeciw sobie…

Ale siłą tego komiksu jest przede wszystkim walka. Na sąsiednich stronach są ukazywane siły tubylców i Republiki, które robią dokładnie to samo. To wręcz lustrzane odbicia kadrów, ze zmienionymi postaciami i takie podejście do ukazania walki jest naprawdę piękne i unikatowe. Na ten komiks można patrzeć i wyszukiwać szczegóły i sprawdzać, czy Stewart McKenney przypadkiem czegoś nie przeoczył. Ale on ma naprawdę dobre oko.

To jest dowód, że wspaniały komiks nie musi mieć ani wybitnego scenariusza, ani rzucających na kolana rysunków. Świetny pomysł i średnia realizacja naprawdę gwarantuje sukces. To zdecydowanie jedna z najciekawszych historyjek w serii CWA – przede wszystkim ze względu na pomysł.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 10/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 6/10
Opis świata SW: 7/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 10 2008-08-09 12:00:32
Vergesso 4 2017-08-13 15:59:09


TAGI: Chris Avellone (4) Dan Jackson (27) Dark Horse Comics (576) Jeremy Barlow (45) Michael David Thomas (28) Star Wars Adventures (29) Stewart McKenney (4)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-08-13 16:49:10

    Niestety, ale to nie miało sensu. Komiks jest ładnie narysowany, a do tego świetnie zaprojektowany z lustrzanymi odbiciami rysunków, szkoda tylko, że zabrakło logicznej fabuły bo mogłoby wyjść małe dzieło, a tak jest tylko 4/10

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..