TWÓJ KOKPIT
0

The Order of Outcasts :: Komiksy

Tytuł oryginalny: The Order of Outcasts
Scenariusz: Matt Jacobs
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: Lee Evandon
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2006
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 5Recenzja Lorda Sidiousa:

Oto przed nami kolejna historyjka związana z rozkazem 66, znów w specyficznym ujęciu.

Tym razem obserwujemy wszystko oczyma młodego padawna Joca, który wraz ze swoim mistrzem Sevem walczy na Ragmar V. Sev przebywa na okręcie w kosmosie, podczas gdy Joc dowodzi klonami w walce przeciw buntownikom. Tylko, że akurat w trakcie tej walki zostaje wykonany rozkaz 66. Sev ginie, a Joc przeżywa i nagle znajduje się w nowej sytuacji, obstrzału z obu stron. Choć bardzo szybko rebelianci rozumieją, co naprawdę się stało i przyjmują młodzieńca w swoje szeregi. Dalej jest już tylko bitwa, bez nadziei na zwycięstwo, ale ważna jest wola walki.

To komiks, który ukazuje kruchość pewnych sojuszy i to, że na polu walki, podobnie jak w życiu, trudno cokolwiek przewidzieć i zaplanować. Tylko umiejętność szybkiej improwizacji, błyskawicznej analizy sytuacji pozwala nie tylko przeżyć ale daje też szansę na zwycięstwo.

Sama historyjka jest chyba najsłabsza w tym tomiku, może najmniej śmieszna i najmniej moralizująca, ale i tak bez wątpienia przemyślana i godna zauważenia. I tu pojawia się jeden podstawowy ból, ograniczenie serii. Niestety rzeczy na prawdę świetne, nadające się na bardziej dorosłe komiksy mają trochę (może nawet więcej niż trochę) podcięte skrzydła. Z drugiej strony mnie bardzo odpowiada przemycanie w zabawie głębszych i ciekawszych treści i właśnie za ten kierunek cenię serię CWA.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Klimat: 8/10
Rozmowy: 7/10
Opis świata SW: 7/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 10 2017-08-13 16:00:00
Lord Sidious 7 2008-08-09 12:03:33


TAGI: Clone Wars Adventures (23) Dark Horse Comics (576) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Matt Jacobs (1) Michael David Thomas (28)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-08-13 16:52:11

    Mroczne Czasy i "W nieznane" w stylu Genndy`ego! Kto czytał komiks "W nieznane", ten zapewne domyśli się, o czym jest ten komiks, bo konstrukcja historii jest bardzo podobna. Co nie zmienia faktu, że rewelacyjnie się bawiłem przy czytaniu tej historii! Jeden z dwóch najlepszych komiksów w CWA vol. 5
    10/10

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..