TWÓJ KOKPIT
0

Skywalkers :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Skywalkers
Scenariusz: Haden Blackman
Zawiera dialogi: George'a Lucasa z ANH
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: Wil Glass
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Randy Stradley, Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2004
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 2Recenzja Lorda Sidiousa:

Historyjki w Clone Wars Adventures mają to do siebie, że bywają bardzo różne. Raz są śmieszne, raz smutne, raz sprawiają wrażenie mocno osadzonych w uniwersum, raz absurdem przewyższają serię Infinities, raz sprawiają wrażenie autentycznych, raz są mocno przegięte. Czasem są ciekawym połączeniem różnych dróg. Tak jest właśnie i tym razem.

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy w tej opowieści, to bynajmniej nie są podniebne piruety, a narracja. Mocno nostalgiczna, wspaniale zestawiająca Obi-Wana z Vaderem. Ten fragment na prawdę świetnie się ogląda i mocno podnosi wartość tego komiksu, więcej nie napiszę, sami sięgnijcie.

Natomiast główna opowieść to wspomnienia bitwy z czasów Wojen Klonów, bitwy jak to zwykle bywa przegiętej, toczonej w powietrzu i to nie za pomocą myśliwców czy innych pojazdów, ale skacząc z platformy na platformę zupełnie jak w klasycznych zręcznościówkach. Nie ma tu ani logiki, ani przygody, ani jakiejś normalnej brawury, tylko niewiarygodne wyczyny, które bez pomocy Mocy nie miałyby prawa bytu, nawet w Gwiezdnych Wojnach. Trzeba tylko pamiętać, że forma jak i docelowy odbiorca wyznaczają ramy serii CWA i ta opowieść w niej się jak najbardziej mieści.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Klimat: 6/10
Rozmowy: 6/10
Opis świata SW: 6/10
Kolory: 7/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 7 2017-04-20 18:25:33
Lord Sidious 5 2008-08-09 12:50:09


TAGI: Dark Horse Comics (576) Fillbach Brothers (31) Haden Blackman (33) Jeremy Barlow (45) Randy Stradley (30)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-04-20 17:46:29

    Sam pomysł jest świetny - dwie przestrzenie czasowe pokazujące nam, co by było, gdyby Tartakovsky stworzył kreskówkę w czasach OT, jako że poza młodym Obi-Wanem i Anakinem mamy starego Obi-Wana, Vadera i Luke`a. I samo pomysł ich pokazania jest świetny.
    Gorzej jednak z samym wykonaniem: przeraźliwie przegięta bitwa z paroma idiotycznymi pomysłami, no i trochę wygląd Vadera pozostawia do życzenia: czy Genndy by go tak narysował?
    6/10 lub 7/10

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..