TWÓJ KOKPIT
0

Hide in Plain Sight :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Hide in Plain Sight
Scenariusz: Welles Hartley
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: SnoCone Studios
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Randy Stradley, Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2004
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 2Recenzja Lorda Sidiousa:

Opowieść o Luminarze i Barrisie zdaje się być najbardziej dorosłą w całym tomiku, niosącą ze sobą coś więcej niż tylko zabawę, choć niestety odnoszę wrażenie, że jest zrobiona w myśl zasady DeMille'a, czyli aby więcej czasu było poświęcone na zabawę niż pouczenie.

Może tym razem zacznę trochę nie po kolei, bo od morału, który mówi, że w czasie wojny, aby przeżyć, trzeba się czegoś wyrzec, coś zostawić. Nawet jeśli przedmioty tworzą po części naszą historię, są nam bliskie, to tylko przedmioty i one nigdy nie zastąpią nas czy innych żywych osób. Rzeczy, choćby niewiadomo jak bliskie czy ważne, nie są esencją człowieczeństwa i nie mogą nikomu jego przysłaniać. Gdy dochodzi do ewakuacji wioski nie ma szans, aby każdy mógł zabrać z sobą to, co najcenniejsze, chyba, że kogoś się pozostawi. I prawie wszyscy, z bólem to rozumieją.

Z drugiej strony mamy już obraz bitwy i cudowne ocalenie, jeśli można tak się wyrazić. Znów wszystko toczy się wokół życia, tym razem uratowanego w ferworze walki.

I tak dalej i tak dalej. Jest zabawa (dla tych, którzy lubią styl akcji prezentowanych przez ten komiks) i jeszcze coś więcej. Dla mnie to coś więcej to właśnie perełka, która czyni tę serię atrakcyjniejszą.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 8/10
Opis świata SW: 7/10
Kolory: 7/10
Rysunki: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Vergesso 9 2017-04-20 17:47:55
Lord Sidious 7 2008-08-09 12:40:53


TAGI: Clone Wars Adventures (23) Dark Horse Comics (576) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Randy Stradley (30) Welles Hartley (6)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-04-20 17:51:56

    Najlepszy komiks w całym tomiku! Pomysł z Luminarą i Barrissą użerającymi się z ewakuacją cywili jest ciekawy, a do tego całkiem życiowy: co z tego że kataklizm, skoro mieszkańcy są gotowi wykłócać się co zabrać ze sobą? Co prawda tutaj dotyczy to wojny, a w rzeczywistości bardziej katastrof naturalnych i podobnych kataklizmów, ale mechanizm jest podobny. A do tego klony ARC i wprowadzenie Grievousa do serii.
    Jedyne co uznałbym za minus to lekko przegięty sposób wykiwania Sepków przez Barrissę, ale to niewielki minus. 9/10

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..