TWÓJ KOKPIT
0

Galactic Crisis! :: Książki


Oryginalny tytuł: Galactic Crisis!
Autor: Ryder Windham
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley Limited 2005
Przekład: ---
Stron: 48
Recenzja Lorda Sidiousa

Jakim cudem Ryder Windham jest jednym z tych, którzy napisali najwięcej książek z cyklu Gwiezdne Wojny? Oto przed nami koronny dowód, seria DK Readers.

Tym razem dostaliśmy książeczkę z poziomu 4, czyli dla zaawansowanych czytelników, dzieci, które już nie mają problemów z czytaniem, nie składają liter, ale wciąż muszą się ćwiczyć w tej trudnej sztuce. Tekst nie jest zbyt wyrafinowany, litery są jeszcze dość duże, zdania nie należą do zbyt długich, a całość jest podana na zasadzie kawa na ławę, tak by dzieciak się przypadkiem nie nabrał na kłamstwa Dooku czy Palpatine’a.

Całość przedstawia galaktyczny konflikt, zdawałoby się, że będzie tu mowa o Wojnach Klonów. Owszem jest, ale nic ponad to, co znamy z filmów. Windham stara się zupełnie nie wychylać, za to pokazuje nam genezę konfliktu (Mroczne Widmo) i lekko snuje opowieść, co nas czeka później.

Sama książeczka jest de facto streszczeniem nowej trylogii. W punktach, które są opisane kilkoma zdaniami, wzbogacone o ilustracje. Wszystko jest wyklarowane tak, by nikt nie miał żadnych wątpliwości, kto jest zły, kto jest dobry. Nie wiem, może dla dzieciaków tak trzeba podchodzić, ale ja tam bym wolał trochę tajemniczości, bo forma w której jest to przedstawione, wydaje się być straszliwe nudna i nużąca. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że kilkuletnie dzieci będą na to patrzeć zupełnie inaczej. Ja na ich miejscu chyba wolałbym obejrzeć jeszcze raz film.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Jakość zdjęć: 10/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Raham Kota 10 2010-02-12 09:51:57
Lord Sidious 5 2008-08-09 17:22:38


TAGI: DK Readers (52) Ryder Windham (54)

KOMENTARZE (1)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..