TWÓJ KOKPIT
0

Droids: The Kalarba Adventures #4 (Battle of the B’rrknaa) :: Komiksy


Tytuł oryginału: Droids: The Kalarba Adventures #4
Scenariusz: Dan Thorsland
Rysunki: Bill Hughes
Litery: Steve Dutro
Kolory: Pamela Rambo
Tusz: Andy Mushynsky
Okładka: Kilian Plunkett
Edytor: Ryder Windham
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Dark Horse 1994
Wydanie USA TPB: w The Kalarba Adventures, Omnibus: Droids


Recenzja Lorda Sidiousa

Coś musi w tym być, że gdy nie ma Olaga numer jest jakby niekompletne, czy nawet gorszy, odstający od reszty. Może brakuje tu pewnej dozy humoru, który otacza tego biednego nikczemnika? Tym razem Greck zostanie jedynie wspomniany, a reszta, no cóż jest chyba mniej surrealistyczna niż inne historyjki z serii, przez co chyba mimo wszystko słabsza.

Jace Forno zabiera C-3PO i R2-D2 na Indobok, księżyc na którym niegdyś działali piraci. Korelianka tym razem działa już na własną rękę, uniezależniła się od Grecka i ma własny pomysł na zbicie fortuny. Trzeba tylko zebrać pewne kryształy z tego księżyca, a pomóc jej mają w tym droidy. Problemem zaś są mieszkający tam B’rrknaa, którym niezbyt podoba się pomysł zabierania czegokolwiek z ich księżyca a już zwłaszcza kryształów. Jace jest gotowa poświęcić droidy, byleby przeżyć czy zbić fortunę. Na pomoc będą musieli im więc przyjść Pitareezowie i ich poplecznicy, tylko jak przekonać rdzennych mieszkańców, że nie wszyscy obcy są przeciw nim, i dlaczego B’rrknaa tak bardzo zależy na tych kryształach?

W tym numerze ponownie za rysunki odpowiada Bill Hughes, co zazwyczaj wychodzi lepiej dla serii, z jednym małym wyjątkiem. W pewnym momencie widzimy C-3PO paradującego w czerwonej sukience, to wygląda po prostu okropnie.

Ta historyjka niestety w pewien sposób jest bardzo przewidywalna i mocno brakuje jej klimatu zabawy, który był obecny przy innych z serii. Stara się być poważniejsza, a to jakoś nie wychodzi, rezultat jest taki, że dostajemy coś zupełnie nijakiego, coś co nie ma szans przetrwać próby czasu, nawet jako ciekawostka przyrodnicza.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Klimat: 5/10
Rozmowy: 4/10
Rysunki: 7/10
Kolory: 7/10
Opis świata SW: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2008-08-10 17:32:35
Nestor 3 2013-03-27 10:05:49


TAGI: Bill Hughes (10) Dan Thorsland (8) Dark Horse Comics (567) Droids (32) Kilian Plunkett (18) Ryder Windham (53)

KOMENTARZE (1)

  • SW-Yogurt2020-09-09 22:32:56

    Jakbym TLJ oglądał. ~:)
    Ale fakt, brak Olaga szkodzi. ~;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..