TWÓJ KOKPIT
0

Smaczki w Ataku Klonów :: Atak klonów

Gdy Obi-Wan wchodzi na lądowisko aby zatrzymać Jango, na rampie stoi Boba który jest cały mokry od deszczu. Gdy widzimy chłopca jak zasiada w kokpicie jest już zupełnie suchy...

Podczas rozmowy Anakina z Amidalą po pogromie na Tuskenach na Tatooine w "garażu", chłopak wkurzony rzuca jakimś przedmiotem do drugiego pomieszczenia, po chwili widać, że w środku stoi "niedokończony" (albo w naprawie?), śmigacz którym pózniej Luke z Obi-wanem w "Nowej nadziei" lecieli do Mos-Eisley.

W trailerze "Clone Wars" jak i w kine, Anakin trzymając w prawej ręce zielony miecz, łapie lewą ręką niebieski. W następnej scenie, gdy naciera na Dooku - miecze mają odwrotne kolory!

W czasie kolacji Padme nie zjada owocu - kęs znika jej przed ustami. ;)

Padme na Tatooine ma ze trzy rodzaje fryzur, jedną tak skomplikowaną, że sama raczej by jej nie zrobiła. Kto mógł jej zatem pomóc, skoro poleciała tylko z Anakinem i R2-D2???

Jeszcze odnośnie włosów Padme - Na samym początku filmu, gdy nachyla się nad ranną Corde, warkoczyki (dredy? :P) Anidali są rozłożone na jednym ramieniu. Gdy Padme wstaje, warkoczyki są na drugim... Aby "przemieścić" tak długie włosy potrzeba by niezłego huraganu. :))

W scenie przechadzki Obi-Wana po Świątyni Jedi, kiedy zmierza on do sali w której jest Yoda i uczy "młodziki", widać rycerza który później w scenie walki na arenie wskakuje na balkon i ginie zastrzelony przez Jango Fetta.
Ten Jedi to taki "dinozaur" z przedlużoną czaszką ;)

W scenie pogoni za hrabią Dooku, gdy Obi, Padme i Anakin lecą kanonierką, Anakin wykrzykuje: "To Dooku! Zestrzel go!", Na co klon-pilot odpowiada: "Nie mamy rakiet". Chwilę później, zaraz po tym, jak Padme wypada z kanonierki, widać, że na skrzydle pojazdy przyczepione są... 4 rakiety. Potem widać je jeszcze kilkukrotnie, podczas "wymiany zdań" Obiego i Anakina.

Gdy Nexu atakuje Padme na Arenie, widać tylko jak drapie ją po plecach zrywając jej przy tym materiał bluzki. W następnym ujęciu Amidala ma zerwany materiał nie tylko z pleców, ale z brzucha i z ręki. Jakby tego było mało, dość głębokie rany nie krwawią, a Padme skacze, biega, strzela i ląduje na piasku z "nie krwawiącymi" ranami.
UPDATE: Na dowód tego, że Nexu zrywa z Padme kawałek bluzki, jak i rękaw prezentujemy zdjęcie poniżej:
Podczas gonitwy Anakina za Zam na Coruscant, dochodzi do rozbicia śmigacza. Podczas zbliżania się uszkodznego śmigacza do bulwaru, Anakin zeskakuje i efektownie przetacza się po ziemi. Zaraz po tym wstaje i dokładnie widać szramy i podrapania na jego twarzy. W następnej scenie już tego nie ma.

Stworek który próbuje sprzedać Obi-Wanowi igiełki śmierci, to Matt Doran, czyli Mouse z "Matrixa". :)

W pasie asteroid, gdy Obi-Wan ściga Jango Fetta, jedna ze skalnych brył ma nogi i wygląda zupełnie tak, jak "krowa" z Naboo na której jeździ Anakin. :)Na tym zdjęciu przedstawiąjącym port kosmiczny w Naboo widać statek "Wild Karrde" (powiększenie). Jest to flagowa jednostka Talona Karrde - szefa jednej z największych organizacji przemytniczych, będąca równocześnie największą siatką wywiadowczą w Republice. Po raz pierwszy o Talonie Karrde i tym statku dane nam było przeczytać w "Dziedzicu Imperium" Timothy`ego Zahna...1 (2) 3


TAGI: Epizod II: Atak klonów (60)
Loading..