TWÓJ KOKPIT
0

Front Row Seat :: Komiksy


Tytuł oryginału:Front Row Seat
Projekt: Praca zbiorowa
Tłumaczenie: brak
Wydanie PL: brak
Wydanie UK: Ladybird 2008


Recenzja Lorda Sidiousa

Właściwie można by to nazwać w skrócie fotokomiksem z „Wojen Klonów”, ale choć forma jest podobno, to całość mocno odbiega od serii fotokomiksów, które zostały wydane przez Tokyopop i przedrukowane przez Dark Horse’a. I jak można było się spodziewać, ma to swoje plusy i minusy.

Plus to przede wszystkim jakość. Nie dość, że całość jest wydana w twardej okładce, to jeszcze wszystkie zdjęcia są w bardzo dobrej rozdzielczości. Tła to też zdjęcia, ale zdecydowanie lepiej dobrane, przedstawiające faktyczne tła filmu, budynki, względnie krajobrazy, które mignęły przez chwile. Tła zostały lekko odbarwione i rozmyte, aby przypadkiem nie było tak, że są wyraźniejsze i lepiej się rzucają w oczy niż właściwe zdjęcie. To wszystko zdecydowanie polepsza odbiór, widać inna firma potrafiła się za to zabrać w należyty sposób.

Dużo gorzej wygląda niestety przeniesienie scenariusza na kadry. W momencie gdy skupiono się na jakości, same zdjęcia musiały być większe, bardziej szczegółowe i lepszej jakości, w efekcie musi być ich zdecydowanie mniej, a to musiało oznaczać duże cięcia w treści. Akcja zaczyna się w praktyce od spotkania z Jabbą, a Rota zostaje już znaleziony na piątej stronie. Owszem dalej jest trochę bitwy o Teth, ale z kolejnych kadrów trudno sobie złożyć przebieg filmu, skokowość i skrótowość jest zbyt duża, co niestety w sposób znaczny utrudnia odbiór.

Moim zdaniem ta pozycja to raczej test, prawdopodobnie doskonale sprawdzi się przy adaptowaniu kolejnych odcinków serialu, ale niestety do filmu się nie nadaje, musiałaby być dużo szersza, a tak pozostawia jedynie smaczek. Swoją drogą ciekawe jest to, czy podobnie jak w przypadku oryginalnych fotokomiksów dopiero za jakiś czas Dark Horse wyda to w USA?


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Klimat: 3/10
Jakość zdjęć: 9/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 2,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 3 2008-08-19 23:12:27
Lord Jabba 1 2009-09-09 16:41:34


TAGI: Ladybird (4)

KOMENTARZE (1)

  • ventress2009-04-29 22:26:08

    co to ma byc , to jedyny spoko komix

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..