TWÓJ KOKPIT
0

The Galactic Photobook :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: The Galactic Photobook
Autor: Zachary Rau
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Grosset & Dunlap 2008
Przekład: ---
Stron: 32
Recenzja Lorda Sidiousa

Kiedyś analogiczne pozycje nazywały się „Scrapbook” ale Grosset & Dunlap wszystko tworzą na swoją specyficzną modłę. Przez to tak na prawdę trudno określić czym próbuje być ta pozycja.

Z jednej strony faktycznie ma być przewodnikiem, jest to podzielone tak, że na lewej stronie zawsze mamy duży obrazek postaci z krótkim opisem, a po prawej zdjęcia z filmu poukładane w jakąś logiczną całość, z opisami i dymkami, tak jak jest to robione w fotokomiksie (a był wydany już takowy - Front Row Seat). Przy Jedi mamy także elementy kodeksu honorowego i tak dalej. A w samym środku znajdziemy plakaty.

Na mój gust trochę za dużo miejsca poświęcono na całostronicowe zdjęcia postaci, mogło się tam znaleźć więcej informacji. Ogółem całość sprawia wrażenie, że jest zrobiona tak, aby przypadkiem nikogo nie przeciążyć wiedzą. Mnie to nie pasuje, bo moim zdaniem pozycja ta ma trochę większy potencjał, którego tu nie wykorzystano. Bano się tego zrobić. A podstawowy problem tkwi w tym, że niestety różne pozycje wokół Wojen Klonów za bardzo się na siebie zazębiają, tak jak i w tym przypadku. To powoduje, że wszystko, co do siebie podobne jest powtórzeniem i jest mdłe na swój sposób.

Kolejnym problemem jest ziarnistość zdjęć. O ile te postaciowe po lewej są fajnie zrobione, bardzo dobrej jakości o tyle te wykorzystane w pseudokomiksie po prawej często mają bardzo słabą ziarnistość. A to dyskredytuje pozycje jako idealnego albumu ze zdjęciami. Do tego niestety trochę daleko.

Dla mnie to pozycja, którą można sobie odpuścić, chyba, że komuś bardzo zależy na plakacie. Zdjęcia nie spełniają swej roli, a informacje lepiej wyciągnąć ze słownika obrazkowego. W tym momencie nie ma już nic, co by sugerowało jakąkolwiek przydatność tej książeczki.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Jakość zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 4/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 5 2008-09-23 21:04:40
anakinskyadam 4 2009-01-31 20:49:31


TAGI: Grosset & Dunlap (40) The Clone Wars (270) Zachary Rau (2)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..