TWÓJ KOKPIT
0

The Clone Wars: Official Movie Storybook :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: Official Movie Storybook
Autor: Praca zbiorowa
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie UK: Grosset & Dunlap / Ladybird 2008
Przekład: ---
Stron: 48
Recenzja Lorda Sidiousa

To tak zwana opowieść filmowa, pozycja którą było nam dane poznać w Polsce dzięki Egmontowi w przypadku Epizodów I, II, IV, V i VI. III w Polsce nie było, ale to chyba już bez znaczenia. Ważne jest to, że tym razem edycja serialowa zmieniła się, przede wszystkim formułą.

Owszem znajdziemy zdjęcia z filmu i opisy tego, co się dzieje, ale to zaledwie połowa i to ta druga. Pierwsza to swoisty słownik obrazkowy, który przedstawia daną postać, krótko ją charakteryzuje, a także dzieli ze względu na przynależność – Klony, Republika, Droidy. Dopiero dalej dostajemy kolejną wersję adaptacji tym razem będącą zbitką zdjęć i tekstu. Co najważniejsze jakość fotografii jest bardzo dobra, miła dla oka, podobnie jak i papieru. Treść, przy tego typu pozycjach może być, co najwyżej poprawna. Jako ciekawostkę dodam, że jest to jedyne miejsce, w którym się na razie spotkałem z wymiotującym Stinkym (takiej sceny nie ma w filmie).

Sam pomysł zrobienia mini przewodnika jest bardzo dobry, tylko, że problem tkwi w tym, iż gubi się nam tu unikalność każdej z pozycji. Stają się one jednolitą papką w różnych opakowaniach, poprzedni twórcy starali się stawiać mocno na rozgraniczenie. Grosset & Dunlap tego nie robi, ale cóż przynajmniej dzięki temu nikt nie powinien się nastawiać na zebranie wszystkiego. Bo to się mija z celem. Official Movie Storybook jest dobrą pamiątką, zwłaszcza jak się posiada podobne z filmów. I na tym chyba należy poprzestać.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Jakość zdjęć: 9/10
Jakość informacji: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lordius 10 2008-10-09 14:28:48
Lord Sidious 7 2008-09-23 21:10:58


TAGI: Grosset & Dunlap (40) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..