TWÓJ KOKPIT
0

Holiday Special - gadżety :: Kolekcjonerstwo

W czasach poprzedzających wyświetlenie Holiday Special firma Kenner miała w planach wypuszczenie serii figurek opartych na tym filmie. Zakładano bowiem, że odniesie on spory sukces i dzieci będą chciały dostać nowe zabawki związane z tą produkcją. Fakt, że Holiday Special nie odniosło jednak sukcesu sprawił iż firma Kelner wycofała się z planów i możemy obecnie podziwiać jedynie prototypy lub rysunki planowanych figurek.Figurka Chewbacci była standardową figurką Kennera, stworzoną już wcześniej. Natomiast figurki Malli i Itchyego powstały poprzez dodanie odpowiednich modyfikacji do tej figurki. Najmniejsza figurka - Lumpyego - powstała w oparciu o figurkę firmy Fisher Price. Rysunek przedstawiający Bobę Fetta na wężu morskim powstał we wrześniu 1978 roku, jego autorem jest Tom Troy.

Mimo iż Kenner oficjalnie nie wyprodukował żadnych figurek związanych z Holiday Special to jednak na dwóch produktach są ślady sugerujące na powiązania z tą serią. Na kartce dołączonej do figurki jest odniesienie do produkcji telewizyjnej pod tytułem: A Wookie HolidayW 1979 roku nakładem wydawnictwa Random Hause ukazał się w sprzedaży książka o tytule The Wookiee Storybook. Ta 40-stronnicowa książka napisana i ilustrowana przez Patricię Wynne opowiadała o przygotowaniach rodziny Chewbacci do jego 200 urodzin. Książka planowana jako jeden z produktów związanych z Holiday Special oficjalnie w momencie wydania, została wypuszczona na rynek jako niezależny produkt.Kolejny produkt niejako związany z Holiday Special to płyta Christmas in the Stars zawierająca świąteczne utwory. Przesłuchać ją można na tej stronie.Kolejny produkt również związany jest z muzyką. Jest to mianowicie wydana płyta z utworem "Light the Sky on Fire" Jeffersona Starshipa. Utworem, który był wykorzystany w Holiday SpecialW 2002 roku Hasbro wypuściło figurkę Zuttona, postaci występującej w Holiday Special.Wydawać by się mogło, że Holiday Special w świeci gadżetów pójdzie w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. W 2007 roku firmy ponownie zainteresowały się wydawaniem gadżetów związanych z tą produkcją, licząc na zainteresowanie fanów rozbudzone 30 - leciem Gwiezdnych Wojen.

W 2007 roku, jako element kolekcji poświęconej 30 - leciu SW firma Hasbro wypuściła na rynek figurkę Boby Fetta, stworzoną w oparciu o jego wizerunek z Holiday Special.W tym samym roku również firma Gentle Giants pokusiła się o wydanie figurki Boby opartej o Holiday Special.Kolejną firmą, która zdecydowała się o nawiązanie do Holiday Special i wykorzystanie oczywiście postaci Boby Fetta jest Funko. Ich produkt ukazał się w listopadzie 2007 roku.Ostatni już produkt wykorzystujący postać Boby Fetta powstał w grudniu 2007 roku w firmie ACME.Zestaw 11 kart firmy Topps. Losowo dodawane były do zamówień w oficjalnym sklepie z okazji 30-lecia Holiday Special.Na koniec już zostawiliśmy komentarze do Star Wars: Holiday Special wydane przez RiffTrax w grudniu 2007 roku. Ich próbkę możecie zobaczyć poniżej.

TAGI: Acme Archives (1) Funko (2) Gentle Giant (6) Hasbro (32) Holiday Special (4) Kenner (13) topps (41)
Loading..